Witajcie po wakacjach.:*)

 Wprawdzie minął już miesiąc szkoły, ale jakoś nie miałam czasu, aby zadbać o mojego „Krasnoludka” i dodać wpis o takiej treści. Więc nadrabiam zaległości. Co prawda, nie uczestniczę w  ”Szkole z klasą 2.0″, ale blog mojego autorstwa nadal funkcjonuje w ramach tego programu.  Korzystając z okazji postaram się w wolnych chwilach dodawać wpisy o technologii informacyjno-komunikacyjnej wykorzystywanej w nauce i nie tylko. Mam nadzieję, że znajdą się aktywni komentatorzy. A tymczasem zachęcam uczestników II edycji do aktywnego prowadzenia blogów. To naprawde świetna zabawa.:) Możecie się wykazać kreatywnością i pomysłowością, a przede wszystkim nabyć wiele nowych umiejętności:)

Gorąco polecam!!!!!

A więc do następnego przeczytania:)

Pozdrawiam:*)

Moderator bloga „Krasnoludek”

Przygoda ze Szkołą z klasą 2.0

29 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Siemka! Dzisiaj chciałam opisać moją przygodę ze Szkołą z klasą 2.0. Zaczęła się ona w listopadzie, kiedy zostałam przydzielona do grupy mojego opiekuna. I wtedy się wszystko rozkręciło. Najpierw założenie bloga, później zoorganizowanie debaty klasowej, a następnie szkolnej. Opracowanie szkolnego Kodeksu 2.0 i wcielenie jego zasad w życie gimnazjum. Tworzenie nowych wpisów. Często długo myślałam o czym chcę napisać. Były chwile, kiedy brakowało twórczej weny, ale wtedy jakoś dawałam radę. Były dni, kiedy mogłam zamieścić nawet 10 wpisów, ponieważ miałam głowę pełną pomysłów. I tak przeTIKałam te miesiące pracy. Później wymyśliliśmy temat naszego projektu. Przez cały czas opisywałam nasze działania na blogu. Przyznam, że były one ochoczo komentowane. Czasami pisałam o ciekawostkach, a niekiedy o rzeczach poważnych. Jednak zawsze związane były z TIK-iem i nowoczesnymi technologiami. Bardzo ucieszyłam się, kiedy mój wpis o nauczaniu doroslych korzystania z komputera i Internetu został umieszczony na blogu głównym programu. Następnie byłam  jedną z trzech wygranych w konkursie „O kogo chodzi?”. Kolejnym sukcesem było zajęcie 2 miejsca w kategorii blog 2.0.  Aż w końcu nadszedł dzień 13 czerwca, kiedy to zaprezentowaliśmy swoją pracę na Szkolnym Festiwalu Nauki. Były nerwy, ale jakoś daliśmy radę i jesteśmy z tego ogromnie zadowoleni.

Program „Szkoła z klasa 2.0″ dużo mnie nauczył. Dzięki niemu posiadłam umiejętność prowadzenia bloga, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami. Mam nadzieję, że moja przygoda z TIK-iem nie dobiegła końca i w przyszłości będę miała możliwość pracować w ramach takiego programu jak Szkoła z klasą 2.0.

WAKACJE!!!

23 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Nareszcie nadeszły upragnione wakacje. Wszystkim blogowiczom życzę wielu przygód, wspaniałych chwil w gronie przyjaciół oraz poznawania nowych ludzi.

Jednocześnie zachęcam Was do zaglądania na bloga, gdyż, kto wie, mogą pojawiać się na nim nowe wpisy. Trzymajcie się cieplutko:)  Życzę Wam miłych i udanych wakacji!!!!

Pozdrawiam

Kasia

Konkurs na blog 2.0 rozstrzygnięty:)

14 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Z przyjemnością informuję, że blog Krasnoludek zajął II miejsce w konkursie na blog 2.0. Bardzo się cieszę z tego faktu. Jednocześnie chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy mnie wspierali w prowadzeniu bloga, a przede wszystkim Wam drodzy komentatorzy. Dzięki:)

PS. Gratuluję również pozostałym nagrodzonym w konkursie.

Już po Szkolnym Festiwalu Nauki:)

14 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Siemka!Wczoraj, 13 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Jak już wcześniej obiecałam przedstawię z niego relację.

