Festiwal Nauki

29. maja o godzinie  9:00 rozpoczął się Festiwal Nauki, brały w nim udział klasy 1-6. Żeby wszystko świetnie wypadło dziewczyny były już od godziny 8:00  W wielu salach odbywały się prezentacje na różne tematy.   My czyli VIc czekaliśmy w napięciu w sali 29 wraz z naszym opiekunem oraz koleżankami i kolegami. Ula i Zuzia oraz młodszy kolega Jakub prezentowali nasze ostatnie projekty.  Do przedstawienia użyli programu Mural, czyli tablicę internetową.  Było widać, że podczas mówienia bardzo się denerwowali, ale niepotrzebnie, ponieważ wypadli świetnie. W pewnym momencie został pokazany film, z mojego występu w pierwszej klasie. Zawstydziłem się, ponieważ wiele osób śmiało się, szczerze mówiąc mi też chciało się śmiać, aby pokazać moje postępy zagrałem krótki utwór. Ważną rolę pełniła też moja koleżanka Kinga, która nagrywała.   Przychodziło do nas wiele klas pełnych zainteresowania. Wielu chciało spróbować zagrać na wiolonczeli. Naszym gościom podobały się gry edukacyjne, które stworzyli i przedstawili Tomek i Kacper.

         Tymczasem na boisku szkolnym odbywały się zawody sportowe. Brali w nich udział nawet najmłodsze klasy, oczywiście w swoich grupach wiekowych. Wszyscy chłopcy z szóstych klas najbardziej czekali na rozgrywki piłki nożnej na orliku. Zespoły liczyły pięciu graczy + bramkarz.  Ciekawostką było to, że w każdym zespole musiała znaleźć się dziewczyna. Naszą klasę reprezentowała Ula :) Rolę sędziów pełnili nauczyciele w-f  Rywalizacja była zacięta, padło wiele bramek. Później zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce klasa VIb

II miejsce klasa VId

III miejsce klasa VIa

IV miejsce klasa VIc

Na koniec w klasach czekały na nas słodkie upominki :)

Chociaż  były to cztery godziny, minęły bardzo szybko i dostarczyły wiele emocji.

               

5 comments

 1. Danawera pisze:

  Dziękuję za bieżącą relację. Skromnie piszesz o sobie. Twoja rola w prezentacji projektu była znacząca – koncert na żywo – to jest coś! Wiesz, że wszyscy Cię podziwiamy :)
  Przydałyby Ci się na blogu zdjęcia. Udostępniłam je w Picasa, wybierz coś sobie i wstaw.
  Danawera ostatnio opublikował..Koncepcja e-portfolio w GlogsterzeMy Profile

 2. Hej :)

  Zaczęliśmy przyznawać zieloną odznakę :) Do 15 czerwca będziemy sprawdzać blogi pod kątem tego, czy uczniowie opisali projekt edukacyjny, w którym uczestniczyli w II semestrze w szkole :) Zielona odznaka dotyczy właśnie opisów projektu na blogu i będziemy ją przyznawać właśnie do 15 czerwca, dlatego…

  Zachęcam do przeczytania tego wpisu: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/zielona-odznaka-startujemy/ i sprawdzenia, czy na Twoim blogu jest już wszystko, co potrzeba, aby ją otrzymać.

  Trzymam kciuki!

  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Ankieta z odznakami :) My Profile

 3. Może dodasz jakiś wpis więcej opowiadającym o projekcie. Ważne jest abyś miał kilka zdjęć lub filmów. :D Powodzenia z odznaką.
  Oliwia
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..The end?My Profile

 4. specgier1 pisze:

  Szkoda że zajeliście ostatnie miejsce. Nie ma c się smucić bo graliście dobrze. A najważniejsze że dobrze się bawiliście.

css.php