Akcja terenówka

Jest środa popołudniu. Zosia z piątej klasy, Kamil (kl. VI) pod opieką naszego pana dyrektora wybrali się na akcję „terenówka”. Mieli przeprowadzić wywiad z mieszkanką Glichowa, która dużo wie o historii Glichowa. Pani Krystyna miała 9 lat, jak wybuchła druga wojna światowa. Podczas rozmowy opowiedziała o ciekawych rzeczach i wydarzeniach, między innymi o tym, że była uczestniczką tajnego nauczania. Dowiedzieliśmy się, jakie przedmioty były nauczane, jak wyglądały wakacje. Już wiemy, że były bardzo pracowite. Pani Krystyna chodziła na lekcje do „leśniakówki” przez 3 lata. Również tam był szpital.

To spotkanie było bardzo ciekawe. Mam nadzieje, że będziemy mogli uczestniczyć w takich spotkaniach częściej.

 

pizap.com14147595445281

Grafika opracowana w pizzap CC-BY 4.0

This entry was posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14. Bookmark the permalink.

One Response to Akcja terenówka

  1. Witaj Dawid!
    Cieszę się, że regularnie piszesz na blogu. Idzie Ci to naprawdę świetnie. Bardzo dziękuję za wpis z relacją z jesiennej wycieczki rowerowej. Słyszałam o niej i cieszę się, że umieściłeś tę informację oraz, że w ciekawy sposób edytowałeś grafikę. Brawo!
    Już dziś wypatruję kolejnego Twojego wpisu :)
    Pozdrawiam serdecznie
    Małgorzata Janik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge