Warsztaty animacji poklatkowej w SP 3 w Radlinie prowadzone przez Tomasza Solicha – Ze starej szuflody

Oto najświeższa relacja z warsztatów animacji poklatkowej w SP 3.

Tego jeszcze nie było!
20 uczniów klas IV i V szkoły podstawowej postanowiło nakręcić film animowany,
a tak wyglądały przygotowania do warsztatów, same warsztaty i sesja zdjęciowa.
W dniach 16-18 października 2012 odbyły się wspaniałe warsztaty animacji poklatkowej w SP 3 w Radlinie.

Dzień I
Tematem przewodnim naszego filmu jest 85-lecie naszej szkoły, bo zaiste to wielka rzecz. Zatem po przywitaniu w szkole naszego gościa – Tomasza Solicha zapoznaliśmy go z historią naszej szkoły. Do tej pory udało nam się zgromadzić w postaci małej galerii wiele fotografii z bogatej historii szkoły. Po omówieniu wystawy zabraliśmy się do budowania planu naszej pracy. Założyliśmy co chcemy pokazać, wybraliśmy najważniejsze aspekty naszego projektu i sporządziliśmy scenopis filmu. Zabraliśmy się do działania z wielką energią. Nikt nie próżnował. Podzieliliśmy się na grupy, z których każda realizowała oddzielne zadanie. Najwięcej emocji ujawniło się przy ustalaniu tytułu naszej pracy. Ostatecznie utrzymaliśmy tytuł „Ze starej szuflody”.

Dzień II

To kontynuacja podjętych działań w pierwszym dniu. Wyobraźnia dzieciaków jest nieograniczona, a dodatkowo podsycona entuzjazmem pana Tomasza, była nie do pohamowania. W filmie wykorzystywaliśmy drewniane klocki, szuflady mające już ponad 50 lat, plastelinę, farby, papier, gazety, a nawet gałązki drzew. Część zdjęć robiliśmy w klasie, część na boisku, a nawet na pobliskiej polanie. Wszystko po to,  by uatrakcyjnić nasz projekt.  Uczniowie postanowili pogrzebać w szafkach swoich rodziców i dziadków i takim sposobem udało nam się zebrać kilka rzeczy z dawnej szkoły, co widać na filmie. W drugim dniu pojawił się pomysł wprowadzenia jednej z byłych uczennic szkoły do filmu.

Dzień III

To już kosmetyka. Najciekawsza część pracy, bo wymagała staranności i dopracowania. Udało nam się zrealizować założone cele. Uczniowie już doskonale orientowali się jak poprawnie obsługiwać aparat fotograficzny, jak wykonać potrzebne zdjęcia, jak poruszać obiektami i zwracać uwagę na każdy szczegół. Pomysłowość uczniów nie miała końca, a ich zapał nie malał z czasem. Chętnie przygotowali plakietki ze swoimi imionami i nazwiskami oraz pozowali do zdjęć. Szkoda było kończyć tak świetnie spędzony czas, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. W imieniu uczniów jeszcze raz dziękujemy za możliwość udziału w warsztatach animacji poklatkowej.To była wspaniała przygoda.

Zaprosiliśmy panią Wandę Miler, byłą uczennicę szkoły SP 3 w Radlinie, która na żywo zrelacjonowała nam jak to kiedyś było  w szkole. Co więcej, zgodziła się odegrać rolę narratora w naszej historii. Już wkrótce zobaczycie film, który udało nam się zrealizować na warsztatach.

Michasia Staszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php