Biogram eksperta

Przedstawiamy sylwetki twórców – aktorów, reżyserów, opowiadaczy historii, fotografów – którzy poprowadzą zajęcia w szkołach w całej Polsce w ramach programu „Kulthurra!”.

Agnieszka Asyen Kaim

Opowiadaczka-orientalistka. Znawczyni tradycji tureckiego meddaha. Specjalizuje się w repertuarze blisko- i środkowowschodnim (tureckim, turkmeńskim, perskim i arabskim). Jej występy mają klimat orientalnej czajchany, gdzie przy fajce wodnej, w aromacie kawy spotykają się różne języki i tradycje.

Liderka projektów związanych z tradycjami Bliskiego Wschodu – Turcji, Persji, Turkmenistanu.

Weronika Bilska

Od 2005 roku jest studentką wydziału operatorskiego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórczyni kilku krótkich filmów dokumentalnych.

Jest laureatką prestiżowej Nagrody Kodaka za zdjęcia do filmu „Warszawianka” na 9. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles w 2008, zdjęcia do tego filmu zdobyły także indywidualną nagrodę na festiwalu Camerimage 2007, a także na Festiwalu Filmowym „Drzwi” w Gliwicach w 2008. Otrzymała wiele innych nagród -specjalną nagrodę Jury na 50. Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich w 2004 r. w Koninieza za najlepszy film dokumentalny „31.08.2003”. Otrzymała też „Złotą Kijankę” na festiwalu Plus Camerimage w Łodzi w 2009 roku w kategorii etiud studenckich za zdjęcia do filmu „Brzydkie słowa”

Beata Frankowska

Opowiadaczka, związana z Grupą Studnia O., poszukująca przede wszystkim kobiecej tradycji opowiadania i prze-powiadająca na nowo kobiece opowieści z różnych kultur. Na jej repertuar składają się opowieści lapońskie, eskimoskie, żydowskie, skandynawskie, litewskie. Od wielu lat prowadzi warsztaty opowiadania – dla bibliotekarzy, nauczycieli, studentów i młodzieży.

Tomek Kaczor

Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, fotograf i animator kultury. Członek redakcji kwartalnika „Kontakt” i „Grupy Okołofotograficznej”. Latający Animator Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Lubi muzykę, Warszawę i rower.

Urszula Klimek

Związana z Warszawską Szkołą Fotografii, autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, doświadczona animatorka, prowadziła m.in warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego i w ramach projektów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”: „Seniorzy w akcji” i „Videonotacje”.

Dorota Ogrodzka

Performerka, animatorka kultury, doktorantka w Zakładzie Teatru i Widowisk Instytutu Kultury Polskiej. Działa w Stowarzyszeniu Katedra Kultury, jest Latającą Animatorką Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę. Współpracuje z Instytutem Teatralnym m.in. prowadząc Teatranki – warsztaty dla dzieci z rodzicami. Współpracuje z warszawskim Teatrem Dramatycznym i Teatrem Studio a także z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Jest absolwentką krakowskiego studium teatralnego (przy Teatrze Ludowym) i Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny). Współtworzy kolektyw Performeria Warszawy.

Krzysztof Pacholak

Fotograf, grafik i animator kultury. Autor cykli dokumentalnych, m. in. „Don’t Live Alone”, „Unfinished Country”, „Pretty Sweet”, „School”. Skończył socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). Od 2003 roku w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę” (twórca i koordynator projektu „Migawki. Spotkania z fotografią”, trener w programie „Polska.Doc”; prowadził „Kino Filmów Dokumentalnych” oraz współkoordynował „Młodych Menedżerów Kultury”). Robi zdjęcia, prowadzi warsztaty, projektuje graficznie, jest początkującym art-coachem. Mieszka w Warszawie. Jest członkiem sieci Latających Animatorów Kultury  TiT „ę”. http://pacholak.net

Jakub Piątek

Absolwent Wydziału Reżyserii Pań­stwowej Wyż­szej Szkoły Fil­mowej, Telewizyj­nej i Teatral­nej w Łodzi. Związany z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Twórca i koordynator projektu „Videonotacje” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Reżyser filmów: Jak wrócisz (2006), Pustostan (2007), Karuzel­nicy (2008) 350 km (2009), Matka (2009) (w ramach programu Studia Munka „Pierwszy dokument”)

Anna Rochowska

Teatrolog, pedagog teatru. Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1996 roku związana z TR Warszawa gdzie realizuje program Edukacja w TR, który otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie organizowanym przez Biuro Kultury m.st. Warszawy. Organizuje i prowadzi warsztaty w ramach kilku projektów edukacyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej a także prowadzi warsztaty dla nauczycieli, seniorów oraz organizuje premiery studenckie.

Współpracowała również z Teatrem Narodowym oraz Teatrem Dramatycznym w Warszawie jak również prowadziła fakultet teatralny w Szkole Podstawowej „Didasko”, warsztaty teatralne w Szkole Podstawowej Przymierza Rodzin w Warszawie, warsztaty teatralne w szkołach podstawowych Wilanowa z ramienia Stowarzyszenia „ROZWIŃ SIĘ”.

Bogumiła Stachurska

Reżyser, pedagog teatru, filolog. Absolwentka Instytutu Romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Instytutu Studiów Teatralnych na Uniwersytecie Sorbonne Nouvelle oraz Międzynarodowej Szkoły Jacques’a Lecoqa w Paryżu. Od ponad 10 lat członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. W swojej pracy reżyserskiej i pedagogicznej kontynuuje metodę dramy Gisele Barret oraz metodę pracy aktorskiej Jacques’a Lecoqa. Specjalizuje się w dynamice przestrzeni scenicznej. Od kilku lat realizuje zajęcia i spektakle teatralne z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Sebastian Świąder

Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Stowarzyszenia Katedra Kultury i Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Aktywny animator, adept pedagogiki teatru, performer. Współpracownik  Szkoły. Założyciel grupy Performeria Warszawy. Prowadzi Teatranki dla dzieci w Instytucie Teatralnym. W wolnych chwilach  muzykuje – gra  na  skrzypkach, bębnach, fujarkach i didgeridoo. Latający Animator Kultury TIT „ę”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php