Kreatywni.pl

I miejsce?

Wczoraj na informatyce dowiedzieliśmy się, że w konkursie na blogi Szkoły z Klasą 2.0 zdobyliśmy I miejsce. My po prostu nie mogliśmy w to uwierzyć, ale sprawdziliśmy i to prawda.  Wygraliśmy w kategorii: na blog autorski. Jeżeli chcecie poznać więcej wyników odwiedźcie stronę http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=6263.

Bardzo dziękujemy za przyznanie nam pierwszego miejsca.

Zespół blogerów :D

21 czerwca 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »

Pierwsza próba w PhotoStory

Festiwal Nauki już za nami. Moi dzielni blogowicze ciągle odpoczywają i nic nowego nie pojawia się na blogu. Ja już dawno zregenerowałam siły i staram się rozwijać nowe umiejętności TIKowe. Nie tylko uczniowie nauczyli się wielu nowych rzeczy podczas Festiwalu. Ja również, gdyż w naszej sali oprócz naszego hasła było również hasło k jak klasopracownia. Podczas prezentacji Paulina i Agata pokazały filmiki wykonane w programie PhotoStory, a następnie wyjaśniały, w jaki sposób zrobić taki pokaz ze zdjęć. Po wysłuchaniu tego dziesięciokrotnie nauczyłam się podstaw tego programu i natychmiast chciałam zastosować to w praktyce. W efekcie powstał filmik z Festiwalu Nauki.

YouTube Preview Image

Jeśli ktoś z Was nie zapamiętał wszystkiego z prezentacji dziewcząt, to odsyłam do ich wpisu na blogu.

Ola Terlecka

10 czerwca 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »

Nauka, a zarazem zabawa

Dzisiaj u nas w szkole odbył się Festiwal Nauki oraz Dzień Sportu. Prawie cały zespół blogerów prezentował swoje projekty. Byli to:

- Oliwia (niestety nie nasza blogerka),

- Kamila,

- ks. Kajtek,

- Jeżyk,

- i my czyli Agata i Ala.

Ja zaczęłam (Ala). Przywitałam się i opowiedziałam skąd w ogóle wziął się temat naszej pracy, a później o bazie linków.
Następna przedstawiłam się ja (Agata). Zaprezentowałam wszystkim prezentację multimedialną dotyczącą bibliotecznej szafy. Po mnie wystąpiła Kamila, ona opowiedziała o naszych filmikach edukacyjnych.
Chłopacy uczyli obsługi programu CamStudio i  nagrywali klasy śpiewające hit tego roku ,, Koko Euro spoko” zespołu Jarzębina. Kolejne były dziewczyny z innej klasy, które prezentowały PhotoStory 3. Na koniec Oliwia mówiła o małej konkurencji, a dokładniej o zabawie, która polegała na tym, że nasz avatar był schowany, a gdy ktoś go znalazł dostał drobny upominek – ołówek. Wszystkie prezentacje można znaleźć na stronie http://encyklopediasp6ino.blogspot.com/.

Na pierwszym występie była nasza klasa, to był wielki stres (ale nie dla nas). Gdy już wszyscy się uspokoili przyszedł pan z kamerą i obudził nasz stres. Na następnym przedstawieniu była pani dyrektor, dzięki której stres ogarnął nas jeszcze bardziej. Nie, to żarty! Tak naprawdę byliśmy bardzo spokojni.

To było wielkie przeżycie występować prawie przed wszystkimi uczniami klas IV-VI. Trud był duży, ale cieszymy się, że udało nam się dobrnąć do końca. To była bitwa ze stresem (podobna do walk Pudziana). Miło spędziłyśmy ten dzień i fajnie, że w szkole są takie dni.

                                              piZap.com free online photo editor, fun photo effects
piZap.com free online photo editor
Aga i Ala

1 czerwca 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 8 »

„Działamy z TIK”

Niedawno zauważyliśmy, że na naszym blogu pojawiła się druga odznaka „Działamy z TIK”. Bardzo się cieszymy z docenienia naszej pracy. To świetna motywacja do dalszego działania z TIK. Mam nadzieje, że pozostali blogerzy też tak myślą.

Kamila

27 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 6 »

Sprawy końcowe

Na ostatnim kółku informatycznym załatwialiśmy sprawy końcowe związane z Festiwalem Nauki.  Mówiliśmy o tym, jak to będzie wyglądało i ustalaliśmy, kto co będzie mówił i przedstawiał. Wymyślanie rzeczy, o których będziemy opowiadać, żeby nie zanudzić oglądających nas, jest trudne, ale z czasem coś wymyśliliśmy. Oprócz rozmyślania robiliśmy też dużo pożytecznych rzeczy, jak np. robienie plakatów o blogu i projektach. Mimo że dużo czasu poświęciliśmy na myślenie, to ja nie uważam tego czasu za stracony.

