astromaniacy

kmotczew

Spotkanie z astronomią

Astromaniacy z KMO mają zaszczyt zaprosić Was na prelekcję w naszej szkole 09.12.2014 o godz. 15.00 w sali 206. Wykład, który poprowadzi Pan Jarosław Pióro będzie dotyczył Układu Słonecznego. Będziecie mieli okazję do zadawania pytań. Zapraszamy. Zapisy u Pani Barbary Pawłuszewicz.

No Comments »

Czy Apophis w 2029 uderzy w Ziemię?

Na lekcji na początku oglądaliśmy Jowisza. Po krótkiej chwilce szukania go na niebie w końcu się udało. Widok był bardzo dobry. Na niebie widzieliśmy małą kropkę to był Jowisz, a blisko niego jego  Księżyce Io i Europę. Następnie oglądaliśmy Księżyc. Świetnie było widać. Bardzo realistycznie. Widzieliśmy dużo kraterów na Księżycu a, największy z tych kraterów nazywa się „Copernicus”. Były naprawdę dobre warunki do obserwacji. Spróbowaliśmy spojrzeć na plejady. Niestety się nie udało. Następnie Pan Jarosław Pióro opowiadał o tym, że asteroida „Apophis” jeśli  przeleci blisko ziemi, to może w 2036 roku  uderzyć  w ziemię!!!

Jak zwykle na zajęciach było świetnie.

Jakub Federowicz

Igor Grabowski

1 Comment »

Zdjęcia „czerwonego” Księżyca z Toskanii.

Filip Ostrowski z kl. 6 E, wykonał zdjęcia „czerwonego” Księżyca podczas pobytu w Toskanii.

 

czerwony księżyc1! czerwony księżyc3 czerwony księżyc4 czerwony księżyc6 czerwony księżyc8

No Comments »

Dlaczego księżyc ładniejszy jest zimą ?

YouTube Preview Image
No Comments »

Nasze wrażenia z zajęc astronomii

24 lutego byliśmy na zajęciach Astronomicznych i obserwowaliśmy przez teleskop Jowisza oraz mgławice w gwiazdozbiorze Oriona.

W tym gwiazdozbiorze tworzą i tworzyły się nowe gwiazdy. Pierwsze rodziły się tam niedawno 20-30 mln lat temu, z punktu astronomicznego to niedawno. Co to mgławica? To skupisko wodoru i helu. Te mgławice możemy zauważyć na niebie tylko zimą!

Jowisz to największa planeta w naszym Układzie Słonecznym. Jego barwy to  piaskowy i  kremowy. Widzieliśmy to co widział Galileusz, czyli Jowisza z jego czterema księżycami : Io, Europa, Callisto i Ganimedes. Dzięki temu widokowi odkrył, że nie wszystko kręci się wokół Ziemi.

Potem weszliśmy do pracowni i oglądaliśmy filmik o Cyklu Zakłady. Z tego wynika, że co 62 mln lat występuje masowe wymieranie gatunków zwierząt. Gdyby nie atmosfera otaczająca Ziemię to niebo byłoby czarne nawet gdyby świeciło słońce.

Przygotowały tekst i zdjęcia:

Weronika Zwolicka i Joanna Krzemińska

1393269357374 1393269392225 astonomia3 astronomia astronomia4 astronomia6 astronomia7

 

No Comments »

Zajęcia astronomiczne!

Cześć! Na zajęciach astronomicznych dowiadujemy się wiele o kosmosie :-) Pan Jarosław ciekawie nam opowiada o różnych planetach i gwiazdach. Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o ,,planetach olbrzymach”, czyli o Jowiszu, Saturnie, Uranie i Neptunie. Na początku roku szkolnego wspólnie byliśmy Gorzędzieju na obserwacji gwiazd. Zachęcamy Was do zainteresowania się astronomią. :-) Michalina i Oliwia. Pozdrawiamy!
No Comments »

CZY PAMIĘTACIE NASZE LEKCJE DOTYCZĄCE BUDOWY UKŁADU SŁONECZNEGO?

Oto niektóre Wasze prace wykonane podczas lekcji przyrody. Wiele z nich było tak pięknych, że posłużyły w klasach 1-3 jako pomoce dydaktyczne, inne zdobią naszą pracownię astronomiczną w  Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.  . B.P

 

Zdjęcie0869Zdjęcie0867Zdjęcie0864Zdjęcie0863Zdjęcie0862

 

 

No Comments »

Zajęcia astronomiczne 10.02.2014

Na zajęciach  omówiliśmy program ” Bliżej Gwiazd” – świat labiryntów w Blizinach.  Wspomnieliśmy sondę kosmiczną Gaja wyniesioną na orbitę księżycową. Mówiliśmy o całkowitym zaćmieniu Księżyca, ciemnej masie kosmicznej, brązowych karłach oraz dynamice Układu Słonecznego. Rozpoczęliśmy cykl zajęć dotyczący Planet Olbrzymich. Zapraszamy na zajęcia 24.02.2014. B.P

No Comments »

Czy oglądaliście ostatnio księżyc?

Róbcie zdjęcia. Może ktoś zauważył Jowisza?

3 Comments »

Zapraszam do pracy!

No Comments »

 • Program

 • Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Tczewie, Tczew
  • Nauczyciel
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 3533 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php