Kuchnia po sąsiedzku

Wtorek, 31 marca. Mamy nowe ciekawostki po naszej lekcji. Akcja „Czy wiesz, że” kontynuowana.

___________________________________

Piątek, 27 marca. Jak znaleźliśmy się po drugiej stronie lustra. „3 smaki”

___________________________________

Ostatni czwartek marcowy. Po lekcjach przygotowujemy salę na naszą lekcję o trzech smakach…. W piątek zamieniamy się rolami i będziemy uczyć klasę IG.

___________________________________

W pierwszym tygodniu marca uzgodniliśmy przebieg ‚naszej lekcji’, podzieliliśmy się zadaniami, omówiliśmy z opiekunem, p. Janik, nasze pomysły i wstępnie zarezerwowaliśmy termin piątkowy z panią Kucała, która jest wychowawcą klasy I gimnazjum, z którą chcielibyśmy zajęcia z języka niemieckiego przeprowadzić. Teraz intensywnie przygotowujemy brakujące pomoce dydaktyczne.

_____________________________

Mamy wprawdzie ferie, ale postanowiłyśmy się spotkać i pod okiem opiekunki projektu „Kuchnia po sąsiedzku” opracować gazetkę. Przy okazji uporządkowałyśmy zgromadzone materiały. Na wystawie umieściłyśmy plakaty, które powstawały w ostatnim czasie i pocztówki z postcrossing. Są na nich różne zakątki Niemiec oraz ciekawostki kulinarne.

Od września ubiegłego roku poznajemy zwyczaje zachodniego sąsiada Polski. Wybraliśmy Niemcy południowe i północne, porównaliśmy różne tradycje kulinarne i opracowaliśmy karty pracy. Mamy też zgromadzone przepisy na potrawy typowe dla kuchni niemieckiej. Ale to nie koniec.

W grudniu podzieliliśmy się częściami mowy i tak powstał ilustrowany mini słownik polsko-niemiecki ze słownictwem dotyczącym kuchni. Brakuje mu jeszcze ładnej okładki, która zachęci do poznawania z nami języka niemieckiego … od kuchni oczywiście.

W ramach projektu eTwinning zapytaliśmy na forum kolegów i koleżanki z niemieckiego miasta Waren/Müritz o ich upodobania. Dowiedzieliśmy się między innymi, co jadają w szkole. Więcej szczegółów z tej akcji zdradzimy na podsumowaniu projektu.

Agata jest autorką komiksu „Im Cafe”, który też jest na naszej wystawie prac.

W marcu chcielibyśmy zaprosić inną klasę na lekcję, którą przygotowujemy. Tak po ‘sąsiedzku’. I mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować wideokonferencję z grupą niemiecką.

Fotorelacja z dzisiejszego spotkania zespołu projektowego:

Zadania na lekcję „Uczymy innych”:
1. Dyktando „W szkolnej stołówce”:

2. Polsko-niemiecki słowniczek tematyczny w aplikacji QUIZLET: fiszki, nauka słówek, test, dobieranka, quiz na szybkość i refleks. Nasze zadanie znajdziecie tutaj.

Co za nami?

A) Warsztaty kulinarne. Piernikowe serca, gwiazdki, pachnące czekoladą muffinki Marysi…

Pieczemy pierniki

testujemy przepisy i smaki świąt

Interaktywny przegląd różnych aktywności projektowych z ThingLink:

źródło grafiki: blickpixel; pixabay.com, CC0 1.0, dostęp: 24.II.2015r.

4 thoughts on “Kuchnia po sąsiedzku

  1. Jak widzę, Wasz projekt bardzo ciekawie się zapowiada. Wiele działań podjęliście i dużo ciekawych rzeczy przygotowaliście. Może na tą lekcję „po sąsiedzku” zaprosicie I gim wraz z wychowawcą ;) ? Bardzo chętnie bym ją zobaczyła ;) Z niecierpliwością czekam na podsumowanie Waszego projektu. Zapowiada się bardzo ciekawie:)
    Pozdrawiam serdecznie całą grupę wraz z opiekunem :)

  2. Projekt na bogato:-) Podoba mi się zarówno temat, jak i działania, które wykonaliście:-) „Smaczny projekt” :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge