Annisquam Harbor Light Station – pocztówkowa wpadka?

Osiem dni temu wysłałam kartkę z latarnią do 73 – letniego pana z Massachusetts (Stany Zjednoczone). Ponieważ jest on wielkim miłośnikiem latarni morskich zdecydowałam się na pocztówkę ze sklepu internetowego Postallove.com, która przedstawia nadmorski pejzaż z latarnią morską w Annisquam. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dostałam wiadomość, że pan mieszka również w stanie Massachusetts, tylko że na południu a latarnia z pocztówki jest na północy stanu :-) Chyba można to potraktować jako pocztówkową wpadkę :-)

Pocztówka ze sklepu Postallove.com

Kilka słów o latarni z pocztówki
Pierwsza latarnia była 12 metrową drewnianą wieżą, która została zbudowana w 1801 roku. Budynek popadł w ruinę i w 1851 r. został zastąpiony przez ośmioboczną wieżą drewnianą o tej samej wysokości. Dom Latarnika został naprawiony i tak pozostał do dzisiaj. Kolejna przebudowa latarni nastąpiła w 1897 roku i na tym samym fundamencie została zbudowana murowana latarnia, która 90 lat później została dodana do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Na podstawie: Wikipedia. The Free Encyclopedia.
Skan pocztówki: Małgorzata Sawicka CC BY-NC

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Ciekawostki, PostCrossing, Stany Zjednoczone z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.