Podsumowanie WF z KLASĄ

Kończymy rok szkolny 2015/2016, nasz pierwszy rok w programie WF z Klasą. Intensywny, udany, pozytywny rok. Wiele planów zrealizowaliśmy, kilku nie zdążyliśmy. Ale od początku …

 

Po zgłoszeniu do programu 5 listopada odbył się Sportowy Okrągły Stół. Pierwszy raz owocnie dyskutowali uczniowie razem z nauczycielami. Trzeba przyznać, że dyskusja była potrzebna. Spojrzenie na niektóre sprawy oczami drugiej strony okazało się bardzo pożyteczne.

Ostatecznie znaleźliśmy wiele plusów, kilka minusów i ustaliliśmy cele na przyszłość:

  • częściej angażować się w lokalne akcje sportowe (braliśmy udział w wielu wielu zawodach z różnych dyscyplin, biegach masowych)
  • zorganizować mini-siłownie w sali nr 9 (to jeden z największych sukcesów – do małej sali gimnastycznej pozyskaliśmy od Uniwersytetu Jana Kochanowskiego porządny siedemnastostanowiskowy atlas sportowy. Zwłaszcza chłopcy lubią przeprowadzone tam lekcje. Ćwiczymy oczywiście na małych ciężarach, ucząc się techniki) (Film odc. 4)
  • częściej wychodzić na lekcję poza budynek szkoły (możliwie jak najwięcej lekcji na szkolnych nowych, profesjonalnych boiskach ale także wykorzystywanie atrakcyjnego terenu w pobliżu szkoły, biegi wokół zalewu, ćwiczenia w terenie) Film odc. 1
  • częściej „zabierać” ze sobą muzykę na boisko (bywało ale nie zawsze sąsiedzi szkoły zostawiali to bez echa ;)
  • kontynuować aktywne przerwy i rozwijać je (przerwy z Zumbą cieszą się niesamowitą popularnością ale poza tym w drugim semestrze zorganizowane były raz w tygodniu gimnastyczne aktywne przerwy, uczniowie mogli m.in nauczyć się żonglowania trzema piłkami, poprawić koordynację, siłę. Mogli dobrze, aktywnie się bawić)
  • lekcje prozdrowotne (przeprowadziliśmy lekcje prozdrowotne w ramach programu PoZdro, animacje o zdrowym odżywaniu i znaczeniu aktywności fizycznej bardzo spodobały się uczniom)

 

Na debacie wybraliśmy dwa zadania główne. Rzeczywistość okazała się troszeczkę inna. Co widać po powyższym opisie realizowaliśmy wiele elementów z innych zadań. Niemniej jednak „Sprawdzaliśmy postępy i predyspozycje”. W formie konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch:” cała szkoła wykonała pomiary sprawnościowe. Stworzyliśmy bazę, a dodatkowo najlepsi w poszczególnych konkurencjach mogli wziąć udział w wielkim finale. (Skrót z finału zamieszczony na blogu).

W drugim semestrze również kontynuowaliśmy testy. Od przyszłego roku chcemy jednak jeszcze bardziej rozwinąć badania, a także nagradzać przede wszystkim postępy.

Drugie zadanie „Sport receptą na sukces” – zamieniliśmy (po konsultacjach) na zadanie Tik na WF.

I tak za pomocą nowoczesnych technologii przez cały rok szkolny realizowaliśmy filmy dotyczące pracy na lekcjach wychowania fizycznego oraz akcji organizowanych w szkole. Dodatkowo na koniec zrealizowaliśmy „sportowy” film promujący szkołę. Nasze realizacje promowaliśmy na blogu sportowym ale także na portalach społecznościowych. Nasze plany są jeszcze większe i na pewno będziemy kontynuować tego typu przedsięwzięcia, ale zapewne również chcielibyśmy wrócić do pierwotnie wybranego zadania w przyszłym roku szkolnym.

Podsumowując nasz debiut w programie należy uznać za bardzo udany, bo urozmaicił nasze lekcje, a jednocześnie pokazał nam, że jeszcze wiele możemy zrobić lepiej.

Mamy przekonanie, że nasi uczniowie będą aktywni w dorosłym życiu, a to będzie dla nas najlepsza oceną.

