komunikujemy się

Już po Festiwalu!

Jak wiecie w piątek odbył się Festiwal Nauki 2.0. Bardzo dobrze poszło uczniom, którzy prezentowali swoje projekty. Niestety ja nie mogłam być przy naszej prezentacji, która opisywała ciało pedagogiczne, ale  myślę ze dziewczyny dały sobie rade. Gratuluje wszystkim,  którzy po mimo stresu wypadli bardzo dobrze.

 

Weronika ; )

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Projekt nie jeden-ciąg dalszy

W poprzednim wpisie obiecałam, że napiszę o innym projekcie. Mój drugi projekt to klasopracownie w Szkole Podstawowej. 

Projekt o klasopracowniach robię ja i inne moje koleżanki z klas VI. Każda z nas ma wyznaczone zadania przez Panią od matematyki. Ja i moja koleżanka musiałyśmy zbierać informację na temat klasopracowni przyrodniczej i muzycznej. Robiłyśmy zdjęcia salą i przerabiałyśmy je w programie PhotoScape. Zbierałyśmy wszystko w całość  i robiłyśmy prezentacje na festiwal. Póżniej łączyłyśmy wszystkie prezentację i tak powstała jedna duża prezentacja.

Sandra 

 

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)

Już niedługo…

Już niedługo bedziemy prezentować nasze projekty na festiwalu 2.0 -1 czerwca.
Festiwal jest coraz bliżej, więc chcemy życzyć wszystkim powodzenia i udanych projektów.

NAPEWNO SOBIE PORADZICIE!!!
Trzymamy kciuki.

Sandra

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Festiwal Nauki 2.0

Już  w piątek ( 1.06.2012) w godzinach od 9.00 do 14.00  będziemy mogły przedstawić nasz projekt na festiwalu 2.0.  Zaprezentujemy wam  nasze starania i wysiłek włożony w prezentacje. Prawdopodobnie o naszym projekcie opowie wam Larysa oraz Sandra. Uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w różnych projektach także będą mogli pokazać swoje prace. Projekty będą przedstawione w salach z  tablicami interaktywnymi, komputerami itp. przedmiotami. Uczniowie mają zamiar podsumować całoroczną prace nad projektem. Trzymamy kciuki za to, że każdemu zespołowi wyjdzie zaprezentowanie i opowiedzenie o swoim projekcie.

Weronika

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

To ja Laryska

Na początku chcę bardzo pozdrowić naszą opiekunkę zespołu, Panią Danutę Chwastek. Bardzo Panią lubimy jako nasz zespół i dziękujemy, że pomogła nam Pani w realizacji naszego projektu. Bez Pani nie wiem, jak by wyglądała nasza praca na blogu i czy w ogóle dostałybyśmy jakąś odznakę.  Pani zawsze mówi, co trzeba poprawić czy udoskonalić. Pani wie, jaka czasem potrafię być, ale wie też Pani, że pracuję solidnie w zespole i samodzielnie. Nie wiem, czy pamięta Pani, jakie były początki naszej współpracy, a było ciężko. Bardzo się cieszę, że z Pani pomocą nasz zespół zaszedł tak daleko i że kończymy projekt, z którego jestem zadowolona. Niedługo koniec roku szkolnego i nie wiem, czy Pani wie, jak trudno będzie mi pozostawić podstawówkę, a szczególnie opuścić Panią. Nieraz się z Panią sprzeczałam, ale zawsze Pani mówiła, że się zmienię. Na pewno będę odwiedzać Panią w szkole.   Jest mi bardzo miło pracować u boku tak uzdolnionej polonistki jak Pani. Chcę, by Pani mnie zapamiętała jako zawsze uśmiechniętą, pełną radości i słońca dziewczynę. Za wszystko Pani dziękuję.

Larysa

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Projekt niejeden

Jak wiecie, w naszej szkole jest wiele projektów. Ja nie tylko pracuję nad jednym, lecz pracuję na trzema. Jeden z nich to projekt, który robimy z naszym blogowym zespołem, drugi robimy o klasopracowniach z panią od matematyki i innymi uczniami, a trzeci to projekt o szkolnej gazetce  ”Szósteczce”, który chcę teraz opisać. Projekt o gazetce szkolnej robiłam razem z innymi koleżankami.  Każda z nas ma wyznaczone zadania przez panią od polskiego. Ja z moją koleżanką mamy temat „Co w gazetkach piszczy”?

Na początku przeglądałyśmy gazetki szkolne ze wszystkich lat. Później czytałyśmy gazetki, aby napisać, o czym opowiadają. Następnie zbierałyśmy informacje z  gazetek  i robiłyśmy zdjęcia.  Zebrałyśmy wszystko w całość i zaczęłyśmy robić prezentację.  Opisywałyśmy, jakie tematy poruszają, o czym opowiadają, a na koniec wstawiłyśmy zdjęcia. Tak powstała prezentacja na Festiwal 2.0.

Jeśli uda mi sie opisać, to w następnym wpisie napiszę o innym projekcie.

Sandra

 

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Mamy odznakę!

Na naszym blogu pojawiła się nowa odznaka – Działamy z TIK. Bardzo jesteśmy z tego powodu szczęśliwe. Jako pierwsze dostałyśmy tę odznakę. Nie możemy się nią nacieszyć, więc chcemy wszystkim podziękować. Kiedy wchodzimy na nasz blog,  on wydaje się być jeszcze piękniejszy.

DZIĘKUJEMY!

Sandra

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (18)

Czego dowiedziałyśmy się, pracując nad naszym projektem?

Pracując nad naszym projektem dowiedziałyśmy się wielu interesujących informacji. Poznałyśmy pierwszych dyrektorów naszej szkoły oraz skład pierwszej rady pedagogicznej. Przypomniałyśmy sobie również kto w naszej szkole pracuje do dziś. Z wywiadów wywnioskowałyśmy ciekawe informacje. Nasz projekt został wykonany zgodnie z planem.

Weronika

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Nasze projektowe działania

Dużymi krokami zbliża się festiwal 2.0. Mamy zamiar, więc opisać naszą pracę nad projektem.
Na początku nasza grupa przygotowywała blogowy plan działania. Opisywałyśmy w dokumentach Google wszystkie nasze poczynania. Następnie układałyśmy pytania do wywiadu z Panią Markiewicz i przeprowadzałyśmy wywiad. Przeglądałyśmy kroniki szkolne, skanowałyśmy zdjęcia, a także przeprowadzałyśmy sondę. Na koniec zebrałyśmy wszystkie informacje w całość i tworzyłyśmy prezentacje na festiwal.
 
 
 
Sandra 
 
 
autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (10)

Już po wywiadzie

Dziś na nasze zaproszenie przyszła Pani Maria Markiewicz. Udzieliła nam wywiadu -  chętnie odpowiadała na zadawane przez nas pytania. Mówiła o tym, jak powstawała nasza szkoła i kto w niej pracował. Pani bardzo ciekawie opowiadała. Wiemy już więcej o gronie pedagogicznym i  dyrektorach.

Sandra i Larysa

autor: blogi2.0 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (4)
css.php