Pasje Marcina

Marcin

Moje zainteresowania zmieniają się z wiekiem, pewnie tak jak u każdego z Was.

Na początku były dinozaury, musiałem wiedzieć o nich wszystko i mieć figurki tych uroczych ;) stworków. Jeśli były jakieś fajne książki, encyklopedie, gazetki na ich temat -musiałem je mieć. Przez to zapragnąłem zostać archeologiem. Marzyłem aby kiedyś wykopać jakieś szczątki pterodaktyla (mojego ulubionego dinusia). Nadal lubię tę tematykę, lubię oglądać filmy o dawnych, daaaawnych dziejach.

Gdy byłem ciut starszy moją pasją stało się origami -jest to technika składania papieru bez użycia kleju.

Zaczęło się od przedszkola, ale wtedy moje rączki nie zawsze umiały podociskać papier tak jak trzeba i czasami się zniechęcałem :( pomimo, że bardzo chciałem. W szkole podstawowej, w kl. 1-3 zacząłem chodzić na kółko origami i wtedy wciągnąłem się na maxa. Czułem wielką radość ze składania pudełeczek, kwiatków, czy zakładek do książki. W klasie 3 zmieniła nam się Wychowawczyni została nią p. D. Paniczko (wielka miłośniczka origami) i wtedy zacząłem składać, składać, składać. Pani Danuta pokazywała nam na kółku jak złożyć żurawie, pieski, kotki, itp. -to już był wyższy poziom wtajemniczenia. Tę moją pasję rozwijałem jeszcze we własnym zakresie. Rodzice kupowali mi coraz to nowe książki z instrukcjami, a ja składałem.

W klasie IV podczas Wigilii klasowej mogliśmy zaprezentować nasze pasje/zainteresowania. Mogłem tam pochwalić się swoimi pracami origami. Okazało się, że nie tylko ja mam takie zainteresowania w klasie, więc dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami.

Na zdjęciach przedstawiłem maleńką część moich prac origami. Gwiazdę (na dole, po lewej) pokazywałem już we wcześniejszym wpisie, chwaląc się choinką.

W ostatniej edycji szkolnego konkursu na mozaikę matematyczną wykorzystałem swoje umiejętności. Przygotowałem parkietaż techniką origami i zostałem wyróżniony za swoją pracę. :)

Zapraszam do obejrzenia jakiego motylka origami zrobiłem w czasie ferii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubię tworzyć, budować, konstruować. W klasie IV nasza Pani pokazała nam klocki reko, można z nich wyczarować wszyyyyystko. Rozwiają wyobraźnię przestrzenną. Lubię z nich konstruować.


Moją pasją jest też Minecraft. Nie jest to zwykła gra, ponieważ tam właśnie można nauczyć się kreatywności i budowania, a przy okazji podszkolić j. angielski. Gra polega na tworzeniu konstrukcji z sześciennych bloków w otwartym trójwymiarowym świecie. Gra jest dostępna w dwóch wersjach – darmowej oraz płatnej. Obie pozwalają zarówno na grę jedno- jak i wieloosobową. Ja często gram ze swoimi kolegami z klasy na multiplayer.

Najświeższą  moją pasją stało się blogowanie. Na początku powoli dochodziłem jak wstawić wpis, a wstawienie zdjęcia to już max trudne mi się wydawało. Ale powoli z pomocą Mamy, poradników i Nauczycieli poznałem tajniki blogowania. Na początku ciągle słyszałem: „Marcin wejdź na bloga, sprawdź komentarze!”. Teraz już sam o tym pamiętam i czerpię z tego radość. To miłe, że jest ktoś, kto interesuje się naszym blogiem -czyta i pisze do nas.
Z każdym dniem wciągam się coraz bardziej.
Lubię poznawać obsługę nowych programików.

Oto czego nauczyłem się dzięki blogowaniu:

kolaże słowne

Imiona redaktorow

glog utworzony w Glogsterze

kolaże zdjęć utworzone za pomocą piZap

PiZap-a polubiłem tak bardzo, że wykorzystuję go teraz prawie w każdym wpisie :) Polecam i Wam!

Dzięki blogowaniu poznałem tez obsługę programu Jing, za pomocą którego pokazałem Wam swoją prezentację o Tatrach.

Spróbowałem też swoich sił w tworzeniu animacji poklatkowych, za pomocą programu Picassa.

Nasze (moje i Szymona) zainteresowania blogowaniem dostrzegane są w naszej szkole. Jesteśmy zapraszani na lekcje i dzielimy się  z innymi uczniami swoimi umiejętnościami  zdobytymi dzięki Szkole z klasą 2.0. Nasze relacje z tych zajęć można poczytać we wpisach.

Bardzo interesują mnie również złudzenia optyczne. Lubię rozwiązywać zagadki, dlaczego to co widzimy wydaje się magiczne, a tak naprawdę wszystko da się wytłumaczyć. O tych moich zainteresowaniach pisałem troszeczkę we wpisie złudzenia optyczne.

 

A na koniec moje słodkie czary-mary ;)

ciasto flipsowe 

ciasto z krakersów

cdn.

1 komentarz

 1. Iwona

  Marcin, masz bardzo wiele fajnych pasji! Origami to nasza wspólna pasja, dobrze, że browadzisz z przyjaciółmi bloga i poznałeś tyle programów. Z modułu, który jest w prawym górnym rogu zrobiłam swoją mozaikę. Widzę ciekawe książki i prace.
  Gratuluję odznak! :)
  Iwona

  1. Marcin

   Dziękuję
   Poznałem, że to ten moduł jest w twojej mozaice, tylko twój był mniejszy. Musiałaś się mocno napracować.
   Marcin ostatnio opublikował..Pasje MaćkaMy Profile

Dodaj komentarz

css.php