Szkoła z Klasą 2.0

Maj 14th, 2012 by Grzegorz Sołoducha

W obecnym roku szkolnym w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 w dalszym ciągu korzystamy z pracowni komputerowej podczas przerw, zajęć świetlicowych. Korzystamy z dziennika elektronicznego czasem z sieci w telefonach komórkowych z WiFi (zanikający sygnał WiFi) . Obecnie jestem uczniem Gimnazjum w Sahryniu .

Uczniowie naszej klasy biorą udział w innych projektach .  W naszej szkole zawiązały się cztery komitety inwestujące, które w programie ”Z klasy do Kasy” rywalizują także między sobą w szkole o prymat pierwszeństwa . Kilku uczniów naszej klasy zakłada firmę w projekcie Młodzi Przedsiębiorczy. 

Formatowanie i modyfikacja dokumentu tekstowego …

Maj 24th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Często po napisaniu tekstu okazuje się , że jego wygląd nie jest dostosowany do celu . Chcesz go zmienić , ale nie bardzo wiesz jak ??? .. Zacznijmy od zmian rodzaju czcionki oraz jej wielkosc./ Dzięki edytorowi tekstu masz bardzo duży wybr czcionek .Najczęsciej używane to :

* Times New Roman

*Arial
*Courier New
* Comic Sans Ms .
Aby zmienić czcionkę na inną , należy najpierw zaznaczyć tekst , a następnie wybrać z listy pasku narzędzi jedną z dostępnych czcionek . Musisz jednak pamiętać , że nie wszystkie z nich zawierają polskie znaki , co może spowodować , iż po wybraniu takiej czcionki stanie się nieczytelny lub niekształcony . .. Myslę , że się przydało . Jak tak to piszcie w komentarzach ;) Pozdrawiam ………………..

Poswięcenie Sztandaru

Maj 21st, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Dnia 15 Maja 2011.r. odbyło się poswięcenie Sztandaru naszej szkole .Dla naszej szkoły była to bardzo wielka uroczystoć . Obecnie uczęszczamy do szkoły Podstawowej w Sahryniu Imienia Siostry Wandy Longiny Trudzińskiej :)

Profilaktyka antywirusowa

Maj 5th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Najlepszą metodą ustrzeżenia się przed wirusami jest ochrona prewencyjna, która opiera się na domyślnym odrzucaniu wszystkich plików, które docierają do naszego komputera. Niekiedy nawet pliki od zaufanych osób mogą zawierać wirusy, a osoby te mogą o tym po prostu nie wiedzieć. Ważnym elementem działań zapobiegawczych jest regularne tworzenie kopii awaryjnych dla najważniejszych plików, programów bądź dokumentów. Trzeba również regularnie tworzyć kopie zapasowe danych. W przypadku zainfekowania komputera nie należy od razu w panice formatować dysku twardego. Co więcej, wykonanie formatowania dysku wcale nie oznacza pozbycia się wirusa z systemu

S. Wanda Longina Trudzińska ..

Kwiecień 12th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Wandzia była najmłodszą spośród dziesięciorga rodzeństwa, stąd też była ulubienicą rodziny. Wspólne szczęście trwało jednak krótko, gdyż oboje rodzice zmarli na tyfus, gdy Wandzia miała zaledwie 4 lata. Wkrótce też, w czasie wojny, była świadkiem śmierci stryja i stryjenki. Te wydarzenia wyżłobiły w jej duszy głęboki rys, wzmocniły słabe siły i przygotowywały na czekające ją trudy i walki w dalszym życiu, które wiodło drogą krzyża. Po śmierci rodziców Wandzia wychowywała się razem ze swoją siostrą u Sióstr Służebniczek w Tarnopolu, później w Trembowli, gdzie ukończyła VII klasę szkoły podstawowej. Opinie wychowawczyń z tego okresu były bardzo pozytywne i mówiły, że była dziewczynką inteligentną, prostolinijną, szczerą o wesołym usposobieniu, przy tym nadzwyczaj uczynną i ofiarną.

