Czas na zdrowie

„Czas na zdrowie” był to temat przewodni naszego pikniku rodzinnego, który się odbył 30 maja (sobota). Od rana, w pięknych słonecznych promieniach, z całymi rodzinami bawiliśmy się. Do wspólnej zabawy włączyli się jak zwykle Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, a także opiekunowie „Orlika”. Na stołach pojawiły się owoce, warzywa, sałatki, ciasta, a nawet grillowane kiełbaski. Chętni mogli samodzielnie wyrobić masło i skonsumować je z pysznym wiejskim chlebem.  Firma Agmar zadbała o świeżo wyciskane soki, a także pyszne truskawki. To był piękny i „smaczny” dzień, wszystko było udane. :D

piknik-003

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         piknik-005 piknik-015 piknik-017 piknik-026 piknik-038 piknik-046 piknik-057                                       Lesiu

Festiwal zdrowia „Czas na zdrowie”

Dnia 15 maja w naszej szkole odbył się festiwal zdrowia pt. „czas na zdrowie”. Wydarzenie zorganizowali nauczyciele przyrody i matematyki, gościnnie była u nas pani Roksana Kalinowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie. Podczas festiwalu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawinie w wykonaniu klasy 6A pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch” i serię filmów pt. „Śmietnik w mojej głowie”. 

Każda klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować swoje stoisko ze zdrową żywnością. Było wiele dań. Od ciasteczek owsianych po ciasta marchewkowe, a nawet ratatuj! Było pysznie ;-) . Zorganizowane były też rozgrywki sportowe, gdzie klasy 6,5 i 4 rywalizowały między sobą. Nasz festiwal został zakończony pokazem gimnastyki przez uczennice klasy 4A. 

Był to bardzo ciekawy i pouczający dzień. Możnabyło zjeść i trochę się poruszać, a także było co do oglądania.  Naszymi doświadczeniami podzieliliśmy się z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych legionowskich szkół.

Fotorelacja:

04_dsc0013210_dsc0014206_dsc0013499_13_dsc0035099_24_dsc0036225_dsc00172SONY DSCSONY DSC29_dsc00182

Wiktoria 

Rajd rowerowy

Hej! Dnia 9 maja odbył się rajd rowerowy. Trasa wynosiła łącznie 36 kilometrów. Wyruszyliśmy spod szkoły. Jechaliśmy przez lasy, łąki, ścieżkami rowerowymi, a nawet ulicą. Na miejsce dotarliśmy po 3 godzinach. Mieliśmy zapewniony posiłek. W barze był zorganizowany grill i kiełbaski. Z własnego kieszonkowego możnabyło dokupić frytki, picie lub lody. Dla młodszych dzieci był plac zabaw. Po godzinnym postoju wracaliśmy do domu. Jechaliśmy przez las i osiedlowe uliczki. Największym utrudnieniem był piach, który niemile nas zaskoczył. Rowery trzeba było przeprowadzać i tworzyło się zamieszanie. Końcowa zbórka była ponownie przed szkołą. Nauczyciele liczyli osoby, a nasz trener od W-F’u wygłosił krótkie przemówienie. Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu. 

Rajd rowerowy był lepszy niż niejedna szkolna wycieczka. Mieliście w szkole podobne atrakcje? Pamiętajcie RUCH TO ZDROWIE!! ;-)

Fotorelacja:

Wiktoria :-)

Wyjazd uczniów na uroczystość 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej

