Łęknica = miasto + park!

Łęknica. Miasteczko z XV wieku. Przy samej granicy z Niemcami. Wokół olśniewający Park Mużakowski – największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech, zajmujący 728 ha powierzchni po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej! Do tego grupa zafascynowanych fotografią gimnazjalistów oraz przepiękna JESIEŃ!

Pracowaliśmy przez trzy dni od 24 do 26 października.

Zastanawialiśmy się, jak w subiektywny sposób pokazać lokalny krajobraz: miasto i jego najważniejszą atrakcję, czyli park. Przeszliśmy całą okolicę wzdłuż i wszerz szukając miejsc mniej oczywistych (temat „Pusto tu”, „Miejsce w którym czuję się źle”, „To nie tak, jak myślisz”) jak również tych reprezentacyjnych („Pocztówka z Łęknicy”, „Portret w pięknym miejscu”, „Jak w śnie”). Uczyliśmy się układać zdjęcia w serie i obrabiać je tak, żeby nie przesadzić z Photoshopem. Rozkładaliśmy na czynniki pierwsze pojęcie fotoreportażu i tego, w jaki sposób można przy pomocy fotografii opowiadać o świecie.

Pracowaliśmy również z portretem. Uczyliśmy się, jak ustawiać modela/modelkę. Jak sprawić, żeby ktoś dobrze czuł się przed naszym obiektywem. Jak rozmyć tło i jak wyostrzyć na oczy?

W końcu zajęliśmy się samą techniką. Przesłoną, czasem naświetlania, czułością, balansem bieli, ogniskową obiektywu, megapikselami, jpegami, rawami i całą masą zagadkowo brzmiących nazw.

Poniżej kilka zdjęć z warsztatów.

Krzysztof Pacholak

 

Jeden komentarz

 • joann.olenderwp.pl
  4 listopada 2013 - 19:43 | Permalink

  Widać, że interesujące, pokażecie wyniki :)
  joann.olenderwp.pl ostatnio opublikował..31 sierpnia – międzynarodowy Blog DayMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php