Koniec!

Podsumowując, miło nam się w 5 pracowało, umieliśmy ze sobą współpracować, no może tylko w nielicznych momentach zdarzały się krótkie kłótnie, ale szybko dochodziliśmy do ładu i pracowaliśmy dalej, dobrze przy tym spędzając razem czas. Efekt wyszedł w miarę dobrze, poniekąd o taki nam chodziło. Nauczyciel nadzorujący naprowadził nas na taką formę tego projektu, w każdym wypadku okazywał się pomocny. Uwinęliśmy się dosyć szybko i bez problemów, jak już wcześniej wspominaliśmy, nie łatwo było jednak zdobyć wszystkie informacje. Nam osobiście projekt ten robiło się przyjemnie i fajnie nam było spędzić razem czas :)

Spotkanie Kocurów ;)

Właśnie siedzimy u Ani, zaczynamy realizować nasz pomysł. Wydrukowane mapy przykleiliśmy na duży kawałek brystolu i zaczęliśmy je porównywać. Niektóre nazwy ulic okazały się dość ciekawe, jednak są też nieliczne, których nazwa się nie zmieniła. Opisaliśmy pod nimi wszystkie starsze nazwy ulic centralnej części Ełku i ich teraźniejsze odpowiedniki. Łatwo więc było wszystkie porównać. Niemal skończyliśmy nasz projekt ;)

Temat Projektu

Jesteśmy uczniami klasy II E Gimnazjum nr 2 w Ełku, nasza grupa liczy 5 osób (Anna Góralczyk, Aleksandra Kicelman, Natalia Cimoch, Kacper Dziewit, Szymon Lipatow). Robimy projekt edukacyjny pod nadzorem Pana Mariusza Skindziera na temat dawniejszych i teraźniejszych nazw ulic naszego miasta – Ełku. Zamierzamy stworzyć plakat, na którym znajdować się będą dwie mapy naszego miasta; pierwsza z czasów II wojny światowej, druga z czasów współczesnych oraz podporządkowane numerkom stare nazwy ulic i ich współczesne odpowiedniki.