spotkanie archeologiczne

Kolejne spotkanie  uczniów Klasy Aktywności Twórczej Gimnazjum nr 1 w Bytomiu mające na celu tropienie  historii miasta. Tym razem , 29 listopada, długo rozmawialiśmy z Panią archeolog  Izabelą Kuhnel, pracownikiem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, która pokazała nam Bytom jakiego nie znamy. Odbyliśmy fascynującą podróż ulicami naszego miasta , a ich zmieniające się na przestrzeni lat, nazwy dały nam wyobrażenie o jego burzliwej historii. Mieliśmy też okazję „poznać ” dawnych właścicieli kamienic i budynków, i uświadomić sobie jak bardzo wielokulturowe było niegdyś nasze miasto.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php