Pozdrawiamy i do zobaczenia  :)

YouTube Preview Image

FESTYN SZKOLNY – SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU

YouTube Preview Image

FESTYN SZKOLNY – super podsumowanie całego roku. Aktywnie, ciekawie, zabawnie, emocjonująco. Wielkie brawa dla wszystkich uczniów ! Tak trzymać !

Festyn to oczywiście również Lokalna Akcja Sportowa w ramach programu WF z Klasą

Przez długi czas uczniowie brali udział w eliminacjach i próbach do wielu konkurencji. Podczas festynu odbyły się finałowe konkursy. Były takż e zupełnie nowe, ciekawe konkurencje. I tak m.in rywalizowaliśmy w :

- test Coopera

- szachy

- piłka nożna

- dwa ognie

- siatkówka

- rzuty do kosza (nie zdążyliśmy zagrać zaplanowanego meczu uczniowie kontra nauczyciele)

- strzały na bramkę

- rzuty do bramki

- siłowanie na rękę

- jazda na deskorolce

- przeciąganie opon

- rzut piłką lekarską

i jeszcze trochę innych.

Dodatkowo zorganizowane były konkursy i warsztaty artystyczne. Wszyscy genialnie się bawili. Tym bardziej, że uczniowie upiekli pyszne ciasta … ;)

Sprawdzaj postępy i predyspozycje

YouTube Preview Image

Na przełomie października i listopada zorganizowaliśmy akcję pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Przeprowadziliśmy w  ramach jednego z wybranych przez nas zadań WF z Klasą – Sprawdzaj postępy i predyspozycje. W ramach projektu wszyscy uczniowie przeszli cztery testy sprawności. Każdy uczeń brał udział w następujących konkurencjach: rzuty wolne do kosza, żonglowanie piłką, zwis na drążku i „brzuszki”.

Najlepsi przeszli do wielkiego finału w którym walczyli o tytuł Mistrza.

Podczas finału w bezpośredniej rywalizacji wyłoniliśmy Mistrzów, którzy dostali drobne upominki. Tak naprawdę jednak zwycięzcami byli absolutnie wszyscy, bo oprócz dobrej zabawy i poprawy swojej sprawności, każdy dowiedział się jak ważny jest ruch i zdrowy styl życia.

Dodatkowo na lekcjach religii ksiądz Karol promował ruch i zdrowy styl życia przybliżając postacie następujących osób: Św. Jana Pawła II, Św. Jana Bosko, Św Huberta z Liege, Bł. Piotra Jerzego Frasatti.

Mikołjakowy Turniej Piłki Siatkowej

12369432_10201242696987686_166195185_o

W listopadzie rozpoczęliśmy kolejną edycję Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej. Rozgrywki przeprowadzone zostały w czterech grupach: klasy pierwsze, klasy drugie, dziewczęta z klas trzecich i chłopy z klas trzecich. W młodszych klasach obowiązkowo na boisku przebywały jednocześnie 3 dziewczynki i 3 chłopców. System rozgrywek „każdy z każdym” sprawił, że turniej trwał ponad dwa tygodnie, a cała społeczność uczniowska mocno nim żyła śledząc tablicę wyników.

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz najbardziej pożądane „talony na jedynkę”

12364384_10201242697067688_1616021648_o

W piątek, 4 grudnia, odbył się Wielki Finał. Gościem specjalnym był Święty Mikołaj który poza rozdawaniem smakowitych prezentów sędziował finałowe spotkania. Pomagały mu Śnieżynki – przebrane świątecznie Pani Regina Ligas i Pani Anna Ambrozik. Finał imprezy  w tym roku odbył się w nowej formule. Reprezentacja wszystkich klas pierwszych kontra zwycięzca klas drugich. Klasa II „C” pokonała „Dream Team” 2:0

W drugim meczu zmierzyły się zwycięskie drużyny z klas trzecich przeciwko reprezentacji nauczycieli.

Przygotowujący się do tego meczu od kilku miesięcy pedagodzy wygrali z podopiecznymi 2:0

W reprezentacji nauczycieli znaleźli się: Agnieszka Olszak, Inga Motyl, Iza Han, Tomasz Michalski Rafał Gil, Robert Soliński, ks. Karol Stawowczyk, Sławek Dziarmaga.12359557_10201242697347695_1338529261_o

O naszym turneiju można było przeczytać w EchuDnia

turniej mikoljakowy echo