Żarkusiowe Wieści :*

SPARTAKIADA – Sukamy skarbów Kapitana Haka!!!

Szukamy skarbów Kapitana Haka

 

Pod takim hasłem przebiegały dni otwarte w naszej szkole. W piątek, 25 maja przyjechały do nas dzieci z przedszkola w Nowych Czaplach, Trzebielu oraz Niwicy. Niektórym dzieciom towarzyszyli rodzice.

Przybyłych gości przywitał praprawunuk Kapitana Haka. Wszyscy z uwagą wysłuchali tajemniczej wiadomości ukrytej w butelce. Pirat zaprosił dzieci do zabawy – do szukania skarbu ukrytego w szkole. Na początek wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych. W ten sposób przekonały się, czy nadają się na poszukiwaczy skarbów. Dzieci mogły też obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Legenda o smoczusiu wawelskim” przygotowane przez uczniów z klas I - III.

Wiele radości sprawiło dzieciom wędrowanie po szkole i szukanie ukrytego skarbu.   Okazało się nie było to łatwe zadanie. Na poszukiwaczy skarbów czekały rozmaite zadania. Ta wędrówka po szkole była również doskonałą okazją do jej zwiedzenia.

Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci otrzymały drobne upominki. Wszyscy bardzo miło i wesoło się bawili.

 

Zapraszamy za rok !

 

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (4)

Mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ” Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989″

Dnia 9 maja 2012 roku zostały ogłoszone przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu ” Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków  w latach 1914 – 1989″.

Uczniowie klas V-VI pod kierunkiem pani Katarzyny Bednarek napisali prace literackie o swoich krewnych, którzy przeżyli II wojnę światową. Maksymalna ilość punktów do uzyskania to 30. Nasi uczniowie zdobyli następującą ilość punktów:

 

  1. Karolina Łepuch,  Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25, 68 – 210 Nowe Czaple – 28 pkt
  2. Adrianna Ulanowska, Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25, 68 – 210 Nowe Czaple – 28 pkt
  3. Mikołaj Mukoid, Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25, 68 – 210 Nowe Czaple – 24 pkt

Uczniowie ci będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich, które odbędą się  2 czerwca w Krakowie.

Uczennica Agnieszka Kociuba uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (6)

Dzień dla Jana Pawła II. :D

26 kwietnia 2012r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 7 rocznicy śmierci Jana Pawła II. Uczniowie klas III -  V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem Pani Teresy Dorsz. Dzieci przypomniały najważniejsze myśli Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, nie przez to,kim jest,nie przez to,co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, „Jesteście tyle warci, ile warte jest wasze serce”.

Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II  „Barkę”. Akademia przebiegła w  miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli kwiaty i  zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Teraz czas na kilka zdjęć :

 

 

 

Mamy nadzieję, że naszym młodszym kolegom spodobały się wierszyki, które recytowaliśmy dla Błogosławionego Jana Pawła II.

:)

Ola Mrzygłocka.

Pozdrawia blog : Żarkusiowe Wieści!

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Konstytucja 3 Maja u nas w szkole! :)

„Wolność, równość niech żyją,

Niech żyje maj trzeci !”

B.Sadowska – Klimkowa – „3 Maja”

               Dnia 30 kwietnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona uchwaleniu Konstytucji 3 maja przygotowana przez Panią mgr Katarzynę Bednarek, a udział wzięli uczniowie klas III – VI.

                 Uczniowie przypomnieli zebranym, że: Konstytucja 3 maja była ustawą przełomową, jedną z pierwszych na świecie. 

                 Ta lekcja historii wzbogacona była recytacją najpiękniejszych wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej.


Oto nasza przedstawienie! :)

 Ola Mrzygłocka :)

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

SWOI – ,,Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji”

Dnia 25 kwietnia 2012 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja projektu „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji” (SWOI), która przybliżyła uczniom założenia i działania projektu. Prelegentem był Pan Łukasz Macioszek.

Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji (SWOI) jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w  kształtowaniu kompetencji kluczowych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dalszym kształceniem informatycznotechnicznym, kluczowym dla gospodarki opartej na wiedzy.

W ramach projektu przewiduje się wypracowanie innowacyjnego modelu aktywizacji uczniów, opartego na Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji, przetestowanego i przygotowanego do włączenia w nurt polityki edukacyjnej w Polsce oraz propagowanie nowoczesnych technologii, narzędzi, idei i rozwiązań informatycznych oraz mechatronicznych wśród uczniów i uczennic.

