matemaTIK

blog programu Szkoła z klasą 2.0

Blog prowadziłyśmy po raz pierwszy w życiu, więc wszystko dla nas było nowe. Na początku bałyśmy się, że nie poradzimy sobie. Jednak komentarze pani Tosi :D szybko rozwiały nasze obawy i dodały nam wiary w siebie. Dzisiaj możemy stwierdzić, że była to super przygoda, która sprawiła nam ogromną radość. Podobało nam się wszystko. Mogłyśmy opisywać jak uczymy się i działamy z TIK, komentować inne blogi i odpowiadać na komentarze, które zawsze były bardzo miłe :D  brać udział w konkursach dla blogerów. Podczas prowadzenia bloga nauczyłyśmy się dużo, poznałyśmy nowe programy Prezi i Picasa. Wydawały nam się bardzo trudne, lecz dzięki pomocy naszej Pani i poradnikowi blogera, który jest na blogu Szkoły z klasą 2.0, wszystko stało się jasne. Udało nam się wykonać prezentację Kodeksu 2.0 w Prezi oraz tworzyć kolaże ze zdjęć i filmy w programie Picasa. Dzięki nim nasz blog stał się ciekawszy. Co zyskała nasza szkoła? Myślimy, że prowadzenie bloga było bardzo dobrą promocją naszej szkoły. Zgadzamy się, że blogowanie jest OK :D Można poprzez zabawę wiele się nauczyć. Częste spotkania sprawiały nam ogromną przyjemność, stałyśmy się bardziej zorganizowane i nauczyłyśmy się pracy zespołowej. Było świetnie!!! Smutno nam (widać po naszych minach), że to już koniec :-(

Pozdrawiamy panią Magdę, panią Tosię oraz caly Zespół Szkoły z klasą 2.0 :D :D :D Życzymy wspaniałych wakacji!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobno, gdy bocian założy gniazdo w pobliżu domu, przynosi to szczęście temu domostwu.

http://www.mmwroclaw.pl/331581/2010/6/5/bocian-rzeczywiscie-przynosi-szczescie?category=magazyn

http://moje-trzy-grosze.bloog.pl/id,329184442,title,Co-przynosi-szczescie,index.html?ticaid=6eacd

http://www.inzynierka.pl/inzynierka/?p=357

http://www.encyklopedia.puszcza-bialowieska.eu/index.php?dzial=haslo&id=869

Możemy to potwierdzić!!!!

Dzisiaj Zespół „Szkoły z klasą 2.0″ podał LAUTEATÓW KONKURSU NA NAJLEPSZE BLOGI 2012.

http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=6263

UWAGA!!! 

Nasz blog w kategorii: PROJEKT NA BLOGU zdobyły III miejscem w grupie szkół podstawowych. Przy ocenie  wzięto pod uwagę wpisy, widżety (karta projektu i karty działania), dotyczące przebiegu projektu edukacyjnego realizowanego w II semestrze. Ponadto blog oceniany był jako miejsce dokumentowania wszystkich działań w projekcie, od planów przez poszczególne zadania do wykonania, aż do prezentacji efektów na Szkolnym Festiwalu Nauki.

Jesteśmy bardzo szczęślwe  :D :D :D    i dziękujemy  :D :D :D    za tak duże wyróżnienie. Chcemy również podziękować wszystkim blogowiczom za miłe komentarze na naszym blogu.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM !!!

 

 

 

 

 

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić ulubieńców naszej szkoły. Są nim bociany, które od wielu lat przylatują do nas. Swoje pierwsze  gniazdo założyły na nieczynny komin od kotłowni. Podczas przebudowy szkolnego dachu komin został rozebrany. Jednak Pani Dyrektor zadbała o to, aby gniazdo przeniesiono obok szkoły, na specjalnie w tym celu postawiony słup. Baliśmy się, że nasze bociusie nie zaakceptują nowego domu. Na szczęście, tak się nie stało. Boćkom spodobało się nowe miejsce i co roku pojawiają się na wiosnę, sprawiając nam tym ogromną radość.

Poznajcie naszych ULUBIEŃCÓW :D :D :D

YouTube Preview Image

 

Dzisiaj czekała na nas miła niespodzianka. Otrzymałyśmy drugą odznakę i super życzenia. Piękny dzień :D :D :D   Obie odznaki prezentują się rewelacyjnie.

Dziękujemy!

 

 

 

 

 

Czego nauczyliśmy się dzięki pracy nad projektem

Pracując nad projektem nauczyliśmy się: pracować w grupie, prezentować efekty pracy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, korzystać z programu Picasa w tworzeniu filmów i kolażu ze zdjęć , przesyłania zdjęć pocztą elektroniczną, umieszczania zdjęć w prezentacji, umieszczania filmów na YouTube, udoskonaliliśmy umiejętność tworzenia wykresów w programie Excel. Dowiedzieliśmy jak oblicza się wskaźnik BMI, co to są barwniki, konserwanty, antyutleniacze, emulgatory i jak się je oznacza. Nauczyliśmy się korzystać z siatek centylowych. Poznaliśmy zasady zdrowego żywienia oraz skutki nieprawidłowego odżywiania.

Z jakich narzędzi TIK korzystaliśmy

Korzystaliśmy z: tablicy interaktywnej, rzutnika multimedialnego, komputera, drukarki, aparatu cyfrowego, komórek, programów komputerowych (Word, Excel. Paint, PowerPoint, Picasa). stron internetowych, portalu społecznościowego (YouTube).

Nasze osiągnięcia i trudności

Największym naszym osiągnięciem było zrealizowanie Projektu 2.0 oraz jego prezentacja z wykorzystaniem świetnego narzędzia TIK, jakim jest tablica interaktywna. Polecamy! Mieliśmy wielką tremę, jednak udało się ją pokonać. Nauczyliśmy się pracować w grupie, nigdy dotąd tak długo, nie pracowaliśmy razem nad żadnym zadaniem. Promując zdrowy styl życia, zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową oraz przygotowaliśmy zdrowe, smaczne  i kolorowe kanapki. Super pomysłem okazało się zorganizowanie stanowiska do obliczania BMI dla gości.  Nasz Projekt 2.0 wykonaliśmy zgodnie z zasadami  Kodeksu 2.0.

W czasie pracy nad projektem napotykaliśmy różne trudności. Jedna z grup zrobiła zdjęcia za pomocą telefonu komórkowego i nie potrafiła ich przesłać drogą mailową. Pomógł im w rozwiązaniu problemu. Tomek – lider zespołu 4. Niektóre zespoły miały problem z ułożeniem ankiety, a zwłaszcza z wyborem pytań. Plakat okazał się dużym wyzwaniem dla chłopaków. Wszystkie trudności udało się nam pokonać. Z czego jesteśmy bardzo dumni.

Wnioski na przyszłość

Wiadomości, które zdobyliśmy dzięki pracy nad projektem, zamierzamy wykorzystać w życiu codziennym. Postaramy się przestrzegać zasad zdrowego żywienia, pamiętać o aktywności ruchowej i zastanawiać się nad tym co jemy, aby nasz wskaźnik BMI był prawidłowy. Będziemy wykorzystywać różne narzędzia TIK, które poznaliśmy pracując nad projektem. Pracy było dużo, lecz niczego nie żałujemy i nic byśmy nie zmienili. Było świetnie!