Dnia 8 maja 2015 r. uczniowie Szkoły nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki i Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego z przedstawicielami Stowarzyszenia Ogólnopolskiej Rodziny Kościuszkowców wybraliśmy się na uroczystość 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w powiecie Złotowskim. Wyruszyliśmy spod szkoły po godzinie czwartej rano. Grupa liczyła 37 osób, w tym 18 uczniów szkoły podstawowej, 16 gimnazjalistów i troje wychowawców. Od wczesnych godzin rannych dopisywał nam humor i słoneczna pogoda. Do miejscowości Podgaje dotarliśmy w wyznaczonym czasie. W uroczystościach brały udział władze samorządowe, przedstawiciele sejmu, partii politycznych, młodzież szkolna oraz okoliczni mieszkańcy. Impreza miała podniosły charakter dzięki żołnierzom kompanii reprezentacyjnej I Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki i pocztom sztandarowym wielu szkół i lokalnych organizacji. Uczestniczyliśmy także w uroczystości w lesie pod Pomnikiem w Grudnej oraz zapaliliśmy znicze oddając w ten sposób hołd poległym tam w 1945 roku żołnierzom Wojska Polskiego. Po zakończonych uroczystościach zostaliśmy zaproszeni jako jedna, wielka Rodzina Kościuszkowców na festyn w Złotowskim amfiteatrze. Tam przygotowano część artystyczną, pokaz sprzętu wojskowego oraz zapewniono sowity poczęstunek. Piękna leśna polana, akwen wodny , świeże powietrze i przyjazna atmosfera przypadła wszystkim uczestnikom festynu do gustu. Po nocy spędzonej w Internacie Centrum Kształcenia Ustawicznego w Złotowie 9 maja w sobotę po smacznym śniadaniu i pożegnaniu z panem gen. Zenonem Poznańskim wyruszyliśmy w drogę powrotną. O Godzinie 16.30 zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Legionowa.

p1320198p1320240p1320264p1320269

p1320276Lesiu

Apel o Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2015r. w naszej szkole, odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie. Uczniowie klas IV a oraz I a przypomnieli Nam dlaczego to święto jest tak ważne dla Polaków. Recytowali wiersze, śpiewali, a także prezentowali scenki takie jak obrady szlachciców w XVIII wieku czy rozmowa na ten temat współczesnych dzieci. O całokształt występu zadbały Panie Ewa Dziura, Monika Stańczak, Iwona Sienkiewicz, Joanna Kosiorowska i Joanna Pisarska. Za przedstawienie uczniowie podziękowali gromkimi brawami, na które wszyscy zasłużyli.

A oto fotorelacja:

wyystep

występ

wystep

wyst ęp

 

Tylko Wasz, Szalony Kapelusznik

Pierwszaki w TVP INFO

Dnia 9 kwietnia 2015 r., uczniowie dwóch klas pierwszych: 1 c i 1 d mieli możliwość zwiedzania studia Telewizji Informacyjnej TVP INFO, Panoramy i Wiadomości. Pani przewodnik pokazała jak na co dzień pracuje studio. Zaskoczyło naszych najmłodszych kolegów to, że budynek TVP  jest ogromny. Najważniejsze jest tam światło, dźwięk i obraz, bez których nic by się nie zdziałało. Potem zwiedzali np.: studio programu ” Petersburski show?”, „Świat się kręci” oraz „Pytanie na śniadanie”. W budynku TVP było też małe muzeum, w którym można było obejrzeć urządzenia, z których korzystano dawniej np. : stare telewizory, kamery, gramofony, maszyna do zapisywania filmów na dawnych taśmach, projektor itp. Dla wszystkich to było ciekawe doświadczenie.

 

telewizja telewizja.jpg2                                                                                                                        Lesiu

Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr… Czyli akcja odkrywamy!

Cześć! W dzisiejszym wpisie, każdy będzie mógł zobaczyć wiosnę, ponieważ specjalnie dla Was, wybraliśmy się do lasu i nie tylko, by pokazać Wam, że już przyszła! :)

 

Motylek (rusałka pawik):

Motylek1

 Kwiaty leszczyny:

wiosna10

Stokrotki:

wiosna8

Białe przylaszczki:

wiosna4

„Kotki” czyli bazie:

wiosna3

Pierwiosnki:

wiosna7

Krokus:

wiosna5

Mrowisko:

wiosna1

Tulipany:

wiosna2

Pąk:

wiosna6

Pączki na drzewku:

wiosna9

 

A oto kilka wyjaśnień pewnych spraw:

  • DLACZEGO liście wiosennych roślin są zielone?