Działania projektu mają na celu wykształcenie u uczniów i uczennic umiejętności pracy zespołowej nad projektowaniem, tworzeniem i  opisywaniem efektywnych implementacji programistycznych, elektronicznych i mechatronicznych jak też wyrobienie nawyku systematycznego dokumentowania osobistego rozwoju i dorobku w postaci e-portfolio, które w przyszłości służyć może jako dowód posiadania umiejętności istotnych dla gospodarki.

 

Teraz czas na zdjęcie :

Mamy zamiar wziąć udział w tym projekcie. :)  

Ola Mrzygłocka :)

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

To już jutro! :)

Już jutro (27.04.12r.) nasi koledzy i koleżanki będą mówić wierszyki na Konstytucję 3 Maja. Jesteśmy bardzo ciekawi jak wyjdzie im to przedstawienie! Usłyszeliśmy jak śpiewali piękną pieśń ,,Witaj majowa jutrzenko”. Postaramy się dodać w następnym wpisie zdjęcia i komentarze uczniów co sądzą o tym przedstawieniu! 

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (4)

Matematyka może być ciekawa :D

UWAGA !!!

Nasza pani pokazała nam, że matematyka może być łatwa i ciekawa! Przedstawiła nam stronę matematyczną na, której znajdują się różne zadania matematyczne. Są one bardzo ciekawe, ponieważ przejrzałam ich na tej stronie już bardzo dużo. Zapraszamy na tą stronę osoby, które interesują się matematyką i również te, które nie interesują się! Oto link do tej strony : http://www.math.edu.pl/

 

Jak przejrzycie tą stronę napiszcie w komentarzach jak spodobała wam się zadania! ZAPRASZAMY! :)

Zachęcamy wam do obejrzenia tej strony! Wszyscy nasi koledzy i koleżanki korzystają z tych zadań, które się tam znajdują! : > 

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Kółko Matematycze : *

W poniedziałki na siódmej lekcji w naszej szkole odbywają się ciekawe zajęcia matematyczne dla klas4-6. Jest to tak zwane kółko matematyczne. Robimy na nich rozmaite zadania, które przydają nam się na konkursach. Pani Czesława Grzeszczuk mówi, że jesteśmy świetni z matematyki. Bardzo lubimy matematykę! W naszej szkole każdy ją lubi. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że w naszej szkole odbywają się takie zajęcia.

Pytaliśmy się klas 1-3 co sądzą o matematyce. Raczej wiecie jakie były odpowiedzi. Każdy mówił, że matematyka to jest najłatwiejszy przedmiot w szkole. MAMY TAKĄ NADZIEJĘ KIEDY ODEJDZIEMY DO GIMNAZJUM, DALEJ BĘDĄ TAKIE OSOBY, KTÓRE UWIELBIAJĄ MATEMATYKĘ. : >

Pozdrawiamy Was cieplutko.

Chcieliśmy jeszcze was poinformować, że mamy nową nazwę bloga : ,,SZKOLNE WIEŚĆ”. : *

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Szkołki Piłkarskie Nivea : – *

 

UWAGA, UWAGA, UWAGA!!!

Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich bierze udział w konkursie : Szkółki Piłkarskie – Nivea. Chcielibyśmy

wygrać sprzęt piłkarski. Jeśli chcesz nam w tym pomóc załóż konto na : http://www.szkolkinivea.pl/user/create.html.
Kiedy założysz wejdź na pocztę i włącz link na którym możesz zaktualizować swoje konto. Głosy oddawać możesz codziennie. Oto nasza szkoła : http://www.szkolkinivea.pl/nursery/1180.html

Liczymy na was. Każdy głos się liczy.


autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)

Warto być dobrym :*

W naszej szkole odbyła się akcja ,,Warto Być Dobrym”. Uczniowie są zobowiązani w wykonywanie dobrych uczynków. Na koniec roku komisja (nauczyciele) wybierze najbardziej wyróżniającą się osobę w szkole, która na zakończenie roku otrzyma rower marki KROSS warty około 1000 zł. Jesteśmy bardzo ciekawi kto go wygra i przez wakacje będzie jeździł nim na wycieczki! Trzymamy kciuki! : >

autor: nastolatki003 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php