Śladami profesora Henryka Jurkiewicza

We wtorek wybraliśmy się (uczniowie klasy czwartej i szóstej) na pieszą wycieczkę śladami profesora Henryka Jurkiewicza. Obejrzeliśmy teren, gdzie stał dom, w którym on się urodził, a następnie poszliśmy polną drogą do Grabek – jest to miejsce nad potokiem Glichówka, które profesor bardzo lubił. Zawsze, jak przyjeżdżał do Glichowa, odwiedzał rodzinę i szedł do Grabek. Jeśli to była pora sianokosów, zabierał kosę i kosił tam łąkę.

W drodze powrotnej spotkaliśmy panią Marię Statkowską – siostrę prof. Henryka Jurkiewicza; opowiedziała nam ona o pobytach profesora w Glichowie.

Bardzo nam się podobała ta wycieczka, wiele się dowiedzieliśmy nie tylko o prof. Jurkiewiczu, ale też o naszej okolicy.
Zdjęcie0962Na łące było mokro…Zdjęcie0963…ale i tak doszliśmy do Grabek.

Zdjęcie0967Spotkanie w drodze powrotnej.

Opracowanie i wpis: Agnieszka

This entry was posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14 by Michi. Bookmark the permalink.

About Michi

Jestem uczniem drugiej klasy. Bardzo lubię czytać i składać różne modele 3D. Lubię też chodzić na spacery do lasu i patrzeć na przyrodę. W czasie wolnym najchętniej poznaję nowe miejsca lub odwiedzam babcię. Marzę o wakacjach nad morzem i mam nadzieję, że pojedziemy tam latem!

5 thoughts on “Śladami profesora Henryka Jurkiewicza

 1. Bardzo się cieszę,że mogliśmy pójść śladami profesora Jurkiewicza. Bardzo podobały mi się Grabki ulubione miejsce profesora. Było tam pięknie.
  Mam nadzieje, że będzie więcej takich wyjść.

  Pozdrawiam Dawid

 2. Ja też byłam na tej wycieczce. Było ciepło i fajnie :) . W Grabkach byłam po raz pierwszy. Bardzo mi się podobała ta wycieczka! :)
  Pozdrawiam Natalia Stalmach

 3. Agnieszko! Bardzo się cieszę, że umieściłaś opis wycieczki śladami miejsc ważnych dla każdego mieszkańca naszej małej wsi.
  Bardzo mi się podoba, że mogę przeczytać Twoją relację oraz poznać wrażenia, jakie mieliście podczas tego wyjścia. W Glichowie tyle jest miejsc urokliwych – dziękuję, że dzielisz się z nami i pozwalasz je bliżej poznać.
  Pozdrawiam serdecznie i proszę o więcej!
  Małgorzata Janik

 4. Ta wycieczka z pewnścią była fajna.Niestety nie mogłam w niej uczestniczyć, ale za tydzień może się nam uda i cała 5 klasa pójdzie. Chciałabym poczuć się jak Profesor Henryk Jurkiewicz gdy będziemy iść jego trasą.Pozdrawiam gorąco Zosia z 5 klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge