Top 10 reżyserów

Cześć! W dzisiejszym poście chciałybyśmy pokazać Wam, według Nas 10 najlepszych reżyserów. Zapraszamy:

MIEJSCE 10- KRZYSZTOF KIEŚLOWSKI

Krzysztof Kieślowski pochodzi z miasta należącego do naszej gminy a także jest patronem naszej szkoły, więc znamy jego nie jeden film. Jest autorem m.in „Dekalogu” składającego się z 10 części, „3 kolory” i wiele innych. Jego filmy są poważne. Cenimy go jako reżysera i podoba nam się jego styl nagrywania.

MIEJSCE 9- RYSZARD ZATORSKI

Ryszard Zatorski po zastanowieniu ląduje w naszej liście na 9 miejscu. Jest reżyserem nie tylko filmów, ale także serialów takich jak „M jak Miłość”, „Graczykowie, czyli Buła i Spóła”. Doskonale wie, kiedy ukazać zbliżenie i potrafi ująć ciekawe kadry

MIEJSCE 8- KENNY ORTEGA

Kenny Ortega wyreżyserował wiele filmów Disney’a, takich jak „HSM”,”The Cheeta Girls”, a także „This is It”- o Michal’u Jacksonie. Jest bardzo znany. Jego filmy podbiły serca wielu dzieci. Oprócz tego, że był reżyserem był także choreografem w swoich filmach.

MIEJSCE 7- PETER JACKSON

Teraz czas na miejsce 7! A na nim? A na nim Peter Jackson. Reżyser wielu znanych filmów, w tym „Władca Pierścieni”. Potrafił sprawić, za pomocą kamery, że sceny fantastyczne wyglądają niemalże jak realne. Zasługuje na miejsce 7. ZDECYDOWANIE!

MIEJSCE 6- CATHERINE HARDWICKE

Teraz mała odmiana, mianowicie REŻYSERKA! :) Catherine wyreżyserowała bardzo znaną popularną sagę, opartą na książce „Zmierzch”. Dobrze dobrała muzykę. Dzięki jej reżyserii i fantastycznym, ale przedstawionym realnie sceną, przyciągnęła i spopularyzowała swój film między młodzieżą.

MIEJSCE 5-JAMES CAMERON

Coraz bliżej finałowej 3! Miejsce 5, które zajął James Cameron. Pewnie większość z nas go zna, a jeżeli nie go to jego najpopularniejszy film „Titanic”. Ten film otrzymał nagrodę „Najlepszego Filmu”, a James Cameron „Najlepszego Reżysera”. Doskonale wie, kiedy zmienić kadr, i jak ustawić kamerę.

MIEJSCE 4- GARY ROSS

Miejsce 4, zaraz przed finałową 3, zajmuje Gary Ross. W filmie „Igrzyska Śmierci” tak wyreżyserował pewne sceny, że oglądając, adrenalina nam wzrastała. Wszystko wyglądało tak realnie. Jesteśmy pełne podziwu dla niego.

MIEJSCE 3- STEPHEN SPIELBERG

3 miejsce, można powiedzieć- finałowe miejsce, bo w finałowej trójce zajmuje… Stephen Spielberg. Reżyser znanego filmu „E.T”. Podobnie jak Peter Jackson sprawił, że wszystkie sceny fantastyczne wyglądały jak realne. Zasłużone miejsce 3!

MIEJSCE 2- RIDLEY SCOTT

Miejsce prawie pierwsze zajmuje Ridley Scott. Reżyser np. „Robin Hood”, „Gladiator”, „Prometeusz”. Nie wiemy, co możemy dodać. To, że jest na 2 miejscu to już oznaka, że jest bardzo dobrym reżyserem, pełnym podziwu.

MIEJSCE 1-CHRIS COLUMBUS

Tak.! Dotarliśmy do samego finałowego, miejsca, pierwszego! Czyli najlepszego według nas. Pierwsze miejsce, a na nim jak już widać wyżej- Chris Columbus. Jest reżyserem siedmio-częściowego filmu, którego KAŻDY zna i zapewne lubi. Są to jedne z najpopularniejszych filmów na świecie, a mianowicie „HARRY POTTER”. Pierwsze miejsce już samo za siebie mówi, że jest to reżyser doskonały, że posiada wielki talent i sprawia, że wszystko wyglada realnie, jak np. latanie na miotle. W jego reżyserii nic dodać, nic ująć. Zasłużone pierwsze miejsce :)

Dziękujemy za uwagę. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge