Mosiński „drapacz chmur”, czyli Tikamy część VI

Jednym z najważniejszych punktów naszego ukochanego miasta jest… komin.

Kiedyś biało- czerwony, dziś hmm zmienił swoje barwy…

Nasz komin mosiński ma 150 m wysokości  jest na 29 miejscu wśród najwyższych kominów w Polsce.  Powstał na terenie Swarzędzkich Fabryk Mebli. Dziś  jest własnością prywatną. Z komina swój sygnał emituje RADIO ZET. Można zauważyć na nim wiele anten.

fot. Mania
fot. Mania
Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Tagi | Komentarzy: 1

Festiwal 2.0 – fotorelacja

30.05.2014 roku odbył się Festiwal Szkoły z klasą 2.0. W stołówce zgromadzili się wszyscy uczniowie by obejrzeć wyniki całorocznej pracy zespołu 2.0.

Na początek przypomnieliśmy nasz szkolny kodeks ustalony na  grudniowej debacie.

Potem  każdy z nas po kolei opowiedział o odznakach i pokazał co trzeba było wykonać by je zdobyć. Na żywo objaśniliśmy jak zrobić interaktywne puzzle i awatar. Podzieliliśmy się także naszą prezentacją, przygotowaną specjalnie na szkolny festiwal, w której zademonstrowaliśmy plakaty w programie Glogster, filmiki w Windows Movie Player, mozaiki, komiksy, prezentacje wykonane w programie PowToon i Prezi.

1 2 Obraz 080 Obraz 083 Obraz 096

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Tagi | Komentarzy: 3

LONDYN

W dniach 22-27 kwietnia 2014 roku dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 w Mosinie wyjechały na wycieczkę do Londynu. Były to również warsztaty języka angielskiego. Polegały między innymi  na tym, że  uczniowie nie byli zakwaterowani w ośrodku, tylko u obcych sobie angielskich rodzin.  Codziennie budziliśmy się u nich o 6:45, jedliśmy śniadanie, a na koniec dostawaliśmy pack lunch. Potem cały dzień zwiedzaliśmy Londyn z przewodnikiem. Wieczorem wracaliśmy do domów około 19-20, jedliśmy obiado-kolację, myliśmy się i kładliśmy się spać. W  National Galery mieliśmy okazję zobaczyć obraz Vincenta van Gogha pt. „Słoneczniki”. Zobaczyliśmy również Big Ben, parlament  i wiele, wiele innych słynnych zabytków i muzeów znajdujących się w Londynie.

Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Otworzyła przede mną nowy, nieznany mi zakątek świata. Chętne  pojechałam bym na taka wycieczkę jeszcze raz.

 

 

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14, Wycieczki | Komentarzy: 3

DDTVN, czyli wycieczka do Warszawy z niespodzianką!

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chajzer-o-komunistach-jaka-jest-stawka-komunijna,122975.html Oto link do filmiku, w którym pojawiły się klasy 6 z naszej szkoły!

Na wycieczce do stolicy na ulicy zauważyliśmy p. Filipa Chajzera z kamerą. Zatrzymaliśmy się aby zrobić zdjęcie. On natomiast spytał nas o pieniądze z komunii. Na filmiku widać dużą grupkę osób spośród której głosu udziela nasz kolega Arek. :)

Zapraszam do obejrzenia filmiku ;) Pozdrawiam.

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Komentarzy: 6

Wycieczka do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik

W ostatnim dniu naszej wycieczki do Warszawy udaliśmy się do najciekawszego i najdłużej wyczekiwanego punktu naszej podróży. Było nim Centrum Nauki Kopernik.

Przy wejściu każdy dostawał opaskę na rękę i kartę, która odblokowywała niektóre doświadczenia. Bez użycia karty również można było testować świetne projekty. Na przykład gdy weszło się na podest można było poczuć trzęsienie ziemi. Każdy mógł skorzystać z okazji i poczuć się jak chomik biegnąc w wielkim kole. Poczuliśmy również siłę powietrza uderzając w wielki bęben, który je wypychał, a powietrze grało muzykę na blaszkach. Po dwóch godzinach bardzo ciekawych doświadczeń poszliśmy na spektakl. Zdziwienie nasze było ogromne, gdy aktorami okazały się roboty zmieniające kolory. Przedstawienie opowiadało o miłości, mimo wszystkich przeszkód. Po zakończeniu spektaklu część grupy mogła iść do jeszcze jednego pomieszczenia z ciekawymi i oryginalnymi doświadczeniami. Niestety to już był koniec i trzeba było opuścić Centrum Nauki Kopernik.

Ten punkt wycieczki bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że jeszcze tam pojadę.

 

 

 

Ogromnie wszystkim polecam wyjazd do Warszawy i zwiedzanie CNK. Jeśli byłeś/aś w Warszawie napisz swoje wrażenia, chętnie przeczytam recenzje innych osób. ;)

Kategorie Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 | Komentarzy: 1