Kamila :D

27 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 4 »

Przeróbki w Wordzie

Dzisiaj na informatyce pracowaliśmy w programie Microsoft Word 2010. Nauczyliśmy się dodawać różne efekty do zdjęć np. ramki, poświaty, efekty trójwymiarowe i artystyczne, kolor i korekty. Świetnie się bawiliśmy. Postaramy się wykorzystywać nowe umiejętności w prowadzeniu bloga. Oto nasze pierwsze dzieło:

 

Oliwia i Agata

23 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 9 »

Ciężka praca się opłaca

W ostatnim czasie pracowaliśmy nad projektem pt. Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych. Dzisiaj na kółku oficjalnie zakończyliśmy naszą ciężką, syzyfową pracę. Jak pamiętacie każda z grup napisała o swoich zadaniach. Efektem naszej współpracy są trzy prezentacje, które przedstawimy na Festiwalu Nauki.

Był to nasz pierwszy projekt, z którego na 100% jesteśmy dumni chociaż nie wszystko się udało. Bywało różnie. Czasami zawodził sprzęt, bo na przykład nie było połączenia z Internetem, rozładowała się bateria w kamerze, albo zepsuł się mikrofon. A czasami zawodzili ludzie, bo ktoś nie przyniósł pracy na czas, zapomniał o wykonaniu zadania albo wykonał je byle jak. Bywało też tak, że jedni siedzieli do nocy i pracowali nad projektem, a inni grali w piłkę na boisku. Ale takie doświadczenie też jest bardzo ważne i na pewno należy, to wziąć pod uwagę przy planowaniu przyszłorocznego projektu (jeśli pani będzie chciała z nami jeszcze coś robić).

Naprawdę myślałam, że to łatwiejsze zadanie. Moi koledzy i koleżanki uważają podobnie. Oto ich przykładowe komentarze:

Kamila:

„ Było ciężko, ale za to się dużo nauczyłam i ani trochę nie nudziłam”

Kajtek:

„ Bardzo trudno ponieważ ciągle pani krytykowała filmy, które nagrywałem. W końcu popsuł mi się mikrofon i musiałem kupić nowy. Jednak w przyszłym roku chciałbym ponownie spróbować.”

Agata:

„Było mi niełatwo. Nareszcie udało mi się odinstalować wszystkie programy.”

Michał:

„Czułem się super, że nagrywałem. Cieszę się, że nauczyłem się bardzo dużo. I było hartkorowo!”

Prosimy o opisywanie własnych odczuć w komentarzach.

Kamila i Ala

18 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 11 »

Nagrywamy filmiki

Zespół Jędrzeja pracuje nad filmikami edukacyjnymi. Stworzyli ich już kilka, ale niestety w każdym był mały błąd… więc nagrywali je po kilka razy :) .  Postanowiłyśmy im pomóc, aby ukończyć nasz projekt. Zabrałyśmy się szybko do pracy, ale najpierw myślałyśmy o czym zrobić nasze filmiki. Każda z nas wybrała sobie program, w którym czuje się najlepiej. Nasze prace wykonujemy w programie CamStudio. Kamila nagrywa tutorial o Fotocast, Martyna o programie Pivot, Agata o PhotoScape, a ja o Prezi.

Michał chcąc nam pomóc nagrał poradnik „Jak używać camstudio”. Oto on:

 

YouTube Preview Image

 

Może nie wszystko jest zrozumiałe, ale na pewno można się czegoś nauczyć i zrobić swój filmik.

 

Ala

16 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 3 »

Wyniki ankiety

Jak już Kamila wspominała pracowałyśmy nad ankietą,  dzięki której mogłyśmy się dowiedzieć jak uczniowie korzystają z zasobów internetowych, a przede wszystkim czy uczą się przez Internet. Wyniki ankiety były nawet zadowalające. Zresztą zobaczcie je sami.

 

 

 

Ala ;D

15 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »

Ostatnie prace nad projektem

Dzisiaj na kółku wszystkie grupy pracowały nad ukończeniem swoich projektów. Ja i Oliwia zrobiłyśmy ostatnie zdjęcia w bibliotece. Sfotografowałyśmy główną bohaterkę naszego projektu, czyli szafę :) . Następnie wykonałyśmy prezentację multimedialną, w której zamieściłyśmy dotychczasowe efekty naszej pracy. Podzieliłyśmy programy na przedmioty, a następnie na klasy. Pozostałą pracę musimy wykonać w domu, mamy nadzieję, że zdążymy i spodoba Wam się nasz końcowy efekt.

Agata

11 maja 2012 autor: blogerzy.ino | 1 komentarz »

Może coś Wam się przyda

Wiem, że wszyscy pracujecie nad projektem My także i często musimy korzystać z nowych, nieznanych nam wcześniej programów. Postanowiłem zebrać w tabeli programy, które mogą Wam się przydać. Jeśli ktoś chciałby coś dopisać do mojej listy, to proszę zostawić propozycję w komentarzach.

