Pociąg do cebulki

Cebulowe piękności to krokusy, hiacynty, irysy cebulowe, szafirki, narcyzy …
Od września sadziliśmy na terenie przyszkolnym (duuużo), a w listopadzie w szkole do doniczek i skrzynek cebulki różnych kwiatów. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się o ich wymaganiach i upodobaniach, o tym skąd pochodzą i co zrobić, żeby w szkole mieć zimą pięknie kwitnące rośliny.

W tym projekcie uczestniczą wszystkie chętne dzieci ze szkoły i z przedszkola. Czyli wszyscy. Opiekunami grup są nasze koleżanki i koledzy z klasy szóstej. Każde dziecko mogło przynieść do posadzenia cebulki roślin, jakie były do zabrania z przydomowego ogrodu. Wyszukaliśmy miejsca przy szkole (najwięcej w skalniaku i przy ogrodzeniu). Te, posadzone w skrzynki i doniczki, zakwitną w szkole zimą, a pozostałe wiosną. Jesienne krokusy (nowość) już teraz pięknie kwitną. Teraz pozostało nam czekać… aż przyjdzie odpowiednia pora w zimie i zaprosimy krokusy, irysy i hiacynty do zakwitnienia.

W skalniaku są dobre miejsca na cebulkiDobre miejsce na cebulki jest w skalniaku.

Przy konwaliach dobrze będą się czuły hiacyntyPrzy konwaliach dobrze będzie hiacyntom.

Pierwszaki w akcjiPierwszaki sadzą krokusy.

Zakwitły już jesienne krokusyJuż zakwitły jesienne krokusy.

Bardzo nam się podobają takie projekty i taki sposób nauki przyrody.

Autorkami wpisu są Agnieszka i Klaudia, kl. VI

2 thoughts on “Pociąg do cebulki

  1. Bardzo podobało mi się sadzenie cebulek. Mam nadzieje,że te kwiaty zakwitną i w klasie i koło szkoły. Lubie takie wyjścia. Mam wielką nadziej, że będzie więcej takich projektów i pomysłów.
    Pozdrawiam Dawid

  2. Witajcie dziewczyny! Piękne zdjęcia i świetny projekt się właśnie rozwija. Już nie mogę się doczekać, kiedy wokół szkoły zobaczymy barwne kwietne dywany wiosenne!
    Trzymam kciuki, aby jak najwięcej upraw się Wam udało. Mieszkamy w trudnych dla roślinek warunkach, ale tym bardziej wspieram Wasze rewelacyjne inicjatywy.

    Dawid! Jak zawsze na Ciebie można liczyć z docenieniem wpisów i pomysłów kolegów i koleżanek. Działaj zatem dzielnie i ucz też innych, OK?
    Pozdrowienia i serdeczności dla całej gromadki odkrywców tajemnic przyrodniczych i ich opiekuna projektu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge