To już jest koniec….

… wakacji :-( Tak niedawno kończyliśmy rok szkolny i cieszyliśmy się na dwa miesiące zasłużonego odpoczynku. A tu już 1 września puka do naszych drzwi. Jaki będzie ten nowy rok? Dla naszej Dwójki będzie to rok pełen wyzwań, gdyż będzie to pierwszy rok w nowym budynku. Mam nadzieję, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele szybko odnajdą się w nowej rzeczywistości :-)

A na koniec trochę wspomnień z wakacji…

Niemcy i Morze Północne

Świnoujście

Stralsund (Niemcy)

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Niemcy, Podróże | Tagi , , , , , , | Komentarzy: 1

Zakończenie roku szkolnego w Dwójce

Nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich uczniów chwila – koniec roku szkolnego, czyli koniec z porannym wstawaniem, koniec z kartkówkami i sprawdzianami, koniec z odpytywaniem. Żeby tradycji stało się zadość o godz. 9.00 zabrzmiał dzwonek i rozpoczęła się uroczystość. Były świadectwa z wyróżnieniem, były nagrody, były kwiaty i były brawa dla najlepszych.

Nasze absolwentki (i blogowiczki)
Nowy poczet sztandarowy (z Gosią i Kubą)
Świadectwa dla najlepszych
Puchar dla naszych piłkarek

W tym roku zakończenie było wyjątkowe, gdyż nie tylko absolwenci naszej Dwójki żegnali się ze szkołą. Również uczniowie przyszłych klas 4 – 6 i ich nauczyciele pożegnali się z ukochanym budynkiem. Od września będziemy już w innym miejscu. Ale na razie mamy WAKACJE!

Wszystko gotowe do przeprowadzki

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Z życia szkoły | Tagi | Komentarzy: 2

Annisquam Harbor Light Station – pocztówkowa wpadka?

Osiem dni temu wysłałam kartkę z latarnią do 73 – letniego pana z Massachusetts (Stany Zjednoczone). Ponieważ jest on wielkim miłośnikiem latarni morskich zdecydowałam się na pocztówkę ze sklepu internetowego Postallove.com, która przedstawia nadmorski pejzaż z latarnią morską w Annisquam. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostałam wiadomość, że pan mieszka również w stanie Massachusetts, tylko że na południu a latarnia z pocztówki jest na północy stanu :-) Chyba można to potraktować jako pocztówkową wpadkę :-)

Pocztówka ze sklepu Postallove.com

Kilka słów o latarni z pocztówki
Pierwsza latarnia była 12 metrową drewnianą wieżą, która została zbudowana w 1801 roku. Budynek popadł w ruinę i w 1851 r. został zastąpiony przez ośmioboczną wieżą drewnianą o tej samej wysokości. Dom Latarnika został naprawiony i tak pozostał do dzisiaj. Kolejna przebudowa latarni nastąpiła w 1897 roku i na tym samym fundamencie została zbudowana murowana latarnia, która 90 lat później została dodana do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Na podstawie: Wikipedia. The Free Encyclopedia.
Skan pocztówki: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Ciekawostki, PostCrossing, Stany Zjednoczone | Tagi , , | Komentowanie nie jest możliwe

Pożegnalna Akademia Uczniów Klas Szóstych & Bal Klas Szóstych

W środę 26 czerwca odbyła się akademia pożegnalna uczniów klas szóstych oraz bal. Tym razem to niezwykłe wydarzenie przeniosło się na ulicę Bema. W uroczystości uczestniczyli rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Głównym prowadzącym galę była p. Marzena Lewandowska. Jako pierwszy głos zabrał pan dyrektor zwracając się w swoim przemówieniu nie tylko do szóstaków, ale i ich rodziców. Następnie uczniowie klas szóstych uroczyście przekazali sztandar szkoły w ręce nowego pocztu sztandarowego, który obiecał godnie reprezentować naszą szkołę. Kolejnym niezwykłym momentem było przekazanie klucza do szkoły przez ustępującą przewodniczącą SU nowemu szefowi braci uczniowskiej.

