Program konferencji Kulthurra!

KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

PROGRAMU KULTHURRA! ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W SZKOLE

Warszawa, 26-28 września 2013 r.

CZWARTEK, 26 września

11.00

Rozpoczęcie konferencji,

miejsce: Strych na Wróble, ul.Chmielna 73B

- omówienie programu i celów konferencji

- prezentacja uczestników

13.30

Obiad, Folk Gospoda, ul. Waliców 13

14.45-18:45

Warsztaty animacji poklatkowej,

prowadzenie: Tomasz Solich, Fundacja Osiem Życzeń

miejsce: Strych na Wróble, ul.Chmielna 73B

19.30

Kolacja, Café Drukarnia, ul. Noakowskiego 12

PIĄTEK, 27 września

8:00

Śniadanie, Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Polna 7a

9.00-13.00

Warsztaty w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta

prowadzenie: Zofia Dubowska- Grynberg

miejsce: Galeria Sztuki Zachęta, Plac Małachowskiego 3

13.30

Obiad, Sklep z Kanapkami, ul. Krakowskie Przedmieście 11

15.00-18.00

Warsztaty teatralne

prowadzenie: Bogumiła Stachurska

miejsce: Miejsce Akcji Paca 40, ul. Paca 40

18.00

Kolacja, Klubokawiarnia Grochownia, ul. Kobielska 75

19.30

Spektakl “Mewa” Teatr Narodowy, Scena przy Wierzbowej

Plac Teatralny 3

SOBOTA, 28 września

8:00

Śniadanie, Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Polna 7a.

9:00 – 13:00

Warsztaty i konsultacje projektów zgłoszonych do programu Kulthurra!

miejsce: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ul. Noakowskiego 10

13.30

Obiad, Café Drukarnia ul. Noakowskiego 12

Jak się przygotować?

  • Na warsztaty teatralne przyda się wygodne obuwie.

  • Przed wizytą w teatrze – tuż po warsztatach teatralnych – nie będziemy mieli szansy się przebrać. Proszę o tym pamiętać.

Zakwaterowanie:

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście (tzw. OSIR), ul. Polna 7a

  • Pokoje dwu- i trzyosobowe

  • Śniadania

  • W cenie noclegu możliwość skorzystania z pływalni i sauny (45 minut)

Dojazd do OSiR Polna z Dworca Centralnego:

Najszybciej i najprościej jest dojechać tramwajem nr 10 (przystanek przy dw. Centralnym, w stronę Mokotowa). Wysiadamy na przystanku Trasa Łazienkowska. Jesteśmy na ulicy Marszałkowskiej, mijamy po prawej stronie Centrum Edukacyjne IPNu „Przystanek Historia”, za którym skręcamy w małą uliczkę Oleandrów i dochodzimy nią do ul. Polnej.

Inna opcja (więcej przesiadek):

Z Dworca Centralnego można przejechać jeden przystanek tramwajem (wszystkie w stroną Centrum) do Metra Centrum, po czym przejechać metrem do stacji metro Politechnika (jedna stacja, w stronę Kabat). Następnie należy przejść przez skrzyżowanie ul. Waryńskiego i Armii Ludowej, minąć klub Remont i jesteśmy na ul. Polnej.

Mapkę oraz informacje o tym, jak dojechać znajdziecie pod adresem: http://www.osir-polna.pl/dojazd.html

Poruszając się po Warszawie warto sprawdzać połączenia na stronie: http://warszawa.jakdojade.pl

O miejscach, warsztatach i prowadzących:

Dojazd do Strychu na Wróble z Dworca Centralnego – z przystanku tramwajowego Dworzec Centralny 08 jedziemy każdym tramwajem zatrzymującym się na przystanku Plac Starynkiewicza 04. To jeden przystanek. Przechodzimy na druga stronę ulicy – Chmielna 73B jest 5 minut spacerem od przystanku.

Fundacja Osiem Życzeń – organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją artystyczną. Partner Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w projekcie „Podziel się sztuką”. Prowadzi zajęcia z animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na 12. MFF T- Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu przeprowadzili szkolenia dla nauczycieli dotyczące pracy z młodzieżą i wykorzystania technik animacji poklatkowej. Projekt Fundacji Osiem Życzeń „Podsłuchiwanie/Podglądanie Miasta” wygrał konkurs na projekt z zakresu edukacji artystycznej Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku i został zrealizowany w sierpniu 2012.

Warsztaty prowadzi Tomasz Solich – aktor, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Współzałożyciel grupy teatralnej „Niewinni Chłopcy”.

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta – to największa i najbardziej znana galeria sztuki współczesnej w Polsce. Przybliża publiczności prace uznanych artystów zagranicznych oraz aktywnie promuje polskich młodych twórców. Galeria organizuje sympozja, dyskusje problemowe, warsztaty i spotkania promocyjne, przeglądy filmów, koncerty i inne wydarzenia towarzyszące wystawom. Ważnym elementem oferty Zachęty jest edukacja najmłodszych, ale też oferta dla osób starszych.

Warsztaty prowadzone przez Zofię Dubowską – Grynberg pracującą w Dziale Edukacji będą dotyczyły aktualnej wystawy pokazywanej w galerii Zachęta oraz metod pracy z uczniami z wykorzystaniem zjawisk w sztuce współczesnej.

Bogumiła Stachurska – Reżyser, pedagog teatru, filolog. Absolwentka Instytutu Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Instytutu Studiów Teatralnych na Uniwersytecie Sorbonne Nouvelle oraz Międzynarodowej Szkoły Jacques’a Lecoqa w Paryżu. Od ponad 10 lat członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. W swojej pracy reżyserskiej i pedagogicznej kontynuuje metodę dramy Gisele Barret oraz metodę pracy aktorskiej Jacques’a Lecoqa. Specjalizuje się w dynamice przestrzeni scenicznej. Od kilku lat realizuje zajęcia i spektakle teatralne z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Miejsce Akcji PACA 40 skupia mieszkańców warszawskiego Grochowa. To przestrzeń spotkania różnych ludzi i inicjatyw działających na rzecz grochowskiej społeczności. Można tu poznać sąsiadów i aktywistów, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, przeczytać prasę lokalną, przejrzeć ogłoszenia drobne i zagrać w planszówki. Miejsce prowadzone jest przez Centrum Aktywności Lokalnej.

“Mewa”,Teatr Narodowy, reż. Agnieszka Glińska – W wiejskim majątku Piotra Sorina leniwie spędzają czas: aktorka, literat, zarządca, lekarz, nauczyciel i młodzi marzący o miłości i karierze. Codzienność ludzi żyjących w poczuciu braku, niemocy i niespełnienia.

Agnieszka Glińska kolejny raz mierzy się z twórczością Antona Czechowa, sięgając po jedną z jego najważniejszych komedii, napisaną w roku 1896. W roli Arkadiny występuje Joanna Szczepkowska.

Do zobaczenia!

Katarzyna Grubek

Maja Dobiasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php