Moja dzielnica-jestem na tak !!!!! a tego nie chcę !!!!!!

Wędrówki z aparatem zaowocowały kilkoma cyklami tematycznymi. Uczniowie zauważali miejsca piękne i takie, które świadczyły o zaniedbaniach zarówno gospodarzy terenu, jak i mieszkańców dzielnicy. Wiele zdjęć uwieczniało naturę,  która tutaj ciągle w wielu miejscach wydaje się nie tknięta ręką człowieka.

Uczennica z klasy Ih  Julia Tyszka  uchwyciła na swoich fotografiach urok miejsc świadczących o planowych działaniach władz dzielnicy i trosce o estetykę krajobrazu.

     

Sprzeciw budziły wszelkie akty wandalizmu i brak troski zarówno o przyrodę, jak i o estetykę-

TEMU mówimy  NIE  !!!!

   

 

Damian Komierzyński skupił swą uwagą na miejscach, które podważając mit betonowej płyty uświadamiają, że współczesne miasto może urzekać pięknem

  

Oliwia Lewandowska podkreślił w swych fotografiach zaplecze socjalne jako pozytyw naszej dzielnicy.

  

Jeden komentarz

 • Maja
  3 grudnia 2013 - 14:04 | Permalink

  To bardzo dobrze, ze uczniowie poprzez takie proste działania starają się krytycznie podejsc do przestrzeni publicznej. Dzieki temu mogą zastanowic sie nad tym co oczywiste, bezrefleksyjnie mijane na ulicy jako element znanego krajobrazu. Dzięki temu budują w sobie dystans konieczny do tego, żeby zacząć myśleć o swojej najblizszek okolicy krytycznie i może w przyszłosci wprowadzać zmiany na lepsze. Jak często przecież akceptujemy jako zastane przedmioty niefunkcjonalne, jak czesto jedynie omiatamy wzrokiem to, co zdewastowane. Nie jest to oczywiscie jedynie domeną dzieci, ale również dorosłych.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php