Zabawy z Gimp-em

Co to jest GIMP?

GIMP jest darmowym programem do obróbki zdjęć. GIMP to skrót od ( GNU Image Manipulation Program ). GIMP nadaje się do różnego rodzaju zadań, np. poprawianie zdjęć, składanie obrazów i tworzenie obrazów.

Jak to się zaczęło?
Gimp-em zacząłem się bawić wraz z rozpoczęciem prowadzenia bloga. Zaczęło się to wówczas, gdy podpatrzyłem jak mój tata robił naklejkę w Gimp-ie. Na początku było ciężko, gdyż nawet nie potrafiłem narysować linii prostej i nie rozumiałem np. co to są warstwy. Pierwszą poważną rzeczą jaką zrobiłem, był obrazek który został użyty jako tło na naszym blogu. Później dość długi czas pracowałem nad projektem zakładki do książki. Obecnie nie wyobrażam sobie aby można było zrobić fajną grafikę bez takiego programu. Na naszym blogu obecna szata graficzna, czy szkolny kodeks programu Szkoły z klasą 2.0  jest tego przykładem.

Obecnie jeśli mam trochę czasu próbuję robić nowe rzeczy w Gimp-ie i staram się co jakiś czas publikować jakiś poradnik.

Ostatnio przejrzałem wszystkie moje wpisy i okazało się, że poradniki stanowią już całkiem spory zbiór. Dlatego postanowiłem utworzyć nową stronę aby w jednym miejscu umieścić wszystkie odnośniki do opublikowanych poradników.

A oto lista poradników:

cz. 1 Efekt tkaniny

cz. 2 Stary papier 

cz. 3 Zamazywanie twarzy 

cz. 4 Efekt tęczy

cz. 5 Efekt piaskowca

cz. 6 Falująca woda

Mam nadzieję, że i wy polubicie Gimp’a.

 

Inne prace z użyciem Gimp’a

1. Latarnia morska

2. Kwiat

3. Model elektryczny

4. Zakładka

5. Rozbita szyba

 

Szymon

1 komentarz

 1. Dziewczyny sp6

  Czasem korzystamy z gimpa. Lubimy ten program. Dziękuję za komentarze! Tą witrynę dodałam do zakładki ,,linki do blogów”. Gratuluję odznak!
  Oliwia z bloga ,,Matematyczny TIK”
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Zdjęcia ze sprawdzianu!My Profile

 2. Cho

  Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
  Ten kwiatek jest prześliczny!!! Zima jest bardzo pomysłowa, a falująca na wodzie latarnia też świetna!
  Fajnie, że robisz też instrukcje, których już masz aż 6!
  Cho ostatnio opublikował..Argo IIMy Profile

Dodaj komentarz

css.php