To już jest koniec…

„Czytelnia Korczakowców” to był blog prowadzony przez Julkę i Mikołaja. Uczniowie ci ukończyli naszą szkołę i aktualnie są uczniami gimnazjum. Przygodę z blogowaniem w naszej szkole mają już za sobą. To byli bardzo aktywni blogerzy, szkoda, że na tym blogu nie będzie już ich wpisów!

Aktualnie uczniowie naszej szkoły kontynuują pisanie na blogu Nasze odkrycia. Niestety nie jesteśmy już w programie, ale blogowanie tak nam się spodobało, że postanowiliśmy kontynuować naszą blogową przygodę. Zapraszamy na Nasze odkrycia :)

„Jemy zdrowo – kolorowo” !!!

W tym tygodniu nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacji żywieniowej dzieci w wieku szkolnym „Jemy zdrowo – kolorowo” dla klas III – VI. Wczoraj nasza klasa miała takie dwugodzinne warsztaty z panią dietetyk. Wspólnie omawialiśmy jak powinniśmy się odżywiać i co podane składniki dostarczają naszemu organizmowi. Wspólnie też przyrządziliśmy zdrową i pełnowartościową sałatkę z kaszy, ciecierzycy, pomidorów, marchewki, cebuli, czosnku, koperku, sosu i z żurawiny.
Uważam, że takie warsztaty są bardzo potrzebne, ponieważ uczą, jak zdrowo się odżywiać. A poza tym świetnie się bawiliśmy przygotowując sałatkę!

jemy_zdrowo_przezr

 Logo akcji ”Jemy zdrowo – kolorowo” stowarzyszenia DIETANOVA.

Blogowanie? Jestem na TAK!

W tym roku szkolnym wraz z Julią i panią Anetą Zawistowską prowadziliśmy wspólnie bloga pt. ,,Czytelnia Korczakowców”.

W tej edycji Szkoły z Klasą 2.0, przypomniałem sobie, jak ważne są licencje i jak korzystać z legalnych źródeł. Czasami było to męczące, bo np. na Flickrze znajdowaliśmy odpowiednie zdjęcia, a potem okazywało się, że nie są one na wolnych licencjach i znowu trzeba szukać nowych. Ale prawo to prawo i trzeba go przestrzegać.

Uważam, że na blogu powinno się pisać z czystej satysfakcji. Możemy dzięki temu rozwijać nasze umiejętności pisarskie.  A przede wszystkim , czerpać przyjemność z tego, gdy ktoś Ci napisze, że wpis był ciekawy i inspirujący, albo prosimy o więcej takich wpisów. Jest to bardzo motywujące.

Blogowanie nauczyło mnie przede wszystkim cierpliwości oraz przestrzegania praw autorskich. Najciekawszą rzeczą  w blogowania było poznawanie opinii innych blogerów oraz wykonywanie wszystkich zadań na odznaki. A zadanie z bączkiem dostarczyło nam z Julią sporo zabawy. Czasami jednak zdarzał się moment, kiedy nie wiedzieliśmy o czym pisać. To wydaje mi się najtrudniejsze, szczególnie teraz, gdy wakacje już blisko.

Inne blogi pomogły mi się rozwijać, ponieważ poznałem różne aplikacje i instrukcje do nich. W tej chwili, nawet gdy poznaję nową aplikację, łatwiej mi ją opanować. Czuję się pewniejszy. Jest to bardzo fajne. Uważam, że każda szkoła powinna zachęcać uczniów do blogowania, a szczególnie blogowania ze Szkołą z Klasą 2.0