Postcrossing

Francja

Bonjour! Z południa Francji dostaliśmy pocztówkę – a właściwie obrazek akwarelowy, który namalowała przyjaciółka tej pani, która do nas ją wysłała. Obie panie były nauczycielkami i lubią koty. Jestem dumny! Po raz pierwszy dostałem taką osobistą kartkę i bardzo mi się ten pomysł podoba! PS. We Francji też już jest wiosna!

 

Hongkong

Od Hermione, która studiuje historię sztuki przyszła pocztówka z Azji. Widać na niej most, podobno najfajniej wygląda wieczorem, jak działa oświetlenie. Jest ogromny! Na odwrocie pocztówki znajduje się bardzo ładny znaczek.

 

Tajwan

Dostaliśmy pocztówkę, na której jest atrakcja turystyczna ‚hotel’ dla lokomotyw. Znajduje się ona w mieście Changhua City, czyli po chińsku: 彰化市 :)

Napisał do nas Lin, który jest policjantem, lubi podróże, czytanie książek i serfowanie po internecie.

 

Holandia

Przyszła tym razem pocztówka z Holandii od Chantalle. Jest na niej tęcza – to już druga w mojej kolekcji. Chantalle napisała kilka słów po holendersku, po angielsku znaczą one: „I hope You like this postcard”.

 

NIEMCY

17.II. obchodzimy Światowy Dzień Kota. A do nas przyszła taka śliczna pocztówka od Maren, która lubi taniec i podróże. I wylosowałem też adres w Niemczech, a pan, do którego napiszemy również uwielbia koty. Fajny zbieg okoliczności.

 

UKRAINA

Pocztówka z Lwowa, czyli całkiem niedaleko. Napisała ją Solia. Na zdjęciu widać kościół Św. Olgi i Elżbiety. To pierwsza pocztówka w kształcie kwadratu (po angielsku: ‚square’).

 

ROSJA

Dziś mamy szczęście do ciekawych znaczków. Na pocztówce od Olgi jest aż 6 sztuk: z rysiem, zającami i dwoma mostami. Olga mieszka niedaleko Morza Czarnego. Na pocztówce jest budowla nazywana „dolmen”, jest wiele teorii, kto ją zbudował, ale tak naprawdę tego nikt nie wie na pewno. A na kamieniach kto? Kot i jego cień :) большое спасибо! Olga

TURCJA

Pocztówka przybyła ze stolicy Turcji, Ankary. Na odwrocie piękne znaczki z kolorowymi ilustracjami kuchni tureckiej. Güntülü pisze, że lubi literaturę i Oskara Wilde. Ja jeszcze nie czytałem jego dzieł, ale jak dorosnę….

Hong Kong

Na pocztówce widać typowy krajobraz miasta, w którym jest, jak pisze Sandy, 19 stopni :)

Sandy studiowała dziennikarstwo i uwielbia podróże. Inne kraje poznaje też poprzez postcrossing. To tak jak i ja!

Niemcy

Z Koblencji przyszła do nas pocztówka od Sabiny. Na odwrocie jest piękny znaczek z kwiatkiem, który przypomina nasz dzwonek. Jest fioletowy i nazywa się „Ballonblume”. Danke sehr!

 

Irlandia

Kartkę napisała Ania, która urodziła się na Łotwie, ale od 4 lat mieszka niedaleko Dublina. Chyba tęskni za swoją ojczyzną, bo pisze „maybe some day I will go back and live in Latvia”.

IRL_8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holandia

Piękny kot, cudowne znaczki świąteczne. Kartkę napisała pani z Rotterdamu, lubi oglądać sport w TV – tak jak moja babcia.

NL_8

 

 

 

 

 

 

 

 

Tajwan

Mamy szczęście do ciekawych miejsc. I egzotycznych :) Otrzymaliśmy pocztówkę z TajPej, stolicy Tajwanu. Napisał ją Fish, który też ma kota i bardzo go lubi. I na odwrocie kartki umieścił jeszcze prognozę pogody. 23 listopada było 23 stopnie i świeciło słońce! A u nas wieje!!!

 

 

 

 

 

 

 

Australia

Tym razem pocztówka przyleciała z odległego kontynentu. A na obrazku – kotki jak wszędzie :)

ROSJA

Dziś przyszła do nas pocztówka z Moskwy. Czy ten kot nie jest piękny?

 

CHINY

Kolejna pocztówka jest także dalekiego kraju. A napisała ją pani, która pochodzi z … Czech. Teraz mieszka z rodziną w Chinach i ma syna o rok starszego ode mnie. 谢谢 Lucie!

    

USA

To już druga pocztówka z tego kraju. Tym razem z Luizjany! A kogo tam można spotkać jadąc samochodem? Sami zobaczcie! Na odwrocie pocztówki jest informacja, że to aligator amerykański, największy gad w Stanach Zjednoczonych.

    

Rosja

O! dziś czekała na mnie niespodzianka! Aż 2 kartki. Jedna od Poliny z Rosji. Ze znaczków dowiedziałem się, że w roku 2014 Soczi odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie . Polina, спасибо большое!

USA

Moja pierwsza pocztówka nadeszła z SAN FRANCISKO. Przebyła ponad 9.500 km! Jest też na niej piękny znaczek. Tęcza nad miastem jest cudowna. Prawda? Thank YOU, Ryan :)

            

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Witajcie! Jestem Michał. Bardzo lubię podróże i poznawanie nowych miejsc. Przez wiele miesięcy chodzimy do szkoły i na wyjazdy czasu nie ma. Dlatego razem z mamą zapisaliśmy się do programu wymiany pocztówek. Nie elektronicznych, tylko takich wysyłanych pocztą. Z prawdziwym znaczkiem i stempelkiem. Jestem ciekawy, skąd przyjdzie moja pierwsza pocztówka. Oczywiście – podzielę się tą wiadomością z Wami :)

Kocham koty i taką pocztówkę wysłałem do Rosji:

28 thoughts on “Postcrossing

  1. „Wymiana pocztówek” to świetny pomysł na poznawanie świata . Teraz mało piszemy zwykłych listów, ale wyjmowanie ich ze skrzynki jest bardziej fascynujące niż odbieranie SMS-a
    jagodajurczyk ostatnio opublikował…Web QuestMy Profile

    • To bardzo fajny pomysł. Znowu dostałem dwie (z Irlandii i Holandii) – już zeskanowałem. Na jednej jest znaczek świąteczny! Mama pomaga mi czytać, ale dużo rozumiem sam:)

    • Bardzo dziękuję. Cieszę się, że nasze kartki się podobają. Są jeszcze piękne znaczki po drugiej stronie :) :)

  2. Michałku, jestem dumna z Ciebie. Cieszę się, że masz tyle zainteresowań, a przede wszystkim potrafisz pogodzić Swoje hobby z obowiązkami szkolnymi.Nadal tak trzymaj!
    Wychowawczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge