Kokon i spółka

Dzień dziecka

Obchodzony jest w Polsce 1 czerwca. Jednak na świecie dzień dziecka jest obchodzony w różne dni i z powodu różnych zdarzeń. Na przykład w Paragwaju dzień dziecka obchodzony jest 16 sierpnia na pamiątkę bitwy o Acosta Nu, w której zginęło wiele dzieci. Dzień dziecka został ustanowiony już w roku 1924, kiedy Liga Narodów zatwierdziła pierwszą Deklarację Praw Dziecka. Sposób świętowania dnia dziecka również jest inny w wielu krajach, jak w Japonii, gdzie z okazji dnia dziecka przed domem wywiesza się papierowe karpie.

1 czerwca 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Konkurs Programowania „Baltie 2012″

Piszę o konkursie podobnym do tego, o którym już pisałem, choć odbywał się w inny sposób i zadania były o wiele trudniejsze. Czym się różnił ten konkurs od poprzedniego? „Baltie 2012″ był konkursem międzynarodowym, który nasza drużyna (Michał, ja oraz Sonia) robiła w Warszawie. Do samej Warszawy przyjechało ponad 100 drużyn z 3 krajów (Słowacja, Czechy, Polska). Były też drużyny z Niemiec i Białorusi, które miały zbyt daleką drogę do Warszawy i pisały u siebie. Można powiedzieć, że dobrze nam poszło, bo zmieściliśmy się w pierwszej połowie rankingu.

A oto my podczas robienia zadań:

21 maja 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Przygotujcie się

Na obrazki z internetu. Od dnia dzisiejszego będę co 2 tygodnie publikował po 3 obrazki. Mam nadzieję, że to wystarczy. Na dobry początek przedstawiam wam te 3 obrazki:

Złe krowy :D

Zagrozenie

nie czaję

20 maja 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Witam ponownie

Jak widać nadzieja na to, że Piotr coś wreszcie powie spłonęła żywcem. W naszej szkole, jak to pod koniec roku, jest dużo wycieczek szkolnych. Nasza klasa jedzie do Zakopanego na dwudniową wycieczkę po górach.  Oprócz tego już za dwa dni jedziemy z naszą szanowną panią z informatyki do Warszawy, gdzie będziemy robić zadania z programowania w programie baltie 3, o którym już wspominałem w jednym z poprzednich wpisów. Czekam jak wszyscy chodzący do szkół (i nie tylko) na koniec roku szkolnego…Jeszcze tylko miesiąc!…I trzynaście dni.

16 maja 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

wylorzystanie narzędzi TIK w projekcie

W projekcie pt. „futurystyczne osiedle” użyłem następujących narzędzi:

-PowerPoint do zrobienia prezentacji multimedialnej6

-Aparat Fotograficzny do zrobienia zdjęć makiecie

-Oczywiście komputer

6 maja 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Makieta „Futurystyczne osiedle”

Na matematykę mieliśmy zrobić makietę. Pracę nad pierwszym modelem zaczęliśmy 24 kwietnia, jednak gdy oddaliśmy gotową pracę, moi wspaniali koledzy zostawili makietę na stoliku (ja byłem po operacji nerki, więc nie było mnie wtedy w szkole). Gdy przyszłem do szkoły, dowiedziałem się o tym, że musimy zrobić prezentację, w której mają być zamieszczone zdjęcia makiety. Dowiedziałem się też, że ponieważ makietę pozostawiono w klasie, sprzątaczka wyrzuciła ją, bo myślała, że jest zniszczona (nie była zniszczona, tylko przedstawiała świat po

Pies jest moim chwilowym awatarem. :)

 

 

 

5 maja 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

„Mam talent” w naszej szkole

Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs talentów. Niestety, nie zobaczyłem nic oryginalnego. Jak można było zobaczyć,  talenty w naszej szkole (mam nadzieję, że są jeszcze jacyś  inni posiadacze talentów, ale nie chcieli się pokazać) składają się jedynie z talentów w śpiewaniu i graniu.

Chociaż już mnie wtedy nie będzie liczę, że znajdzie się ktoś oryginalny w następnej odsłonie

21 marca 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Lekcja matematyki

Czemu piszę o lekcji matematyki? Otóż na lekcji tej wykorzystana była tablica multimedialna. Pani Mariola Mańka pokazywała nam siatki poszczególnych figur przestrzennych oraz sposób ich sklejania. Tablica multimedialna bardzo się przydała ze względu na późniejsze zadania z matematyki, jak np. Stworzenie i sklejenia siatek figur przestrzennych.

7 lutego 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Filmy drwala Marcina

Chciałbym wam pokazać filmy z youtube, w których wspaniały aktor drwal Marcin pokazuje różne pożyteczne opcje komputera i inne rzeczy.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Chcecie więcej, komentujcie!!!

 

25 stycznia 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »

Inne blogi w naszej szkole

Otóż w naszej szkole nie tylko ja piszę bloga. Możecie wejść na jeden z blogów. W naszym szkolnym repertuarze blogów oferujemy następujące blogi: the best from 5b, Sonia i Madzia w szkole,  SMILE IN MY SCHOOL, Skite, My i szkoła, Fisher i paczka blogują. Mam nadzieję, że nikogo nie ominąłem. Tak poza tym chciałbym wam podać przepis na chleb z masłem: Składniki:

-chleb

-masło

Sposób przygotowania: Posmaruj chleb masłem. Smacznego!

15 stycznia 2012 autor: kokon99 | Brak komentarzy »
css.php