Nasz patron – Jan Paweł II

Listopad 29th, 2012 by komputer123

Nasza pani wychowawczyni  na godzinie wychowawczej i na informatyce nauczyła nas korzystać z programu  w którym można zrobić krzyżówki i quizy. W naszej szkole odbyła się lekcja o naszym patronie Janie Pawle II z naszymi kolegami i koleżankami z klasy VI b i w związku z tym robiliśmy krzyżówki, które klasa VI b musiała rozwiązać . Naszym kolegom z klasy VI bardzo podobały się te zajęcia. Moglibyśmy dodać więcej pytań do krzyżówki i do quizu . Dla tych którzy chcieliby stworzyć taki test to polecamy program komputerowy Hot Potatoes 6 . Pomagała nam przy tym strona www.Jan Paweł  II .pl Bardzo polecamy takie quizy i krzyżówki .

Wykorzystanie narzędzi TIK: z jakich narzędzi korzystaliście do projektu.

Czerwiec 22nd, 2012 by komputer123

Do projektu korzystaliśmy z różnych narzędzi. Takich jak:  Paint  ,  Microscoft office power point. Polecamy te programy.

Te programy pomogły nam w realizacji projektu.

 

wnioski na przyszłość.

Czerwiec 18th, 2012 by komputer123

My jako koledzy zbudowalibyśmy lepiej drogi, szpitale, domy itp.My może bylibyśmy doskonałymi robotnikami.Zrobilibyśmy karierę budowlaną.

Projekt

Kwiecień 30th, 2012 by komputer123

Na ostatnich zajęciach komputerowych robiliśmy rysunki do jednego z tekstów. Tytuł tego tekstu to „Flatlandia. Kraina Płaszczaków”. Rysowaliśmy według naszej wyobraźni: przyjęcie urodzinowe u rodziny trójkąta. Na tym przyjęciu było wszystko trójkątne.

 

Jak spędziliśmy ferie zimowe.

Luty 13th, 2012 by komputer123

Ferie zimowe to czas wolny od nauki.Większość naszych kolegów ferie zimowe spędziło na nartach.My spędziliśmy ferie w domu ale się nie nudziliśmy.Jeździliśmy na sankach,na nartach,lepiliśmy bałwana,rzucaliśmy się śnieżkami i  jeździliśmy na łyżwach.Tak spędziliśmy ferie zimowe.

Wiersz o szkole

Styczeń 30th, 2012 by komputer123

Szkoła nasza – miła, mała,

Naszych rodziców wychowała.

Teraz nas uczy o przeszłości

O bitwach, wojnach i Dniu Niepodległości.

O krajach, górach i morzach

O lecie, zimie, słońcu i polarnych zorzach.

My ją za to bardzo kochamy

I chlubę przynieść jej zamierzamy.

Bo ona tęskni w lecie za nami

za naszymi maluśkimi głupstwami.

Uczy nas, jak być dobrymi ludźmi.

Więc jej za to podziękujmy!!!

nauka młodszych kolegów

Styczeń 9th, 2012 by komputer123

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej pracowni komputerowej klasę I. Mieliśmy okazję sprawdzić się w roli nauczycieli. Nie było łatwo, ale udało się młodych nauczyć co nieco np. kopiowania, rysowania prostokątów i kół, zapisywania plików. Pierwszaki zrobiły bardzo fajne rysunki i były bardzo zadowolone, szczególnie gdy pokazaliśmy im fajne gry w internecie [ale to oczywiście tak, żeby panie nie widziały :) ].

lekcja komputerowa

Styczeń 2nd, 2012 by komputer123

Ostatnio chcieliśmy nauczyć naszą babcię korzystać z komputera i z internetu.Bardzo nam się spodobała nauka starszej osoby.Babcia była bardzo zainteresowana lekcją.Nauczyliśmy ją że  komputer  ma wiele funkcji np:dostęp do internetu i do wielu informacji,można oglądać filmy,można ściągać różne programy,słychać muzyki,grać w różne gry,można kupować różne rzeczy przez internet.Było niesamowicie.Babcia się wiele od nas nauczyła.

wrażenia z programu logo komeniusz

Grudzień 12th, 2011 by komputer123

W programie logo komeniusz można rysować figury geometryczne za pomocą komend.   Nasi koledzy bardzo chwalą ten program.Wrażenia są niesamowite.Na tym programie można się podszkolić z geometrii.Figury które rysowaliśmy to:proste prostopadłe,proste równoległe,kwadraty,flagę polski,prostokąty i trójkąty.