Na początku pani Dyrektor powitała grono pedagogiczne i społeczność uczniowską, tym samym otwierając Festiwal. Następnie prezentowały się grupy z poszczególnych projektów, zapowiadani przez prowadzących Beatę i Łukasza. W tym roku swoje programy przedstawiali również uczniowie klas drugich.  Pozostali uczestnicy prezentowali swoją pracę w zakresie takich programów, jak :”Szkoła z klasą 2.0″, „Młodzi Aktywiści Prezydencji” czy „Etnolog”.   Po przybliżeniu wszystkich działań pani Dyrektor podsumowała Szkolny Festiwal Nauki. Moim zdaniem był on bardzo ciekawy, mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy przekazanych w formie narzędzi TIK. Myślę, że  ten Festiwal doskonale pokazał naszą całoroczną pracę. Poniżej zamieszczam zdjęcia:

Dekoracja    

Zastępujemy punkt 5 w naszym Kodeksie 2.0

8 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Myślę, że powinniśmy bardziej sprecyzować punkt 5 naszego Kodeksu 2.0. Moja propozycja brzmi: „Upubliczniając filmy nagrane na terenie szkoly uzyskujemy zgodę osób w nim występujących. Co myślicie o tej propozycji? Czy można ją zrealizować w naszej szkole? Napiszcie.

A oto, co udało się nam osiągnąć……

7 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Dzisiaj przedstawiam Wam to, co udało nam się wykonać, a mianowicie nasz projekt. Poniżej zamieszczam link do profilu koordynatora, na którym znajdziecie opis realizacji projektu, a także prezentację multimedialną. Serdecznie zapraszam do lektury;)

http://szkolazklasa20.nq.pl/index.php?sec=wizytowka&id=1343

Wakacje tuż tuż………..

6 cze 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Już niedługo koniec roku szkolnego i upragnione WAKACJE!!!!!!!! Przed nami tylko Szkolny Festiwal Nauki, na którym to zaprezentujemy nasze osiągnięcia związane z programem Szkoła z klasą 2.0. Nie wiem, o czym pisać. Może kótko podsumuję naszą pracę:

1. Przystępując do programu założyliśmy 4 świetne, moim zdaniem, blogi: „Srebrne Myśli”, „Czas na zmiany”, „Multimedialni” i „Krasnoludek”.

2. Zorganizowaliśmy debatę szkolną, na której to wypracowaliśmy nasz Kodeks 2.0.

3. Niemalże w pełni wcieliliśmy w życie Kodeks 2.0

4. Pisano o nas również na blogu głównym programu, chwaląc wpisy moderatorek blogów :”Czas na zmiany”, „Multimedialni” i „Krasnoludek”.

5. Dwie uczennice naszego gimnazjum, biorąc udział w takich konkursach jak: „Wielkanoc w obiektywie” i „O kogo chodzi?” wygrały nagrody rzeczowe ufundowane przez CEO.

6. Dzięki udziale szkoły w tym programie, lekcje stały się ciekawsze, coraz częściej wykorzystujemy na nich multimedia i inne urządzenia technologiczne.

7. Najważniejsze!!!! Nasze gimnazjum zostało wyposażone w tablicę interaktywną, która poszerza wiedzę i rozwija kreatywne myślenie.

Realizując program Szkoła z klasą 2.0 nauczyliśmy sie wielu rzeczy. Jakich? Choćby nawet kulturalnej dyskusji . Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie prowadziłam bloga. Miałam obawy, że sobie nie poradzę. Jednak to wkręciło mnie na maxa, a wszelkie wątpliwości i zastrzeżenia szybko zniknęły. Dodawanie wpisów sprawiało i nadal sprawia mi ogromną przyjemność. Jeszcze bardziej sie cieszę, kiedy pod nimi widać „żywą” dyskusję. Mam nadzieję, że Wy również macie takie odczucia względem tego projektu. Myślę, że dzięki niemu możemy rozwijać swoje zainteresowania, jak i dużo się nauczyć.

Również dzięki temu projektowi wyrażenie „siedzenie przed komputerem” nabiera zupełnie innego wymiaru. Program łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. I niech tak zostanie:)

Koniec projektu!

