Kropek

Nasz amatorski filmik

Witajcie, ponownie. Obiecałyśmy napisać coś o tym, co robiliśmy ostatnio na spotkaniu dzienikarzy naszej gazetki.

Postanowiliśmy nakręcić amatorski filmik, w którym każdy z nas przedstawia siebie i opisuje stanowisko na którym się znajduje.

Mamy w naszym zespole kilku dziennikarzy, którzy piszą artykuły do gazetki. Jest również wielce utalentowany grafik. Dwóch zastępców redaktora naczelnego, piszą teksty i pomagaj w projektowaniu gazetki oraz redaktora naczelnego, który zarządza całym Kropkiem.

Zamierzamy przedstawić to uczniom i zaprosić ich do wstąpienia do naszej ekipy =)

GothicBaton

27 maja 2012 autor: MetalRescue. | Komentarzy: 4 »

Akcje charytatywne

W naszej szkole prowadzonych jest wiele akcji charytatywnych, np. Pola nadziei. Trwa to już od kilku tygodni. Jak co roku, zbieramy pieniądze na Hospicjum imśwŁazarza w Krakowie. Przekazujemy wtedy sobie żółte żonkile. Każdy ma choć jeden przypięty na koszulce czy bluzie. Dzielimy się nadzieją, ze wszystkimi.

Podobnie jest ze zbiórką używanej odzieży. Młodzież chętnie przynosi ubrania różnych rozmiarów do wyznaczonej sali. Dla nas jest to tylko pozbycie się zbędnych rzeczy z szafy, ale dla potrzebujących może być to wielka pomoc. Pamiętajmy o tym, gdy robimy porządki w naszej garderobie.

Niedługo szykuje się kilka innych akcji w naszej szkole, na pewno nie zapomnimy Was o nich poinformować. A my miejmy zawsze  otwarte oczy i serca, by umieć dostrzec potrzeby innych i szybko na nie zareagować.

                                                                                 MetalRescue

26 maja 2012 autor: MetalRescue. | Komentowanie nie jest możliwe

Uratujmy Internet!!!

Sprawa nie jest skomplikowana: 27 stycznia mają być wprowadzone Acta . Oznacza to, że możemy pozegnać się z internetem jaki znamy.

Zostaną zablokowane wszystkie strony internetowe, na których można dzielić się wiedzą itp. itd. Nie będzie takich przeglądarek jak Google , a Facebook, Nasza Klasa, Gadu Gadu mogą zniknąć , nie wykluczjąc Zapytaja oraz Wikipedii. Nasze rozmowy przez internet będą kontrolowane. Między innymi chodzi o ochronę praw autorskich, którą jak dotąp przestrzegało niewielu ludzi.

Aby choć trochę pomóc możecie wejść na Facebooka na link http://www.facebook.com/NIEdlaACTA i przyłącz się. Petycja jest do wypełnienia na  „Avaaz Acta” . Wystarczy to wpisać w google i kliknąć w pierwsze co się wyświetli.

Naprawdę każdy głos i każda podpisana petycja się liczy!

GothicBaton

23 stycznia 2012 autor: MetalRescue. | Komentarzy: 11 »

Gazetka szkoły158

Kropek to nazwa naszej gazetki szkolnej. Ja GothicBaton i moja przyjaciółka MetalRescue należymy do jej redakcji. Będziemy pisać o spotkaniach naszego zespołu i pojawiających się ciekawych pomysłach.

Najlepsze w tworzeniu Kropka jest to, że robimy to na specjalnej stronie internetowej www.juniormedia.pl . Na zajęciach czujemy się jakbyśmy robili prawdziwą gazetę. Mamy gotowe szablony, edycje tekstów, miejsca na zdjęcia… Tak więc jest czym się zajmować i co  pisać.

Ten rok szkolny 2011/2012 to pierwszy, gdy nasza szkoła korzysta z tego programu i w tak nowoczesny sposób pisze artykuły, które powstają w specjalnym edytorze tekstu. Na zajęciach opiekunka Kropka P.Beata pokazuje nam na rzutniku multimedialnym powstającą gazetkę. Każdy ma jakieś zadanie, a dzięki komputerom możemy szybciej realizować pomysły, szukać potrzebne informacje oraz łatwiej się porozumiewać.

Niedługo napiszę o kolejnym spotkaniu szkolnej redakcji i o jego przebiegu.   

                                                                                 GothicBaton

15 stycznia 2012 autor: MetalRescue. | Komentowanie nie jest możliwe

Debata szkolna

Niedawno w naszej szkole odbyła się debata na temat korzystania z TIK.

Doszliśmy do wniosku, że internet to bardzo skomplikowane narzędzie i trzeba umieć się nim posługiwać bezpiecznie i zgodnie z prawem. Dowiedzieliśmy się też, z jakich źródeł w sieci korzystać oraz jak chronić prawa autorskie. Każdy miał coś do powiedzenia i na podstawie tego napisaliśmy „Kodeks korzystania z TIK”. Umieszczę go poniżej:

Kodeks korzystania z TIK

 1. W naszej szkole komunikujemy się z nauczycielami za pomocą maili, m.in. poprzez dziennik elektroniczny.
 2. Kontrolujemy oceny za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
 3. Zmierzamy do tego, by niektóre zajęcia odbywały się w sali komputerowej bądź w sali wyposażonej w tablicę multimedialną (jak to jest w przypadku koła dziennikarskiego).
 4. Podczas odrabiania zadań domowych korzystamy z dozwolonych portali informacyjnych.
 5. Zamieszczając w pracach domowych informacje z sieci, pamiętamy o podaniu adresu strony lub, jeśli to możliwe, autora i tytułu artykułu.
 6. Chronimy naszą prywatność w Internecie i nie podajemy innym swoich danych osobowych.
 7. Reagujemy na przejawy niedozwolonych zachowań w Internecie (zgłaszamy je administratorowi strony).
 8. Uczymy korzystania z sieci i komputera starsze i mniej doświadczone osoby (np. babcię).
 9. Ściągamy pliki tylko ze stron działających zgodnie z prawem.

  Od teraz z pewnością każdy uczeń będzie się do tego kodeksu stosował, bo przecież wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie podczas „surfowania” po wirtualnym świecie.

  MetalRescue


16 grudnia 2011 autor: MetalRescue. | 1 komentarz »

Witajcie!

Cześć, jestem MetalRescue. Witam na naszym blogu, który piszę wraz z koleżanką.                                                                                                                    Będziemy tu umieszczać informacje o naszej klasie, ale też i o spotkaniach redakcji naszej szkolnej gazetki „Kropek”.

Już niedługo pojawi się notka o szkolnej debacie na temat zastosowania i bezpiecznego korzystania z TIK. Nie przegapcie!

16 grudnia 2011 autor: MetalRescue. | 1 komentarz »
css.php