cze 19

Nasze Sukcesy!

Cześć koledzy, koleżanki

Nasza klasa – IIa, jak wiecie prowadzi bloga, ale poza tym realizujemy projekt pt. „Ortografia w Chmurach”.  Robiliśmy wiele rzeczy plakaty, gry, zadania itp. Tak dużo pracy w to włożyliśmy że teraz jedziemy do Warszawyna Festiwal Projektów 2.0.  Postaramy się zaprezentować jak najlepiej. Mam nadzieję, że poznamy wielu wspaniałych ludzi, którzy podobnie jak my bawią się  i uczą.

Natalia Roguła

cze 06

Podsumowanie projektu Szkoła z Klasą 2.0

 

W dniu 28 maja w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki 2.0. Zaproszeni zostali  rodzice uczniów klas biorących udział w projekcie, nauczyciele naszej szkoły oraz zespoły klas realizujące projekty. Festiwal rozpoczęła Pani Dyrektor, która po przywitaniu wszystkich krótko przedstawiła cele i opisała sam program podkreślając korzyści, jakie przyniósł on szkole i uczniom. Uczniowie przedstawili efekty swoich działań podejmowanych  w ramach realizowanych projektów:

Ortografia w chmurach  – realizowany przez uczniów klasy II a wspólnie z uczniami równoległej klasy II z Olsztyna

A la musicalowa Calineczka – realizowany przez uczniów klasy II b.

Dobre wychowanie na co dzień – projekt realizowany przez uczniów klas III a i III b

Teatr naszą pasją – projekt realizowany przez uczniów klas IV- VI należących do Koła Teatralnego

Cudze chwalicie – swego nie znacie – projekt realizowany przez uczniów klasy IV a

Opole- Lubię To! - projekt realizowany przez uczniów uczestniczących w zajęciach Koła Dziennikarskiego

Wszystkim bardzo się podobało, atmosfera była wspaniała, mam nadzieję że w przyszłym roku szkolnym będziemy również brali udział w projekcje Szkoła z Klasą 2.0.

Martyna kl. II a

maj 09

Wirtualne dyktando

Pani zadała nam kolejne zadanie żeby utrwalić zasady ortografii. Mieliśmy ułożyć zdanie z wyrazów wybranych z zestawu: ogródek, buraczki, grządki, porządki, ogórki, rzodkiewka, równe, przygotowała, rzeka, drzewka, krzewy, róże, brzózka, ławka, przebiśnieg. Trzeba wejść na stronę: http://vocaroo.com/. Żeby nagrać zdanie trzeba kliknąć na: Clik to Record, powiedzieć to zdanie i kliknąć stop. Można posłuchać nagrania klikając: Listen. Jeżeli nie chcemy nic poprawić klikamy: Click here to save. W okienku pod napisem: Sharing options pojawia się link do waszego zdania. Jak go zapiszecie będziecie mogli odsłuchać swoje zdanie. To nie tylko nauka ale też fajna zabawa, spróbujcie sami. To link do mojego dyktanda: http://vocaroo.com/i/s1KQww3muQfA
Przemek kl. II a

maj 08

Drogowskazy część 2

Cześć.

Pani przesłała nam czysty drogowskaz, na którym mieliśmy napisać zasady ortograficzne. Ja napisałem kilka zasad dotyczących pisowni litery ó. Zadanie wykonałem w programie Microsoft Power Point. Zrobiliśmy to żeby utrwalić zasady ortografii. To moje drogowskazy.

Przemek kl II a

kwi 25

Drogowskazy

Ostatnio w szkole robiliśmy drogowskazy z zasadami ortograficznymi. Każde dziecko miało do zrobienia 4 drogowskazy, ja robiłam ze spółgłoskami miękkimi. Oto one:

Martyna kl IIA

mar 16

jak zrobić mozaikę z wyrazów

Cześć.

Chciałbyś zrobić mozaikę z wyrazów z „rz” to przeczytaj. Wejdź na stronę http://www.imagechef.com/ic/word_mosaic/. Wybierz: kolor tekstu-Text, kolor tła-Background, czcionkę-Font. Polskie znaki są w czcionce: Black, Typewriter, Newspaper, Grunge. Wybierz kształt-symbol. Pod spodem masz mały prostokąt, w którym wpisujesz 10 wyrazów z „rz” bez przecinków, oddzielone spacją. Zobacz swój obrazek-kliknij pomarańczowy przycisk-preview. Możesz zmienić jeszcze kształt, kolory. Nieco wyżej kliknij Eksport. Widzisz swój obrazek. Kliknij na nim prawym klawiszem myszki. Zapisz obraz jako-nadaj swoje imię, klasa. Obrazek zapisz w swoim komputerze. To fajny sposób na naukę ortografii. To moja mozaika.

Przemek kl.II a

 

mar 12

Chmura z wyrazów z h

Cześć.

Pani zadała nam takie zadanie:mieliśmy zrobić chmurę z wyrazów z „h”. Trzeba wejść na stronę http://www.wordle.net/ i kliknąć Create lub Utwórz. Następnie w ramce trzeba wpisać wyrazy, z których chcemy zrobić chmurę i kliknąć Go lub Iść. Wtedy pokazuje się chmura i możesz zmieniać jej wygląd klikając Randomize. Jak wybierzesz już chmurę kliknij Save to public gallery. Teraz trzeba wpisać Title (tytuł) i Username (swoje imię) i kliknąć Ok. Nie zapomnij zapisać linku do swojej chmury. To jest bardzo fajny sposób na naukę ortografii. Zapraszam do zrobienia swojej chmury. A to mój link do mojej pracy http://www.wordle.net/show/wrdl/6465747/Przemek

Przemek kl. II a.

lut 26

Labirynt

Cześć.

Pewnego dnia mieliśmy na zadanie zrobić labirynt z wyrazami z „ó” i „u”. Ja zrobiłem swój labirynt w programie Word i z wykorzystaniem programu Paint. Podczas przejścia labiryntu utrwalamy pisownię wyrazów z „ó” i” u”. Wypróbujcie mój labirynt. Przy okazji doprowadzicie zająca do marchewki.

Przemek kl. II a.

 

lut 24

Plakat na DBI

30 stycznia na Naszym Blogu zaproponowałam stworzenie wspólnego plakatu na Dzień Bezpiecznego Internetu. Do jego tworzenia oprócz naszej klasy przyłączyły się dzieciaki z Olsztyna. Oto efekt naszej pracy:

 

 

 

 

 

Martyna kl.IIa