DZIAŁAMY

W październiku ruszyła III edycja programu Szkoła z Klasą 2.0. Nasza Dwójka już drugi raz bierze udział w tym programie. A oto co się u nas dzieje :-)

BLOGUJEMY

Blogi nauczycielskie

Blogi uczniowskie

DEBATA SZKOLNA [update 2.01.2013]

10 grudnia odbyła się debata na temat Kodeksu 2.0, w której wzięli udział uczniowie z klas VI c, VI b, V c, V b, IV a, V a wraz z nauczycielami: p. A. Rudzik- Sawicką, p. Opałka, p. Szczecińskim. Do udziału w debacie został zaproszony także pan dyrektor mgr M. Juś. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwała p. Marzena Lewandowska.
Biorący udział w debacie zastanawiali się nad treścią kolejnych punktów Kodeksu. Każdy głos się liczył, wszystkie uwagi zarówno uczniów jak i nauczycieli były brane pod dyskusję. Udało się nanieść parę poprawek do obowiązującego kodeksu. Nie sposób go tu teraz przytoczyć. Najważniejsze było, aby w szkole mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu, telefonów komórkowych i innych zdobyczy cyfrowych XXI wieku. Jesteśmy na dobrej drodze, na dzień dzisiejszy nasi uczniowie założyli już 6 blogów, które są odwiedzane przez dzieciaki i nauczycieli. Spotkanie skończyło wystąpieniem pana dyrektora, który przedstawił cyfrową wizję szkoły. Oby się wszystko powiodło.

WYRÓŻNIENIE [update 2.01.2013]

W grudniu naszych blogujących nauczycieli i uczniów spotkało ogromne wyróżnienie. Blogi pani A. Rudzik-Sawickiej (O MATEMATYCE I NIE TYLKO…) i pani M. Sawickiej (JĘZYKOWE WĘDRÓWKI Z TIKIEM) znalazły się na głównej stronie blogów CEO (http://blogiceo.nq.pl/) jako polecane blogi.

Tuż przed świętami (21 grudnia) został również zauważony blog Pauliny i Sandry (6c i nie tylko). Dwie instrukcje stworzone przez Sandrę (animowana kartka i internetowe puzzle) zostały podane jako przykład na tworzenie materiałów edukacyjnych (czytaj tutaj). Gratulujemy autorce wpisów i czekamy na kolejne wyróżnienia.

PIERWSZA ODZNAKA! [update 6.01.2013]

W pierwszym semestrze blogi uczniowskie mają szansę zdobyć odznakę “Tworzymy materiały edukacyjne” (kolor fioletowy), ale żeby ją otrzymać należy samodzielnie stworzyć przynajmniej 3 różne materiały edukacyjne.
Taka odznaka pojawiła się na jednym z naszych siedmiu blogów uczniowskich - 6C I NIE TYLKO (Pauliny i Sandry z VIc). Sandra stworzyła i opublikowała 4 bardzo ciekawe instrukcje:

WIRTUALNA BAZA MATERIAŁÓW I NARZĘDZI TIK [update 11.01.2013]

W ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, który ma pomóc w twórczym wykorzystywania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w uczeniu się i w nauczaniu, powstała WIRTUALNA BAZA MATERIAŁÓW I NARZĘDZI TIK - tablica PINTEREST. Znajdują się na niej linki do: narzędzi TIK, naszych stron szkolnych (w tym blogów) oraz stron ułatwiających uczenie się z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 – KOLEJNA ODZNAKA I FILMY O NASZYM KODEKSIE [update 27.01.2013]

W piątek spotkało nas kolejne wyróżnienie. Tym razem zespół Szkoły z Klasą 2.0 przyznał odznakę „Aktywny komentator” pani A. Rudzik-Sawickiej (O MATEMATYCE I NIE TYLKO…). Gratulujemy :-)

Pani Agnieszka podjęła się też bardzo ambitnego zadania – sfilmowania naszego Kodeksu 2.0. Do swojego pomysłu zaangażowała klasę VIb. Byli oni odpowiedzialni za pomysł, scenariusz i wykonanie. Pierwsze efekty ich pracy możecie zobaczyć na blogu p. Agnieszki i kl. VIb.

