Prelekcja historyczna

Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał Piotr Sadowski. Jest on historykiem, który dużo wie  na temat bitwy na obszarze gminy Wiśniowa. Opowiadał nam o pieniądzach, o walkach partyzanckich i o różnych pułkownikach. Bardzo się ucieszyłem, kiedy zobaczyłem, że mój prapradziadek współuczestniczył w organizacji podziemnej razem z dr Wojciechem Czerwińskim. Pan Piotr podzielił się z nami swoją wiedzą. Mam nadzieję, że będzie więcej takich spotkań. :)

Na blogu naszego projektu znajdziecie więcej wiadomości i zdjęć.

5878825504_2be390d1b3_b

Rrrodrigo – flickr.com – CC BY-NC 2.0

This entry was posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14. Bookmark the permalink.

3 Responses to Prelekcja historyczna

  1. Witaj Dawidzie! Bardzo się cieszę, że po spotkaniu znalazłeś energię na napisanie krótkiej relacji :) Brawo!
    A może porozmawiasz w domu o tej historii z prapradziadkiem i od Ciebie jeszcze coś ciekawego się dowiemy? Zachęcam i czekam z ciekawością na Twoje rewelacje :)
    Pozdrowienia dla Ciebie i całej klasy!
    PS. A quiz, który przygotowały Aga i Klaudia widziałeś? http://learningapps.org/1167696 Masz ochotę zostać milionerem wiedzy? Zabawa rodzinna i test wiedzy w jednym w tę paskudną pogodę?

  2. Pan Piotr opowiadał rzeczywiście niezwykle ciekawie. Ja również dowiedziałam się wiele nowych faktów. Potem zrobiliśmy notatkę. Zachęcam Ciebie i resztę klasy do jej poznania: http://konopniczakizglichowa.blogspot.com/p/1939-45.html
    Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że wkrótce znów posłuchamy rewelacji historycznych, jakie przygotuje dla nas p. Piotr :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge