Radziemice – Dzięki programowi KULTHURRA! rozwinęliśmy skrzydła

Trochę statystyki: Spektakl „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków” wystawiliśmy 10 razy w 10 miejscach. Teatr Groteska  w Krakowie Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie Dom Kultury „Podgórze” – Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” w Krakowie Kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w Radziemicach Kościół parafialny pod czytaj dalej »

Radziemice – III NAGRODA – XV MAŁOPOLSKIE SPOTKANIA TEATRÓW GIMNAZJALNYCH

Do wymienionych wcześniej sukcesów członkowie Koła teatralnego z Radziemic dołożyli kolejne, które zdobyli na XV Małopolskich Spotkaniach Teatrów Gimnazjalnych: III nagroda za spektakl „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków” Nagroda indywidualna dla Izabelli Rolek i Juli Wilk za scenariusz do spektaklu Nagroda indywidualna dla Karoliny Płaszewskiej za kreację gospodyni w spektaklu

Radziemice – „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków” – otworzyły nam drogę do Teatru

Zachęceni sukcesem jakim było zajęcie I- go miejsca w eliminacjach powiatowych do XXIX Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, postanowiliśmy zgłosić nasze przedstawienie na Festiwal Teatrów Szkolnych Polski Południowej im. Felicjana Dulskiego. Po wstępnych eliminacjach zostaliśmy zakwalifikowani do finałowej 15 i zaproszeni na festiwal teatralny który odbył się 24 i 25 kwietnia w Centrum Sztuki czytaj dalej »

„Rogata legenda” w TV Radłów

Zakończenie pracy nad projektem „Nasze zjawi – skowe miasto” było wydarzeniem niezwykle  ważnym dla każdego, kto w jakikolwiek sposób brał udział w jego realizacji. Tym bardziej cieszy fakt, iż efekt wspólnej pracy, czyli spektakl „Rogata legenda” spotkał się z pozytywnym odbiorem w środowisku lokalnym. Dzień po oficjalnym zamknięciu działań projektowych powtórnie wystawiliśmy „Rogatą”. Tym razem czytaj dalej »

Radziemice – Mały, duży sukces. „Bajdurek” 2014

Koło teatralne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radziemicach zajęło pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych (Powiat miechowski i Powiat proszowicki) Festiwalu Teatru Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Konkurs przeprowadzony już po raz 29 jest jedną z najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce organizowanych dla grup dziecięcych i czytaj dalej »

Radziemice – „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków”

Radziemice – „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków”.  Fragmenty próby generalnej, która odbyła się w dniu 26 marca 2014 roku.

„Historia mojego domu ,historia mojej rodziny”

Rogata legenda – finał

30 marca, w piękne niedzielne popołudnie, w naszej szkole miał miejsce uroczysty finał Programu Kulthurra. W efekcie  kilkumiesięcznej pracy powstał spektakl teatralny oparty na podaniach i legendach z regionu Radłowa, który został zatytułowany „Rogata legenda”. Rozwieszony w całym mieście plakat promujący nasze przedsięwzięcie,  okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż ściągnął do naszej szkoły spore grono czytaj dalej »

Czy to koniec Programu KULTHURRA w Proszowicach?

  Nasz program się kończy… czyli trwa dalej. Miło powspominać to co było. W listopadzie odbyły się warsztaty opowiadania z Panią Beatą Frankowską. Pomogła nam rozbudować scenariusz i wprowadziła elementy kultury żydowskiej. Przed nami kolejne zadania.  29 marca spotkaliśmy się  z koronczarką, która opowiedziała o swojej pasji.

Radziemice – Szkice z dzieciństwa moich pradziadków

Koło teatralne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radziemicach w ramach projektu „Kulthurra!” stworzyło spektakl pt. „Szkice z dzieciństwa moich pradziadków” przybliżający nam warunki życia sprzed 80 laty na terenach okolicznych wsi. Scenariusz autorstwa uczennic naszego Gimnazjum: Izabelli Rolek i Julii Wilk przedstawia typową wiejską rodzinę tamtych czasów. Bohaterami jest małżeństwo i ich czwórka dzieci, czytaj dalej »

css.php