RODZINNY RAJD TURYSTYCZNY

„Cicho potok gada – gwarzy pośród skał. Świerki zapatrzone w horyzontu kres, głowy pragną wysoko – jak najwyżej wznieść.”

Tegoroczną akcję LAS przenieśliśmy na łono przyrody. Ponieważ nasi uczniowie uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, postanowiliśmy zarazić tą chęcią inne osoby, spoza murów naszej szkoły.

W promieniach słońca, ze wspaniałymi humorami i muzyką na ustach, dnia 21 maja 2016 roku wyruszyliśmy na pierwszy organizowany przez naszą szkołę rajd rodzinny. Uczniowie w towarzystwie rodziców, dziadków, koleżanek i kolegów wybrali się na kolejną górską wyprawę.

Wyruszyliśmy z Łazisk Górnych o godzinie 8.00, gdzie wszyscy uczestnicy zjawili się na czas. Busem dojechaliśmy do Skoczni Adama Małysza, a tam wspólnie z przewodnikiem polecieliśmy śladami największych wiślańskich skoczków narciarskich. Następnie dojechaliśmy na szlak górski, gdzie weszliśmy na Cieńków i grzbietem góry dotarliśmy do Rancza „Cieńków”. W dalszej wędrówce zeszliśmy do Doliny Czarnej Wisełki, gdzie czekały na nas zaprzęgi konne, które zawiozły nas do koliby Pani Marioli. Tam czekało na nas ognisko z przepysznymi kiełbaskami i herbatą z ziół.

Po zasłużonym posiłku i góralskiej muzyce, udaliśmy się do Wisły na lody.

Do Łazisk wróciliśmy zadowoleni i spragnieni kolejnej wyprawy.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

NIEPOKONANI W POWIECIE

Ogromnie miło i z wielką radością chcemy poinformować, że Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 zajęła I miejsce w rywalizacji sportowej dziewcząt i chłopców. Byliśmy niepokonani prawie we wszystkich konkurencjach sportowych i dokonaliśmy historycznych wyników, awansując aż 7 razy do finału wojewódzkiego, również deklasując rywali powiatu tyskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Tak wielkie osiągnięcia sportowe pozwoliły się nam znaleźć wśród najlepiej usportowionych szkół całego województwa śląskiego. Wielkie gratulacje !!!

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

RYWALIZACJA WOJEWÓDZKA

Nasza reprezentacja w lekkiej atletyce po udanych występach na szczeblu rejonowym rywalizowała z 16 najlepszymi szkołami całego województwa.

21.05 pojechaliśmy do Częstochowy na drużynowe zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców. Miło nam poinformować, że nasi chłopcy zajęli X miejsce, a dziewczęta XI miejsce, ale najbardziej cieszą miejsca indywidualne.

Bieg 100 m chłopców – IV miejsce Mateusz Pitrasz, V miejsce Mateusz Neska.

Pchnięcie kulą chłopców – IV miejsce Jacek Tyrna, VI miejsce Robert Rzepka.

03.06 w Sosnowcu odbyły się wojewódzkie zawody w sztafecie szwedzkiej i 4x100m. Nasze dziewczęta odniosły historyczne zwycięstwo w sztafecie 4×100, plasując się na 3 miejscu w województwie! Zasłużyły na ten sukces: Joanna Pawłowska, Klaudia Gralik, Aleksandra Włoch, Gabriela Rother. Reprezentacja chłopców niestety została zdyskwalifikowana za błąd w strefie zmian. W sztafecie szwedzkiej dziewczęta zajęły 8 miejsce a chłopcy 9. Wielkie gratulacje:)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

LOKALNA AKCJA SPORTOWA „100% POWERU”

23 maja w sobotę, zorganizowaliśmy lokalną akcję sportową pod nazwą „100% poweru”. Klasa 2a była organizatorem tej imprezy, jak wcześniej pisaliśmy, dzieci były podzielone na grupy, każda z nich miała do wykonania określone zadanie. Na akcję zaprosiliśmy młodzież szkolną , a także ludność lokalną. W naszej imprezie brali udział zaproszeni instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia ruchowe z zumby, cross fitu a także stepu. Dla zmęczonych był przygotowany szwedzki stół ze zdrową żywnością i zimnymi napojami.

W trakcie zajęć konsultacje prowadziła pani dietetyk, która omawiała sposoby na zdrowy styl życia. Podczas przerw pomiędzy zajęciami czas umilały nam występy taneczne dziewcząt z zespołu „Szok”, a także pokazy gimnastyczne naszych uczennic, które przygotowywały się na zajęciach wychowania fizycznego.

Tę akcję połączyliśmy ze zbiórką pieniędzy na schronisko dla zwierząt „FAUNA” mieszczącym się w Rudzie Śląskiej.