Za zielony kolor jest odpowiedzialny barwnik chlorofil,  towarzyszący w fotosyntezie.

  • DLACZEGO bazie nazywamy „kotkami”?  

Nazywamy je tak, ponieważ są puszyste i białe, jak gdyby były kotkami z mięciutkim futerkiem.

  • DLACZEGO na pierwiosnek mówimy prymulka?

Jest to związane z łacińskim słowem primula oznaczającym stokrotkę.

 

Tylko Wasz, Szalony Kapelusznik

 

 

 

Wiosenne szaleństwo!

Cześć! Chce Wam opowiedzieć o wprost magicznym dniu, 20 marca 2015 roku. W naszej szkole był to wyjątkowy dzień, bardzo dużo się działo!

Zacznijmy od tego, że w tym dniu obchodziliśmy DZIEŃ KAPELUSZNIKA. Na zajęciach technicznych uczniowie z klas 4-6 wykonywali papierowe czapki, w których przychodzili do szkoły. Inni, pokazywali kapelusze kupione, lub ręcznie ozdobione. Na głowach uczniów można było zobaczyć wszystko! Od zielonych liści wiosennych krzewów, po ptasie pióra i błyszczące gwiazdy. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością :)

Drugim wspaniałym wydarzeniem w tym dniu, był FESTIWAL TALENTÓW, organizowany w naszej szkole po raz pierwszy. Każda klasa pokazała swoje talenty, to było wyjątkowe wydarzenie. Mogliśmy posłuchać wielu piosenek w wykonaniu uczniów, obejrzeć tańce, pokazy teakwondo, i wiele, wiele innych ciekawych występów. Wszyscy spisali się świetnie, i każdy miał okazję pokazać, w czym jest dobry. Mam nadzieję, że za rok także zobaczymy podobne pokazy!

Tego dnia, mogliśmy także zobaczyć zaćmienie słońca! To było coś wspaniałego!

A oto fotorelacja:

pokaz 3 pokaz 4 pookaz poookaz ppppokaz pakaz2 pokaz1

 

Tylko Wasz, Szalony Kapelusznik

Kiermasz świetlicowy – odsłona Wielkanocna

Cześć! U Nas w szkole, po raz kolejny można zobaczyć kiermasz świetlicowy, teraz jednak goszczą tam ozdoby Wielkanocne. Kolorowe kartki, pstrokate pisanki, zajączki, kurczaki i kwiatki – wszystko to znajdziemy przed wyjściem z naszej szkoły. Ozdoby są wykonane własnoręcznie! Wszystkie pieniążki przeznaczone są na cel charytatywny ;)

Kilka fotek:

1

2        3 4

Tylko Wasz, Szalony Kapelusznik

 

Słonie na balkonie, czyli wielka akcja!

W dzisiejszym wpisie, napiszę Wam coś o akcji „Słonie na balkonie” i jak rozwija się ona w naszej szkole. 

Akcja ta ma na celu pomoc dzieciom ze szpitala psychiatrycznego. Dorośli mogą przekazać 1% podatku, jednak my skupiamy się na innej formie wsparcia. Mianowicie: Szyjemy pluszowe słonie, które później wysyłamy do tego właśnie szpitala. Każde dziecko, które wyjdzie ze szpitala, dostanie jednego słonika, i na pewno nigdy już nie poczuje się samotne.

W naszej szkole wiele osób uszyło już takie słoniki. W wielu miejscach pojawiły się także plakaty, zachęcające do pomocy. Kiedy szyje się takiego pluszaka, trzeba pamiętać, że ma on kogoś uszczęśliwić, i postarać się jak najbardziej! 

Więcej szczegółów na: http://www.slonienabalkonie.pl/fundacja/

Mam nadzieję, że przystąpicie do takiego rodzaju pomocy. A oto fotorelacja: 

Słonie

(Ten biały w niebieskie kwiatuszki uszyty przeze mnie ;) )

slon

slon-002 slon-003

Tylko Wasz, Szalony Kapelusznik