Przekazanie sztandaru

Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Tradycyjnym już punktem uroczystości było wręczenie statuetek w wielu wyjątkowych kategoriach. Na twarzach zwycięzców widać było oprócz ogromnej radości również ogromne zdziwienie. Wszyscy zwycięzcy przy dźwiękach utworu „We are the champions” pozowali do wspólnego zdjęcia.

We are the champions

Szóstaki przygotowały również niespodzianki dla swoich wychowawców i nauczycieli. Uczeń kl. 6a napisał wiersz o każdym nauczycielu, a klasa 6b i 6c przygotowały krótkie prezentacje. Wychowawcy podziękowali również rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc, którą bezinteresownie okazywali. Następnie rodzice i uczniowie podziękowali Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za sześć lat pracy.

Podziękowania

Ukoronowaniem akademii był specjalny film. Uczniowie oraz rodzice prześledzili minione sześć lat, które obfitowały w różne wydarzenia. Odnajdywaniu siebie na zdjęciach towarzyszyły salwy śmiechu i ogromne emocje. Nadszedł moment kulminacyjny – piosenka „Pożegnanie” oraz uroczysty polonez. Trzeba przyznać, że nasze szóstaki zatańczyli wyjątkowo, a w oku niejednego rodzica na pewno zakręciła się łza. Część oficjalną zakończył obiad. I rozpoczęła się zabawa a parkiet nie świecił pustkami. Wszyscy dobrze się bawili. W końcu to była ich ostatnia impreza jako uczniów „Dwójki”.

Poloneza czas zacząć
Klasa 6a z wychowawcami
Klasa 6b z wychowawcami
Klasa 6c z wychowawcami

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Z życia szkoły | Tagi | Komentowanie nie jest możliwe

Aloha from Hawaii!

Postcrossing to nie tylko oficjalna wymiana przez portal Postcrossing.com. Wielu Postcrosserów preferuje również wymiany nieoficjalne za pomocą Facebooka czy forum. Można w ten sposób otrzymać kartki z wielu egzotycznych miejsc. Mnie się ostatnio udała wymiana z Julią. Otrzymałam od niej pięć fantastycznych kartek z najmłodszego stanu USA, czyli z Hawajów. Znalazły się one w kolekcji moich perełek.

Wyspa Oahu
Pomnik USS Arizona
Honolulu
Wschód słońca na Hawajach
Mapka
Znaczki

Zdjęcia pocztówek: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, PostCrossing, Stany Zjednoczone | Tagi , , , | Komentowanie nie jest możliwe

A na koniec była Warszawa

Projekt „Poznaję świat dzięki pocztówkom” definitywnie się zakończył. Jego finał odbył się w Warszawie. Spotkało nas bowiem ogromne wyróżnienie i znaleźliśmy się w gronie 50 projektów, które mogły zaprezentować się w Centrum Nauki Kopernik.

Relacje z naszej wizyty w stolicy znajdziecie tutaj:
- Festiwal Projektów 2013 i Centrum Nauki Kopernik (blog p. Agnieszki)  
- Festiwal Projektów (blog kl. Va) 

Ostatnie przygotowania do Festiwalu w pociągu
Przygotowania
Nasze pocztówki w Warszawie
Szkoła z Klasą - lubię to

Największą radość sprawiło nam jednak spotkanie z osobą, która poświęciła naszym blogom najwięcej czasu, czytała i komentowała nasze wpisy oraz była naszym przewodnikiem w świecie blogów. Pani Magdo, to była dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt poznać Panią osobiście.

