Pożegnalna Akademia Uczniów Klas Szóstych & Bal Klas Szóstych

W środę 26 czerwca odbyła się akademia pożegnalna uczniów klas szóstych oraz bal. Tym razem to niezwykłe wydarzenie przeniosło się na ulicę Bema. W uroczystości uczestniczyli rodzice, wychowawcy i nauczyciele. Głównym prowadzącym galę była p. Marzena Lewandowska. Jako pierwszy głos zabrał pan dyrektor zwracając się w swoim przemówieniu nie tylko do szóstaków, ale i ich rodziców. Następnie uczniowie klas szóstych uroczyście przekazali sztandar szkoły w ręce nowego pocztu sztandarowego, który obiecał godnie reprezentować naszą szkołę. Kolejnym niezwykłym momentem było przekazanie klucza do szkoły przez ustępującą przewodniczącą SU nowemu szefowi braci uczniowskiej.

Przekazanie sztandaru

Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Tradycyjnym już punktem uroczystości było wręczenie statuetek w wielu wyjątkowych kategoriach. Na twarzach zwycięzców widać było oprócz ogromnej radości również ogromne zdziwienie. Wszyscy zwycięzcy przy dźwiękach utworu „We are the champions” pozowali do wspólnego zdjęcia.

We are the champions

Szóstaki przygotowały również niespodzianki dla swoich wychowawców i nauczycieli. Uczeń kl. 6a napisał wiersz o każdym nauczycielu, a klasa 6b i 6c przygotowały krótkie prezentacje. Wychowawcy podziękowali również rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc, którą bezinteresownie okazywali. Następnie rodzice i uczniowie podziękowali Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za sześć lat pracy.

Podziękowania

Ukoronowaniem akademii był specjalny film. Uczniowie oraz rodzice prześledzili minione sześć lat, które obfitowały w różne wydarzenia. Odnajdywaniu siebie na zdjęciach towarzyszyły salwy śmiechu i ogromne emocje. Nadszedł moment kulminacyjny – piosenka „Pożegnanie” oraz uroczysty polonez. Trzeba przyznać, że nasze szóstaki zatańczyli wyjątkowo, a w oku niejednego rodzica na pewno zakręciła się łza. Część oficjalną zakończył obiad. I rozpoczęła się zabawa a parkiet nie świecił pustkami. Wszyscy dobrze się bawili. W końcu to była ich ostatnia impreza jako uczniów „Dwójki”.

Poloneza czas zacząć
Klasa 6a z wychowawcami
Klasa 6b z wychowawcami
Klasa 6c z wychowawcami

Zdjęcia: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Z życia szkoły z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.