Zadanie

Typ programu

Przykładowy program

Przedstawić zebrane dane liczbowe w postaci tabel, wykresów

Arkusz kalkulacyjny

 • Microsoft Excel
 • OpenOfice.org Calc
 • Lotus Symphony Spreadsheets
 • Gnumeric

Narysować obraz lub dokonać jego edycji

Programy do tworzenia i edycji grafiki

 • Paint
 • Tux Paint
 • ArtRage
 • GIMP
 • OpenOffice.org Draw
 • Corel (płatny)
 • Inkscape

Przeglądać i edytować zdjęcia

Przeglądarki plików graficznych

 • IrfanView
 • Photoscape
 • Google Picasa
 • Adobe Photoshop

Tworzyć i edytować pliki muzyczne

Edytory muzyczne

 • GoldWave
 • Audacity
 • WavePad Sound Editor Basic Edition

Edytować filmy

Edytory video

 • Windows Movie Maker
 • Pinnacle VideoSpin
 • AviTricks Video Editor Classic

Stworzyć prezentację

Programy do tworzenia prezentacji

 • Microsoft Powerpoint
 • Lotus Symphony Presentations
 • Prezi
 • AviScreen Classic (nagrywa filmik z pulpitu)
 • CamStudio(filmik z pulpitu)

Jędrek

8 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »

Między świętami

Wczoraj było święto i jutro też jest święto. Niestety dzisiaj musieliśmy iść do szkoły, ale nie było tak źle. Na informatyce np. mieliśmy konkurs dotyczący wyszukiwania informacji na temat Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polski oraz Konstytucji 3 Maja. Wśród dziewcząt najszybciej wyszukiwała  Kamila, a wśród chłopców Marcin i Wojtek. Towarzyszyły temu duże emocje i wszyscy dobrze się bawiliśmy, a przy okazji dowiedzieliśmy się sporo na temat tych świąt. Dzięki Internetowi nawet lekcja o Konstytucji była ciekawa i fajna. A na koniec zrobiliśmy z nas flagę Polski, ale mało nas było i flaga też wyszła mała.

Przy okazji znaleźliśmy też wiersz o fladze.

„Powiewa flaga” Cz. Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

M:)

2 maja 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 6 »

To był pracowity dzień

Dzisiaj Ala i ja przeprowadzałyśmy ankietę na temat naszego projektu (Internetowe Centrum Materiałów Edukacyjnych). Najpierw trzeba było ją ułożyć. Wcześniej myślałam, że to proste, ale okazało się, że to niełatwe zadanie. Później musiałyśmy tą ankietę przeprowadzić w poszczególnych klasach. Wszyscy nauczyciele nam na to pozwolili. Gdy miałyśmy wypełnione ankiety trzeba było policzyć wyniki. Dobrze, że byłyśmy we dwójkę, bo pojedynczo byłoby ciężko to zliczyć. Następnie w programie Excel zrobiłam wykresy z wynikami. Za jakiś czas pojawi się na naszym blogu prezentacja z nimi. To był bardzo pracowity dzień, ale też bardzo miły bo przeprowadziłyśmy i podsumowałyśmy naszą pierwszą w życiu ankietę, którą najpierw same wspólnie napisałyśmy. :)

Kamila

27 kwietnia 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »

Odkrywamy edukacyjny Internet

Moja grupa – czyli Kamila, Martyna, Sandra i ja – zajmuje się wyszukiwaniem linków ze stronami edukacyjnymi oraz zrobieniem bazy linków. Dostałyśmy tylko trzy przedmioty do których mamy szukać linków z zadaniami, grami,itp. Podzieliłyśmy swoją prace, aby każda zajęła się tym co lubi. Lecz nie da się podzielić 3:4 (chyba, że w ułamku dziesiętnym, bo uczymy się teraz dzielenia ułamków). Więc ja postanowiłam, że poszukam linków ze wszystkich przedmiotów, a przede wszystkim zajmę się ankietą, którą wraz z Kamilą wczoraj przygotowałyśmy samodzielnie wykorzystując Dokumenty Google (bawiłyśmy się przy tym fantastycznie) .  Jutro przeprowadzimy ją w naszej szkole, klasom IV-VI.

Oto nasz plan zajęć:

- szukanie linków z języka polskiego (Kamila)

- szukanie linków z języka angielskiego (Sandra)

- szukanie linków z historii (Martyna)

- przeprowadzenie ankiety w naszej szkole (ja – Alicja)

Oto nasza  ankieta

Ala

 

26 kwietnia 2012 autor: blogerzy.ino | 1 komentarz »

Nasza mała akademia Khana

Rozpoczynamy pracę nad projektem. Wspólnie z Kajtkiem, Olkiem i Michałem chcemy stworzyć bazę filmików dydaktycznych, z których korzystać będą mogli uczniowie i nauczyciele. Naszym pierwszym zadaniem jest nagranie filmików instruktażowych w programie CamStudio lub Fraps. CamStudio jest to program bezpłatny z licencją, który pozwala nagrać, to co robimy na pulpicie. Kajtek zajmie się filmem dotyczącym wykresów w Excel’u, Michał tworzeniem ćwiczeń interaktywnych w programie HotPotatoes, Olek animacjami w Pivocie, a ja tabelą w MS Word. Nasze filmiki już wkrótce będziecie mogli zobaczyć na blogu.

Jędrek

23 kwietnia 2012 autor: blogerzy.ino | Komentarzy: 2 »
css.php