Wspaniały wypoczynek letni 2013

W dniach od 19 do 30 sierpnia 2013 roku w naszej szkole odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2013” półkolonie letnie zorganizowane przez Centrum Młodych Rolników w Warszawie. Podczas półkolonii mieliśmy okazję rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nowe doświadczenia oraz miło i bezpiecznie spędzać wolny czas. Wychowawcy w czasie pobytu zorganizowali dla nas szereg ciekawych zabaw, konkursów sportowych oraz konkursów związanych z bezpieczeństwem.

 

W ramach półkolonii odbywały się wyjazdy na basen i do kina. Zorganizowano również ciekawe spotkania z ludźmi związanymi z bezpieczeństwem m.in. Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy p. Stanisławem Golmento z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie oraz z przedstawicielami Harcerskiej Grupy Ratowniczej, która przeprowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 

 

 

 

 

W trakcie półkolonii zorganizowano nam również ciekawe wycieczki. Jedna z nich to wspaniała wycieczka turystyczno- krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie, podczas której zwiedziliśmy osadę średniowieczną, wioskę Baby Jagowa oraz podziwialiśmy piękno Ziemi Świętokrzyskiej podczas przejazdu kolejką z Huty Szklanej, której trasa wiedzie przez Park Narodowy – na Święty Krzyż. Odbyła się też wycieczka do JuraParku w Bałtowie. Był również przejazd kolejką jednotorową z Pińczowa do Umianowic i z powrotem. W ostatni dzień półkolonii zorganizowano piknik rodzinny, było ognisko, pieczenie kiełbasek, gry, zabawy, pląsy i wspólne śpiewanie. Na koniec wspominaliśmy cały pobyt naszego odpoczynku oglądając prezentację zdjęć z półkolonii.