31 maj 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Dzisiaj ostatecznie zakończyliśmy projekt pt.:” Nasza Szkoła z matematyką w tle”. Jego efektem jest prezentacja multimedialna oraz filmik obrazujący nasze działania. Prezentacja zrealizowanego projektu odbędzie się 13 czerwca podczas Szkolnego Festiwalu Nauki, z którego relację przedstawimy na blogu:)

Laptopy dla Pierwszaków?

26 maj 2011 Kategoria: Szkoła z klasą 2.0

Coraz bardziej staje się kontrowersyjny temat o uczniach pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy mieliby używać laptopów do nauki. Jak dla mnie, totalna bzdura, nie obrażając nikogo! Dlaczego? A choćby dlatego, że człowiek nie po to doskonalił przez wieki naukę pisania i czytania, aby teraz zastępowały tę umiejętność  komputery. Rozumiem technika idzie to przodu, a za nią podąża ludzkość. Ale bez przesady. Pierwszaki powinny nauczyć się pisać i czytać. Oczywiście ma to również swe zalety, lecz myślę, że takie rozwiązanie byłoby dobre dla uczniów starszych klas. Jak myślecie, czy to dobry pomysł? Czy w przyszłości, zamiast książek typu „Wesoła Szkoła”, pierwszaków czekają laptopy? Napiszcie o swoich odczuciach:)

Szkoła

  • Publiczne Gimnazjum w Gidlach im. Ojca Świętego Jana Pawła II, Gidle
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 0 razy

Lista blogów użytkownika

Informuj o wpisach


O tym blogu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Quisque sed felis. Aliquam sit amet felis. Mauris semper, velit semper laoreet dictum, quam diam dictum urna, nec placerat elit nisl in quam. Etiam augue pede, molestie eget, rhoncus at, convallis ut, eros. Aliquam pharetra. Nulla in tellus eget odio sagittis blandit. Maecenas at nisl. Nullam lorem mi, eleifend a, fringilla vel, semper at, ligula. Mauris eu wisi.


Sponsorzy

Archiwa

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Karta projektu

" Moja szkoła z matematyką w tle"

zamknij [x]

KARTA PROJEKTU

Publiczne Gimnazjum w Gidlach (Gidle)

I. Podstawowe informacje - zespół uczniowski i wybrane tematy projektu

Temat projektu " Moja szkoła z matematyką w tle"
Zespół uczniowski Emilia Jurczyk, Paulina Gonera, Dominika Łęgowik, Katarzyna Sztuka, Dominika Grabarczyk, Katarzyna Janacz, Karolina Kobos, Anita Piekarska, Karolina Skulimowska, Katarzyna Skulimowska, Katarzyna Załóg, Dawid Skibiński, Adrian Bus, Mateusz Zięba, Łukasz Ociepa, Mariusz Pęciak, Adam Machnik. (podpisy uczniów)
Nauczyciel opiekun mgr Marek Pilarski (podpis nauczyciela)
Problem " Jak dobrze zastosować matematykę w wykonywaniu pomiarów?" " W jaki sposób użyć matematyki do pomalowania pomieszczeń?"

II. Określenie celów projektu i zaplanowanie etapów realizacji

a) Główne cele
„Czego chcemy się dowiedzieć?” i/lub „Co chcemy osiągnąć?” - chcemy doskonalić swoje umiejętności z użyciem Twierdzeń: Pitagorasa i Talesa - pragniemy nauczyć się wykonywać pomiary, które posłużą jako niezbędnik w życiu
b) Planowanie etapów realizacji projektu
Główne zadania Działania Uczniowie odpowiedzialni Terminy realizacji Informacja o wykonaniu

III. Konsultacje z nauczycielem

Terminy Temat Uczestnicy konsultacji Imię i nazwisko nauczyciela
17. 05. 2011 Ustalenie zawartości prezentacji Dominika Łęgowik, Anita Piekarska, Paulina Gonera, Katarzyna Sztuka mgr Marek Pilarski

IV. Publiczne przedstawienie rezultatów projektu

Termin prezentacji 13 czerwiec 2011
Miejsce prezentacji Szkolny Festiwal Nauki
Forma prezentacji Prezentacja Multimedialna, filmik
Udział członków zespołu
Odbiorcy Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, społecznosć uczniowska

drukuj kartę