Prezentacja podsumowująca nasz projekt

Czerwiec 5th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

http://edutuba.pl/strona.php?p=16&cbd_dokument_id=14622

Wnioski z przeprowadzonej ankiety

Maj 26th, 2011 by wioletta

A wnioski płyną z tego takie, że większość nie zna poprawnych odpowiedzi na temat kształcenia w innych krajach UE. Może pytania były za trudne… A może po prostu nie wiedzą nic o kształceniu naszych kolegów. Myślę, że gdybyśmy przeprowadzili tą ankietę po przeprowadzeniu naszej prezentacji to wyniki były by inne. Pozdrawiam:-)

Wyniki ankiety

Maj 26th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 26th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Na początku było trudno i pomogła nam Pani Aneta, ale potem już nie mieliśmy takiej tremy i sobie poradziliśmy, a dzieci były z nas zadowolone więc chyba doceniły naszą pracę włożoną w taką lekcję. :-)

Maj 25th, 2011 by kingak96

Planujemy zrobić prezentację na zakończenie naszego projektu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli,prezentacja będzie zrobiona w najbliższy piątek. Przeprowadziliśmy już ankietę na temat kształcenia naszych kolegów w UE. Wyniki opublikujemy najpóźniej jutro.Pozdrawiam;)

Maj 22nd, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Na zajęciach z uczniami Szkoły Podstawowej poruszaliśmy tematy związane z Unią Europejską. Dla klas I przygotowaliśmy łatwiejsze karty pracy, natomiast klasy II miały już trochę trudniejsze. Zajęliśmy się głównie symbolami UE. Dzieciom najbardziej spodobała się maskotka – Syriusz.

gazetka szkolna o UE

Maj 22nd, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by wioletta

Witam, Mam Na imię Wioletta i również uczestniczę w tym Projekcje;)

Maj 21st, 2011 by tobiasz27@vp.pl

Witam, jestem Tobiasz i także należę do tego projektu. Kraj o którym miałem zebrać informację to Malta, a także Cypr o którym informacji szukałem razem z Kamilem.

Maj 21st, 2011 by kamilj1234

Cześć, mam na imię Kamil i należę to tego projektu. Projekt jest bardzo ciekawy. W piątek dziewczyny z naszej grupy przeprowadziły lekcje z I i II klasami SP a ja razem z Tobiaszem robiłem zdjęcia w czasie prezentacji a także pomagałem młodszym kolegom w rozwiązywaniu kart pracy.

lekcje z klasą II SP

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 21st, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Maj 20th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Dzisiaj właśnie przeprowadziliśmy lekcje o Unii Europejskiej w klasie I i II Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Przed pierwszą lekcją mieliśmy ogromną tremę. Najgorzej było zacząć prowadzenie zajęć, potem już było lepiej. Z drugą lekcją poszło łatwiej. Dzieci z lekcji wyszły zadowolone. Karty pracy przygotowane do lekcji podobały się uczniom. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sobie zdjęcie pamiątkowe.  Dzieci wychodząc pytały kiedy jeszcze raz będzie taka lekcja.

Maj 18th, 2011 by kingak96

Artykuł został wysłany do redakcji lokalnej gazety i powinien pojawić się wkrótce. Niedługo opublikujemy wyniki naszej ankiety. W ten piątek przeprowadzimy lekcje na temat UE z klasą II Szkoły Podstawowej w Kałuszynie. Teraz pracujemy nad ulotkami i plakatami które potem zeskanujemy i wrzucimy na naszego bloga. :)

Maj 17th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

„Rozkręcamy polską prezydencję”

Od 1 lipca do 31 grudnia 2011r. nasze państwo będzie przewodniczyć Radzie UE.W związku z kompetencjami Rady kraj sprawujący w niej Prezydencję ma możliwość bezpośredniego wpływu na politykę Unii Europejskiej.Jednym z priorytetów polskiej Prezydencji jest informowanie o Prezydencji oraz promocja naszego kraju w UE.W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy II a i II d gimnazjum przystąpili do programu Młodzi Aktywiści Prezydencji organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W ramach tego programu uczniowie realizują dwa projekty. Pierwszy projekt to „Drogi kształcenia naszych kolegów w wybranych krajach UE”, drugi – „Korzyści polskiej prezydencji dla naszego kraju”. Wszystkie działania, które zaplanowali uczniowie mają na celu przybliżenie powyższych zagadnień. Uczestnicy projektów oraz opiekun przeszli kurs internetowy dotyczący realizacji projektów gimnazjalnych.Opiekunem projektów jest pani Aneta Gontarska nauczycielka historii i wos-u.

Maj 16th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Oto nasza praca:)

Maj 14th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Artykuł do gazety jest na temat naszej pracy włożonej w ten projekt. Artykuł zostanie opublikowany w przeciągu dwóch tygodni. A oto nasze zadania do wykonania:
- Informacje ogólne – każdy do 4 maja
- Ankieta – Wioletta i Paulina do 6 maja
- Lekcje – Kasia D., Kasia T. i Kinga do 20 maja
- Gazetki – Kinga i Kasia D. do 20 maja
- Ulotki i plakaty – Kinga do 20 maja
- Audycja, artykuł do gazety oraz informacje na stronę www – Kasia T. do 16 maja
- Końcowa prezentacja – Kinga i Kasia D. do 27 maja.
Naszymi reporterami są chłopaki – Kamil i Tobiasz.:)

Maj 13th, 2011 by Katarzyna Dąbrowska

Cześć!
Prace w naszej grupie idą powoli, ale zdążymy na czas…:)  Każdy z nas przyniósł informację na temat edukacji w  jednym z  krajów Unii Europejskiej. Każdy z nas ma przydzielone zadanie do wykonania i termin z którego ma się wywiązać. Teraz piszemy artykuł, który ma się ukazać w miejscowej gazecie.

Kwiecień 5th, 2011 by kingak96

Z małymi trudnościami, udało się w końcu założyć bloga.  Od tej pory będzie on prowadzony najlepiej jak tylko się da.