DWÓJKA NA FACEBOOKU I KOLEJNE ODZNAKI NA BLOGACH [update 11.02.2013]

Dwójka 2.0 działa pełną parą. Dziś powstał oficjalny profil szkoły na Facebooku. Zapraszamy do „polubienia” naszego nowego dzieła. Na profilu znajdziecie najważniejsze informacje z życia szkoły i nie tylko :-)

Dziś do odznaki pani Agnieszki („Aktywny komentator”) oraz Sandry i Pauliny z VIc („Tworzymy materiały edukacyjne”) dołączyły trzy kolejne. Ku naszej ogromnej radości Sandra z Pauliną, klasa VIb oraz p. Małgosia otrzymali odznakę „Aktywny komentator”. Gratulujemy i czekamy na kolejne kolorowe krążki :-)

ODZNAKI I NOWE BLOGI, CZYLI FERIE NA BLOGACH I Z BLOGIEM [update 18.02.2013]

I. Ferie to oczywiście czas odpoczynku. Okazuje się jednak, że można odpoczywać i pracować. Jak to jest możliwe? Wystarczy zajrzeć na nasze blogi, które działają i rozwijają się z każdym dniem oraz otrzymują odznaki. W sumie w trakcie roku każdy blog może zdobyć po 5 odznak:
* semestralne
“Uczymy się z TIK” – zdobywana I semestrze
“Działamy z TIK” – zdobywana w II semestrze

* całoroczne
“Tworzymy materiały edukacyjne”
“Aktywny Komentator”
“Blog z pasją”

Najważniejsze są te semestralne. Na dzień dzisiejszy mamy 11 odznak. A oto nasze zdobycze:

  • Blog Gosi, Uli, Weroniki i Pauliny: “Uczymy się z TIK”, “Tworzymy materiały edukacyjne”, “Aktywny Komentator”
  • Blog 6 B: “Uczymy się z TIK”, “Aktywny Komentator”
  • Paulina i Sandra: “Tworzymy materiały edukacyjne”, “Aktywny Komentator”
  • Blog Alana: “Uczymy się z TIK”,
  • Blog kl. 5a: “Tworzymy materiały edukacyjne”
  • O MATEMATYCE I NIE TYLKO… (p. A. Rudzik-Sawicka): “Aktywny Komentator”
  • JĘZYKOWE WĘDRÓWKI Z TIKIEM (p. M. Sawicka): “Aktywny Komentator”

Gratulujemy wszystkim i czekamy na kolejne kolorowe krążki.

II. We wtorek, 12 lutego, odbyło się pierwsze wspólne spotkanie blogowiczów. Więcej informacji o przebiegu spotkania znajduje się na blogach w następujących wpisach:
- Trochę o spotkaniu blogowiczów
- Spotkanie blogowiczów
- Weekendowy misz-masz feryjny
- Dlaczego blogujemy?

III. Do naszej blogowej rodziny dołączyły Asia i Jola z 6b. Mamy nadzieję, że dziewczyny stworzą prawdziwy „blog z pasją”.

SZKOŁA EKSPERCKA, KOLEJNA ODZNAKA I NOWY BLOG [update 19.02.2013]

W ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 spotkało nas duże wyróżnienie – otrzymaliśmy tytuł „Szkoły Eksperckiej” i zostaliśmy umieszczeni na tablicy Pinterest „Dobre praktyki 2.0”.
Na dwóch innych tablicach Szkoły z Klasą 2.0 (Jak blogują uczniowie w Szkole z klasą 2.0 i Jak blogują nauczyciele w Szkole z klasą 2.0) „przypięto” ciekawe wpisy naszych uczniów i nauczycieli. Zachęcamy do sprawdzenia, kto został wyróżniony i „przypięty” :-)

Kolejna odznaka „Aktywny komentator” pojawiła się dzisiaj na blogu naszego najmłodszego ucznia, Alana. Gratulujemy wyróżnienia.

Bo grona blogujących dołączyła również Klaudia z kl. 6b. Serdecznie zapraszamy na bloga Podróże Klaudii z 6b.

Dodaj komentarz