Wesołego Alleluja!!!

wielkanoc11

„Niebieski wieloryb”

UWAGA RODZICE!

Od kilku dni media informują o niebezpiecznej grze „Niebieski wieloryb” dostępnej w Internecie. Stanowiąca zagrożenie dla młodego człowieka, która może prowadzić do samookaleczenia, zagrożenia życia, a nawet śmierci dziecka.

Prosimy Państwa o zwrócenie uwagi na to zagrożenie, zainteresowanie się przeglądanymi stronami przez dzieci aby chronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem.

ZAPRASZAMY na DRZWI OTWARTE!!!

drzwiotwarte2017

Ach, co to był za bal …..

23 lutego odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas I – III.  Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci.   Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.  Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy, do której uroczyście zaprosił prowadzący imprezę pan DJ.  Dzieci wspaniale bawiły się przy nowoczesnej  muzyce.

Uczestnicy balu zaskakiwali swoimi pomysłami i strojami, wykazali się fantazją. Dzieci wcieliły się w bohaterów znanych bajek i  filmów, wróżki, królewny, motylki, biedronki, lekarzy,  rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, sportowców …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Tradycyjnie w klasach dzieci miały przygotowany przez Rodziców i Wychowawczynie słodki poczęstunek i napoje.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zabawy:

Zaproszenie na Bal Karnawałowy

BAL

„EKO-hype głośno o ekologii” – laureaci

Uczniowie klasy II B wzięli udział w projekcie oraz konkursie fotograficznym „EKO-hype głośno o ekologii”.  Laureatami konkursu zostały: Blanka Kaczmarek – II miejsce, Lena Matuszak – III miejsce, Amelia Micek- III miejsce. Serdecznie gratulujemy!    IMG_20170104_082049 Read more

„Wiatraki dawniej, wiatraki dziś” – 1 miejsce Jakuba

Uczeń klasy II B Jakub Frątczak zajął I miejsce w konkursie „Wiatraki dawniej, wiatraki dziś” w kategorii Szkoła Podstawowa. Organizatorem  konkursu było KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ w Bydgoszczy . Komisja konkursowa oceniła 100 zdjęć. Serdecznie gratulujemy!

IMG_20170105_101734

Zapisz

Zapisz

Jasełka 2016

21 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły i przedszkola wystawili Jasełka dla rodziców i sympatyków KSP.

IMG_20161221_170909

Read more

Królowa Śniegu

 

W 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole gościł Teatr z Krakowa ze sztuką pt.: „Królowa Śniegu”.  Występ angażował również publiczność, co spodobało się młodym widzom.

IMG_20161216_104735

Read more

DZIEŃ ŚNIADANIA DAJE MOC

8 listopada 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Śniadania Daje Moc. W tym roku nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie Śniadanie Daje Moc. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie klas 0-3 naszej szkoły. Celem akcji jest m.in. walka z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez edukowanie uczniów nt. zdrowego odżywiania. Program jest na tyle ciekawy, że obejmuje swymi ramami również działania wykraczające poza szkołę. Dzieci uczą się 12 zasad zdrowego żywienia opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka wykonując różne zadania, zabawy, eksperymenty. Oprócz zadań w klasie szkolnej mają również misje specjalne oraz domowe, które pozwalają na utrwalanie i wdrażanie w życie poznanych zasad oraz propagowanie ich np. w domu rodzinnym. Razem z Tolą i Maksem – dwójką kosmicznych agentów uczą Wszystkojada zasad zdrowego żywienia i sami zdobywają odznaki na własnej Legitymacji Kosmicznych Agentów. Zaangażowanie uczniów w realizację zadań jest bardzo duże. Zadania te polegają m.in. na przygotowaniu w domu zdrowego śniadania oraz zrównoważonego obiadu i pokazaniu zdjęcia w klasie, założeniu w domu hodowli warzyw i również fotorelacjonowaniu ich wzrostu, ułożeniu planu dnia z pięcioma posiłkami, czy też stworzeniu zdrowego przepisu. Uwieńczeniem tych działań jest przeprowadzony w szkole Dzień Śniadania Daje Moc. Uczniowie zaprosili do szkoły gości i z pomocą rodziców zorganizowali wspólne śniadanie zgodne z poznanymi zasadami. Na naszych stołach nie zabrakło warzyw, owoców, wędlin, serów, mleka, jogurtów, płatków i innych zdrowych produktów. Wędliny sponsorowała firmę Viando. Po wspólnym posiłku uczniowie klas 0-3 stworzyli komiks mówiący o tym, jak nauczyli Wszystkojada 12 zasad zdrowego żywienia. Zachęcamy wszystkich do zdrowego odżywiania i pamiętajmy: ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

 

„Śniadanie Daje Moc” piosenka w wykonaniu uczennic klasy 2B Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu. Słowa: Lena, Weronika i Lena, choreografia: Zuzanna i Amelia

 Zapraszamy do relacji z Dnia Śniadania Daje Moc w poszczególnych klasach

14962592_1299591523416928_5102116608249871841_n Read more

css.php