Myślę że nasza impreza powiodła się w stu procentach i wszyscy bawili się na 100% poweru.

Poniżej dołączamy zdjęcia. DSC00944 DSC00945 DSC00946 DSC00947 DSC00948 DSC00953 DSC00955 DSC00956 DSC00958 DSC00959 DSC00961 DSC00964 DSC00965 DSC00981 DSC00983 DSC00990 DSC00991 DSC00992 DSC00994 DSC00998 DSC00999 DSC01001 DSC01002 DSC01004 DSC01006 DSC01008 DSC01023 DSC01024 DSC01048 DSC01049 DSC01050 DSC01051 DSC01052 DSC01062

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

SIATKÓWKA W NASZYM GIMNAZJUM

IMG_4196kopSiatkówka jest bardzo popularną dyscypliną w naszej szkole. Dla zainteresowanych uczennic prowadzone są zajęcia w różnych formach: na lekcjach wychowania fizycznego, w ramach SKS-ów oraz w klubie. Ostatnio dziewczęta uczestniczyły jako dwa zespoły w Międzywojewódzkim Turnieju Siatkówki, a jeden z nich zdobył III miejsce. Nasze absolwentki są obecnie zawodniczkami ligowymi, absolwentkami Akademii Wychowania Fizycznego, nauczycielkami wf-u w mieście i powiecie.IMG_3779kop IMG_3782kop IMG_3783kop IMG_3808kop IMG_3810kop IMG_3815kop IMG_3827kop IMG_3834kop IMG_3847kop IMG_3858kop IMG_3873kop IMG_3875kop IMG_4072kop IMG_4132kop IMG_4153kop IMG_4177kop IMG_4183kop IMG_4185kop IMG_4192kop

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Zajęcia pozalekcyjne

SAMSUNG CSC Zajęcia taneczne w naszym Gimnazjum

SONY DSCZajęcia taneczne przeznaczone są dla uczestników zajęć pozalekcyjnych w gimnazjum. Chciałabym , aby te zajęcia nie tylko rozbudzały i rozwijały umiejętności taneczne, ale również kształtowały nawyk zdrowego stylu życia poprzez ruch. Jest to bowiem bardzo atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego.

Poprzez taniec, uczeń wyrabia w sobie poczucie rytmu, słuchu, swobodę i elastyczność oraz harmonię ruchów, znosi napięcie mięśniowe, emocjonalne, daje odprężenie, relaksuje.

Taniec w grupie rozwija umiejętność współpracy, stwarza możliwość wzajemnej pomocy, daje poczucie radości z osiągniętego wspólnie rezultatu. Pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, a u wielu wyzwala postawę kreatywności, otwiera na twórcze poszukiwania. Jeśli ruch jest dla ucznia przyjemnością, kształtuje w młodym człowieku systematyczność, odpowiedzialność, wiarę we własne możliwości i wytrzymałość w dążeniu do celu.SONY DSC

Podsumowując, taniec niesie ze sobą mnóstwo korzyści:

- kształtuje wszechstronny i harmonijny rozwój, orientację ruchową oraz koordynację wzrokowo – ruchową,

- wzmaga poczucie rytmu i uwrażliwia na muzykę,

- taniec uczy współdziałania w grupie, samodyscypliny i samooceny, kształtuje poczucie własnej wartości oraz uczy wytrwałości w dążeniu do celu.

W naszej szkole zajęcia taneczne są propagowane od trzynastu lat. Mamy zespół taneczny Szok – New Age, który na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród. W swojej karierze zdobyliśmy I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym, a także drugie miejsca w Mistrzostwach Śląska Zespołów Tanecznych w Sosnowcu. Można nas zobaczyć na portalu You Tube wpisując nazwę zespołu Szok-New Age.

Karina Piasecka

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC IMG_20150401_120821 IMG_20150401_120816 IMG_20150401_120814

SAMSUNG CSC

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

TAJEMNICA W KOPERNIKU

W nocy z 12 na 13 grudnia w Gimnazjum nr 1 miało miejsce ciekawe wydarzenie. Pięćdziesięciu uczniów wzięło udział w zajęciach nocnych, zorganizowanych przez 13 Drużynę Starszoharcerską „Szalona Trzynastka” oraz nauczycieli Gimnazjum.
Zajęcia rozpoczęła gra na terenie szkoły, której celem było poznanie tajemnicy Mikołaja Kopernika. Zadaniem uczestników, podzielonych na patrole, było wykonanie 12 zadań rozmieszczonych w całej szkole. Tematyka zadań była bardzo urozmaicona – od poznawczo – naukowych po logiczne i sprawnościowe. Wykonanie wszystkich gwarantowało sukces w odgadnięciu, jaką tajemnicę skrywał wielki astronom. Po fascynującej grze uczestnicy udali się do sali kinowej na przygotowany pokaz filmu, który był wprowadzeniem w kolejną część zajęć – sąd nad postawą.
Gimnazjaliści wraz z harcerzami w dyskusji przeprowadzonej w formie posiedzenia sądu, rozpatrywali hipotetyczny problem natury etycznej i moralnej, jaki mógłby ich spotkać podczas egzaminu gimnazjalnego.
Gry i zabawy integracyjne zakończyły ok. 5.30 nad ranem nocne zmagania z Tajemnicą Kopernika.