Ochrona Srodowiska

Kwiecień 12th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Ochrona środowiska – całokształt działań (także zaniechanie działań) mających na celu właściwe wykorzystanie oraz odnawianie zasobów i składników środowiska naturalnego, zarówno jego składników abiotycznych, jak i żywych (ochrona przyrody). Nauka o ochronie środowiska tosozologia.

Sposoby ochrony środowiska:

Ekologia :)

Kwiecień 12th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Wszyscy uczniowie klas 4-6 naszej szkoły biorą udział w projektach Z Ekologią Na Co Dzień . Projekt ma na celu podnoszenie naszej odpowiedzialnosci za działania w obronie srodowiska naturalnego , poprzez propegowanie odpowiednich praktyk w dziedzinie gospodarki odpadów . Jako lider  zespołu trzeciego będę gromadził dokumętację związane z projektem

Wirusy Komputerowe

Marzec 26th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

Histeria dotycząca wirusów komputerowych w ostatnich czasach coraz bardziej się rozwija. Wielu użytkowników komputerów osobistych właśnie wirusy obwinia za każdy nawet najmniejszy problem z komputerem. Co więcej, wielu ludzi wpada wówczas w panikę, nie wiedząc, co zrobić, by uchronić swoje dane.

Wiele problemów z komputerami dzieje się nie z winy wirusów. Nie zawsze nagłe zawieszanie się komputera czy błędy w uruchamianiu niektórych programów muszą oznaczać, że nasz komputer stał się ofiarą ataku wirusów komputerowych. Często odpowiedzialne są za to uszkodzenia dysku, przegrzewanie procesora i inne elementy, które mogą wskazywać na obecność wirusa.

Rocznica męczeńskiej śmierci siostry Wandy Longiny Trudzińskiej i jej wychowanków ..

Marzec 18th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

16 maja 1944r . banda nacjonalistów ukraińskich zamordowała i zakopała koło sahryńskiego lasu s . służebnicę starowiejską Wandę Longine Trudzińską wraz z 7 wychowankami z domu sierot w Turkowicach .

Od  6 lat co roku w parafi Sahryń 16 maja odprawiana jest uroczysta masz św. upamiętniająca rocznicę jej śmierci .  W tym roku ze względu na intensywne opady deszczu wyjątkowo msza św.była odprawiana w kościele  …

Wierni parafii przyjeli drogich gości i wszystkich  uczestników uroczystości poczęstunkim w świetlicy wiejskiej polowym obiadem . Społeczność Zespołu Szkół w Sahryniu na przyszły rok planuje uroczyste poświęcenie sztandaru szkoły , która nosi imię S. Longiny ..

Poczta elektroniczna :):)

Marzec 8th, 2011 by Grzegorz Sołoducha

1. Staraj się sprawdzać / kontrolować  poczte codziennie , tak jak zaglądasz do skrzynki na listy z pocztą tardycyjną .

2. Staraj się pamiętać o tym żeby nadawać tytuł wysyłanym e-mailom , najlepiej odzwwierciadlający zawartość wiadomości .

3. chroń prywatność swoją i innych Nie e-majli / postów do wielu osób naraz z jawnymi adresami poczty elektronicznej ( stosujemy kopię ukrytą ) .

4. Używająć stopki w wiadomościach , postaraj się , by nie była ona dłuższa niż 3 -4 linijki . Poprzedzaj ją separtorem np. ,,- -,, …

Inne :  KU PRZESTRODZE ;)

Pamietaj , że tak na prawdę w Internecie nikt nie jest animowy ! . Zawsze można dojść do tego kto , skąd , kiedy , gdzie i co napisał   Nieprzestrzegane Natykiety może spowodować , że inni użytkownicy Internetu będą cię ignorować , a uparte łamanie jej zasad może sią wiązać z innymi przykrymi konsekwecjami , jak np.: zgłoszenie naduzycia do działu abuse i odcięcie ,, niegrzecznego ,, użytkownika od określonej uzługi internetowej przez administratora tej usługi (ban) :) :)