Sandra, p. Magda, p. Agnieszka, Kuba, ja i Gosia

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Projekt, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagi , | Komentarzy: 1

Wczoraj Gdańsk, jutro Warszawa

Szalony tydzień powoli dobiega końca. Jego ukoronowaniem będzie wyjazd do Warszawy i udział w Festiwalu Nauki. Wszystko zapakowane i przygotowane a jutro z samego rana (o 4.49) wyruszamy do stolicy :-)

Wczoraj natomiast spełniło się jedno z moich marzeń – koncert Bon Jovi w Gdańsku. Panowie, chociaż grają od wielu lat, ciągle zaskakują swoich fanów wspaniałymi koncertami. I tak było wczoraj w Gdańsku. Co ciekawe był to pierwszy koncert zespołu w naszym kraju. Scena w kształcie Cadillac’a sprawiała wrażenie jakby za chwilę miała wjechać w szalejący tłum. W repertuarze nie zabrakło najbardziej znanych utworów oraz pojawiło się kilka nowości. Szkoda, że zdjęcia nie mogą oddać atmosfery, która panowała na stadionie.

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, Ciekawostki | Tagi , , | Komentowanie nie jest możliwe

Co dziś przyniósł listonosz?

Dziś moja skrzynka pocztowa zaliczyła „szóstkę” :-) Ku mojej wielkiej radości znalazłam aż sześć cudów, które na mnie grzecznie czekały. Wśród tej „szóstki” była kolejna perełka – tym razem przyleciała z Singapuru :-) Inna pocztówka zaskoczyła mnie jeszcze bardziej, gdyż ukazuje miejsce, które udało mi się zwiedzić podczas wakacji 2 lata temu :-) Mam nadzieję, że to nie koniec pozytywnych niespodzianek na ten tydzień.

Niemcy
Niemcy
Singapur
Wielka Brytania
Wielka Brytania
Stany Zjednoczone

Skan pocztówek: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, PostCrossing | Tagi , , , , , | Komentarzy: 2

Wyższy od Wieży Eiffla

Wiadukt Millau to znajdujący się w pobliżu miejscowości Millau (dolina rzeki Tarn) na rasie Paryż – Barcelona monumentalny most autostradowy. Jest to najwyższa tego typu budowla na świecie z pylonem osiągającym wysokość przeszło 340 metrów (przewyższa słynną Wieżę Eiffla w Paryżu).

Wiadukt zaprojektowany został przez pracownię znanego brytyjskiego architekta Normana Fostera i wybudowany w latach 2001-2004. Całkowita długość składającej się z ośmiu stalowych przęseł, podtrzymywanych przez 7 filarów przeprawy przez dolinę liczy sobie blisko 2,5 kilometra. Ze względu na silnie wiejące wiatry (nawet do 150 km/h) przy jego budowie wykorzystywane były nowatorskie i unikalne technologie.

Wiadukt został otwarty 14 grudnia 2004, a dla ruchu udostępniony 16 grudnia 2004. Przejazd mostem jest płatny a każdego dnia przejeżdża tędy od 10 do 20 tysięcy pojazdów.

YouTube Preview Image

Na podstawie:
Wiadukt Millau (Viaduc de Millau), navtur.pl
Wikipedia. Wolna Encyklopedia.
Źródła zdjęć:
Fot. 1 Wikimedia Commons [Stefan Krause, Germany, CC BY-SA 3.0]
Fot. 2 Wikimedia Commons [Roulex_45, CC BY-SA 3.0]

Kategorie Bez kategorii, Ciekawostki, Podróże | Tagi , | Komentowanie nie jest możliwe

Pocztówki na Dniu Nowego Stawu

Tradycyjnie jak co roku w czerwcu odbywają się Dni Nowego Stawu. W tym roku nasze miasto obchodzi 670 rocznicę urodzin, wiec mieliśmy co świętować :-) W ramach promocji naszej szkoły zorganizowaliśmy stoisko z łakociami i wyrobami artystycznymi oraz naszymi pocztówkami. Można je było kupić po bardzo atrakcyjnej cenie :-)

Przy okazji udało mi się zdobyć inną pocztówkę z Nowym Stawem i to całkiem za darmo. Teraz zastanawiam się, czy ją wysłać czy zachować do kolekcji :-)

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Kategorie Bez kategorii, PostCrossing, Projekt, Z życia szkoły | Tagi , , | Komentarzy: 1