Jasełka

Slajd1

Śniadanie DAJE MOC

A3 1 raz Zaproszenie 4A3 1 raz

„Z SERCEM DLA ZWIERZĄT”

„Z SERCEM DLA ZWIERZĄT”  to kampania społeczna, w której uczestniczyli z inicjatywy Pani Pedagog Olgi Burzak uczniowie klas 0-IV.

22730590_1962708987313704_947375032748974994_n

25 października lekcje poprowadzili: Marlena Gronowska – rzecznik Starostwa Powiatowego, lekarz weterynarii Piotr Biegała, wolontariuszka Katarzyna Głowacka i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zajmujący się profilaktyką społeczną asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek.

W programie edukacyjnym uczestniczyli nie tylko ludzie, ale także pies o imieniu Marat. Uczniowie zobaczyli jak pomaga on osobie niedowidzącej w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu. Read more

Dzień Harcerski w KSP

_MG_0422

Instruktorzy Inowrocławskiego Szczepu ZHR „Szare Wilczęta”  20 października przeprowadzili w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu zajęcia harcerskie z okazji „Dnia Harcerskiego w KSP”.

Można było przyjrzeć  się z bliska harcerskim akcesoriom zbiórkowym oraz dowiedzieć się o co chodzi w  harcerstwie. Read more

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1b 1c

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu jako jedna ze szkół z różnych stron świata wzięła udział w Światowym  Dniu  Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).  Ta akcja edukacyjna odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Read more

Dzień Anioła Stróża

mniejszy

2 października 2017 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Władysława Demskiego w Inowrocławiu obchodzony był Dzień Anioła Stróża. Tego dnia wszyscy uczniowie, ubrani w białe stroje, wspólnie świętowali ten szczególny dzień, w którym odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom Archidiecezjalnego Konkursu  Plastycznego pt.  „Pod skrzydłami Anioła”, organizowanego przez Szkołę Katolicką  w Inowrocławiu. Read more

WARSZTATY KUJAWSKIE

21764840_1949126702005266_6150784969051426266_n22 września uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” organizowanych przez Cukiernię Marta. Uczestnicy zostali powitani chlebem i solą, a następnie zapoznani z historią oraz tradycją wypiekania chleba kujawskiego. Poznali również rolę rolnika oraz młynarza w procesie przygotowania ziarna do wyrobu pieczywa. Największe emocje towarzyszyły własnoręcznemu wyrabianiu chleba, który dzieci zabrały do domów oraz podpłomyków, które degustowali w czasie wspólnej biesiady. Każdy z uczestników otrzymał „Dyplom Małego Piekarza”.

Obiady

 

Decyzją Rady Rodziców w tym roku szkolnym obiady będzie dowoziła „Restauracja SOOL” z Janikowa. Obiady będą wydawane od poniedziałku 18.09.

W załączeniu menu na wrzesień: menu -wrzesień 2017

Jesteśmy bezpieczni

Rok szkolny już rozpoczęty.Niezwykle ważnym aspektem jest bezpieczeństwo uczniów
w drodze do i ze szkoły.
Wychowanie komunikacyjne jest jednym z głównych zagadnień utrwalanych podczas wrześniowych zajęć edukacyjnych w naszej szkole. Oprócz poznawania teorii stosujemy ją w praktyce i wyruszamy na pobliskie drogi.
W środę uczniów klas 0-3 z wieloma cennymi wskazówkami odwiedziła pani Izabella Drobniecka- aspirant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Dzieci miały okazję ćwiczyć prawidłowe poruszanie się po drodze, właściwe stosowanie elementów odblaskowych oraz wzywanie służb ratunkowych. Uczniowie otrzymali również upominki.

1

Rok szkolny 2017/2018

Prezentacja11

Zapraszamy uczniów oddziału zerowego oraz klasy 1 z plecakami
- w czasie Mszy Świętej nastąpi poświęcenie tornistrów.

Informujemy, że zebrania z rodzicami w oddziałach przedszkolnych  odbędą się 5 września, natomiast w szkole podstawowej i gimnazjum 12 września.

css.php