Stoliczku, nakryj się


Projekt, jaki wspólnie realizujemy postanowiliśmy opisywać na tym blogu. Wymieniliśmy się adresami mailowymi, założyliśmy grupę i zaprosiliśmy opiekuna naszego projektu oraz panie wychowawczynie.

Następnie zaczęliśmy szukać programów, jakie nam pomogą zaprezentować nasz projekt na blogu. Na razie wybraliśmy dwa pizap i imagechef – przetestowaliśmy je z pomocą naszej koordynatorki i się nam spodobały (niektórym bardzo).

Zastanawiamy się, czy przydadzą nam się puzzle – na kolejnym spotkaniu zobaczymy, czy jakieś pomysły są możliwe i czy zrozumiemy tę instrukcję.

Udało nam się zrobić wiele prac i mamy wystawę! Potem różne zdjęcia o warsztatach przerabialiśmy w pizap. Dawid zrobił też takie zaproszenie.

Kolejne spotkanie. Udało się. Umiemy zrobić własne puzzle. A Natalia przygotowała naszą pierwszą instrukcję.

Jedno z zadań projektu dotyczy żywienia. My połączyliśmy tę część z bajką o Czerwonym Kapturku. Co mógł nieść do chorej babci w koszyczku? Nasze pomysły są tutaj.

Nie tylko czytamy – warto też spróbować samemu coś zrobić. My postanowiliśmy przygotować na świetlicy koktail i przekąskę z różnymi wiosennymi pastami. Wyszło nam!

Czy mamy dobrą pamięć wzrokową? Jak radzimy sobie z pisaniem? Na świetlicy poznaliśmy wiersz pani Ewy Stadtmüller „O Smoku Wawelskim”. O to było skomplikowane zajęcie, choć pozornie łatwe na początek się wydawało.

Próbujemy bawić się w teatr i planujemy program na Festiwal 2.0.

Naszą prezentację całego projektu chcielibyśmy zrobić w programie PREZI. Na razie myślimy, co w niej będzie i znaleźliśmy instrukcję, którą wypróbujemy. Link do niej jest tutaj. I jeszcze jest fajny program graficzny, który się może przydać.

One Response to Stoliczku, nakryj się

  1. Spotkanie za spotkaniem, a ja widzę, jak bardzo ciekawi jesteście wiedzy i cieszycie się każdym nowym zadaniem. Co było dla Was najtrudniejsze w projekcie „Stoliczku, nakryj się”? Zastanówcie się, ponieważ niebawem będziemy kończyć i podsumowywać oraz może i wyciągać wnioski :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge