paź 26

Zapraszamy na nasz nowy blog

Witam wszystkich, po kilku miesiącach przerwy. :)

Dziękuję, że nadal odwiedzacie naszego bloga (na co wskazuje licznik odwiedzin ;) )

w tym roku ponownie nasza szkoła przystapiła do programu Szkoła z klasą 2.0, więc i my zgłosiliśmy chęć udziału w programie i chęć prowadzenia bloga.

Nasz nowy blog nazywa się

TIK-MANI

z kolorowej szkoły

ZAPRASZAMY!!!

Chciałbym również podziękować
Pani Magdzie i całemu Zespołowi Szkoły z klasą 2.0 

za wyróżnienie naszego bloga i umieszczenie go na liście

Najciekawsze blogi uczniów klas 4-6 szkół podstawowych

Dziękuję w imieniu swoim i kolegów!

Pozdrawiam

Marcin

 

cze 28

Wakacje !!!

 

Po długim i pracowitym roku szkolnym wreszcie zaczęły się wakacje :)  Dwa miesiące beztroskiej radości i wolności od szkoły :) Czytaj wpis

cze 28

Szkolny Festiwal 2.0

We środę 26 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal 2.0, na którym mogliśmy zaprezentować efekty naszych projektowych prac. :)

Było bardzo uroczyście.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście – eksperci (z naszej grupy projektowej to moja Mama i Tato Szymona), przedstawiciele Rady Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie. Czytaj wpis

cze 27

Premiera filmu animowanego

Cześć. Wczoraj odbył się w naszej szkole Festiwal 2.0, na którym zaprezentowaliśmy nasz film animowany. :)

Zapraszam do oglądania

YouTube Preview Image

cze 17

Ciekawostki o wodzie

Kiedy robi się coraz cieplej coraz częściej sięgamy po wodę. Ostatnio natknąłem się na kilka ciekawych informacji o wodzie i chciałbym się nimi z wami podzielić.

 

1. Podobno trzeba wypić 2 litry wody dziennie. Czytaj wpis

cze 11

Mamy już komplet odznak :)))))

Dzisiaj na naszym blogu pojawiła się kolejna odznaka – Działamy z TIK  :) Mamy już komplet!

Bardzo serdecznie dziękujemy za jej przyznanie :)

Przy okazji chciałbym podziękować za wyróżnienie na tablicy
Uczniowie o projektach
ostatniego naszego wpisu – podsumowującego nasz grupowy projekt – DZIĘKUJEMY!!!!

cze 10

Podsumowanie naszego projektu „Matematyczna lokomotywa wg. J. Tuwima”

Nasz projekt „Matematyczna lokomotywa wg. J. Tuwima” dobiega końca. Pracowaliśmy ciężko ale bardzo owocnie. Większość prac wykonaliśmy w terminie. Efektem działań naszych grup jest animowany film,  wykonany w programie Scratch oraz komiksy. W filmie  wykorzystaliśmy między innymi utworzone przez nas rymowanki, które mają przybliżyć odbiorcom  pojęcia matematyczne. :)

Niestety publiczna prezentacja naszych prac, a zarazem premiera ;) odbędzie się dopiero w drugiej połowie czerwca na Szkolnym Festiwalu 2.0.

Etapy naszych dotychczasowych prac systematycznie zapisywaliśmy na oddzielnej stronie, do której jeszcze raz zapraszam -> Projekt 2.0 oraz w Karcie projektu i kilku Kartach działań.

Muszę przyznać, że praca nad Projektem była wyjątkowo przyjemna, pomimo, że mieliśmy bardzo trudne zadanie. Wielokrotne spotkania w grupach sprawiły, że jeszcze bardziej zaprzyjaźniliśmy się ze sobą. Pomimo, że na początku podzieliliśmy się zadaniami, to w większości pracowaliśmy wspólnie, pomagaliśmy sobie na wzajem.

Dzięki Projektowi mieliśmy okazję (dzięki tacie Szymona) nauczyć się programu Scratch, natomiast poetka J. Myślińska zdradziła nam kilka porad jak pisać wiersze.
W Projekcie wykorzystaliśmy również inne programy, których obsługę poznaliśmy dzięki Szkole z klasą 2.0, a dokładniej dzięki innym Blogowiczom, którzy polecili nam np. program Jing, Pixton, PiZap, Glogster, itp.

Dużym naszym sukcesem było to, że gdy opisywaliśmy kolejne działania, Szkoła z klasą nas zauważała i doceniała umieszczając nasze wpisy na tablicy – jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!! Dziękujemy, również Blogowiczom za miłe komentarze.
Myślę, że do sukcesów zaliczyć  możemy przede wszystkim efekt naszej projektowej pracy ale na razie zostanie on tajemnicą.

Zaraz po Festiwalu 2.0 zaprezentujemy go również i Wam. :)

A jakie są wnioski na przyszłość?

 Projekt to świetna zabawa, a zarazem bardzo przyjemna nauka! Wiem, że wszyscy chętnie weźmiemy udział w kolejnym takim działaniu. :)

cze 09

Czeski język – fajny język

Już niedługo zaczyna się czas wakacyjnych wyjazdów. Ostatnio przypadkowo znalazłem w internecie kilka śmiesznych słówek i zwrotów po czesku. Być może znajomość ich pomoże Wam podczas wakacyjnych wojaży.

Zapraszam na dawkę humoru :D :D :D :D :D :D

mam pomysł – mam napad

tron – stolec

maj – kveten

Czytaj wpis

cze 04

Nasze Kangurowe sukcesy

21 marca we wpisie Kangur matematyczny pisałem Wam, że w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Teraz chciałbym się  Wam pochwalić, że dzisiaj 9 osób z naszej szkoły w Centrum Edukacji Nauczycieli odebrało dyplomy i nagrody za bardzo dobry wynik w tym konkursie, wśród tych osób to aż 5 uczniów z naszej klasy :)

Ala S.
Ola S.
Adrian K.
Maciek W.
Marcin P. -to ja :)

Takie dyplomy otrzymaliśmy

 GRATULUJĘ WSZYSTKIM NAGRODZONYM  :)

 

 

cze 02

Wspaniała lekcja historii na III Pikniku Militarnym

Wczoraj i dziś miałem okazję wraz z bratem i rodzicami uczestniczyć w Pikniku Militarnym w Ogrodniczkach tuż pod Białymstokiem, gdzie można było oglądać sprzęt wojskowy i historyczne pokazy.

Podczas Pikniku można było zobaczyć kilkadziesiąt różnych pojazdów z czasów I i II wojny światowej oraz współczesnych, a także dioramy zbudowane przez poszczególne grupy rekonstruktorów z Polski, Rosji i Białorusi, czyli zainscenizowane miejsca związane z wojskiem czy działaniami zbrojnymi, np. fragment obozu czy punkt obserwacyjny. Czytaj wpis

Starsze posty &laquo

css.php