3    245

1

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Kolejne sukcesy sportowe! :)

Miło nam poinformować, że sportowcy naszego Gimnazjum osiągają kolejne sukcesy w rywalizacji międzyszkolnej. Drugi semestr rozpoczął się bardzo pomyślnie, gdyż reprezentacja chłopców w piłce ręcznej zdeklasowała na powiatowych zawodach pozostałe szkoły, jednocześnie awansując na szczebel rejonowy. Chłopcy pokonali drużyny G1 i G2 z Mikołowa oraz G3 Orzesze-Gardawice.

Reprezentacja w składzie: Piotr Botor (k), Artur Tychanowicz, Arkadiusz Witek, Kamil Tużnik, Piotr Piwoński, Mateusz Franki, Mateusz Ormanin, Mateusz Pitrasz,Rafał Nierząd, Karol Nierząd, Dawid Fuchs i Tomasz Krawczyk.

Dziewczęta wzięły udział w III Walentynkowym turnieju piłki siatkowej o puchar Dyrektora G2 w Mikołowie. Po nieudanym występie na zawodach powiatowych, miały okazję się zrewanżować i stawić czoła rywalkom. Walka była bardzo zacięta podczas finału, gdzie przyszło nam grać z mistrzyniami powiatu. Zabrakło niewiele do zwycięstwa, ponieważ dopiero w tie-break’u przeciwniczki pokonały nas 15:13. II miejsce to również sukces naszej szkoły, a zapracowały na niego: Karolina Dudek, Kamila Szozda, Angelika Kolera, Angelika Myszor, Katarzyna Bidzińska, Patrycja Bochenek, Sandra Bagnowska, Wiktoria Powyszyńska i Klaudia Gralik.

Ogromną niespodziankę zrobili nam nasi siatkarze, którzy 27 lutego wygrali kolejne już zawody powiatowe. Pokonaliśmy szkoły G2 z Mikołowa, G2 Orzesze-Zawada i G3 Orzesze-Gardawice i awansowaliśmy do rejonów. Skład:Mateusz Pitrasz (k), Piotr Botor, Tomasz Krawczyk, Karol Nierząd, Rafał Nierząd, Karol Skonieczny, Kamil Tużnik, Kacper Górnioczek, Mateusz Franki, Jan Szuster.

Zawody rejonowe z piłki ręcznej i koszykowej będziemy podejmować w roli gospodarza na naszej łaziskiej hali Mosir jeszcze w marcu.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji!

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Zadanie do wyboru – semestr II

Tym razem porywamy się na nowe zajęcia pozalekcyjne. Z nami nudzić się nie można ;)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

LOKALNA AKCJA SPORTOWA W GIMNAZJUM NR 1

„100% POWERU”

 

Lokalna Akcja Sportowa w naszej szkole odbędzie się w miesiącu maju. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich chętnych mieszkańców naszego miasta do udziału w maratonie fitness, który odbędzie się na naszej sali gimnastycznej. Zaproszeni instruktorzy będą prowadzili zajęcia z różnych form fitnessu, będzie zumba, tabata oraz ćwiczenia i tańce na stepach.

Przygotowania zostały już rozpoczęte. Klasa 2a, która jest opiekunem tego projektu podzieliła się na pięć zespołów.

Pierwsza grupa ma za zadanie przygotować reklamę tej akcji (ulotki, plakaty, itp.). Druga grupa przygotowuje prezentację o tematyce fitness. Trzecia grupa szuka sponsorów, którzy dofinansują akcję ( owoce, warzywa, itp.). Czwarta grupa przygotowuje układ taneczny na stepach, a piąta grupa zajmuje się zbiórką pieniędzy dla bezdomnych zwierząt, ponieważ połączyliśmy naszą akcję z celem charytatywnym.

Mamy nadzieję, że ta akcja sportowa zachęci starszych i młodszych do uprawiania sportu, chcemy pokazać, że tańczyć można w każdym wieku. A po zakończonych ćwiczeniach każdy uczestnik będzie mógł raczyć się pysznymi, zdrowymi przekąskami oraz sokami owocowymi, które przygotują nasi uczniowie.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment