Literacki atlas Polski. Reportaże |

Krok po kroku

Krok 1 – rejestracja w serwisie CEO

Założenie bloga wiąże się z założeniem konta w serwisie CEO (Edutubie). Aby prowadzić bloga w programie „Literacki Atlas Polski. Reportaże” w roku szkolnym 2011/2012 wybierz jedną z opcji poniżej:

  • Mam konto w serwisie CEO, ale nie zakładałem/am jeszcze bloga –> Aby założyć bloga przejdź do kroku 2 i postępuj według instrukcji.
  • Nie mam konta w serwisie CEO –> Aby założyć bloga najpierw musisz założyć konto w serwisie –> wejdź na www.edutuba.pl i wypełnij formularz rejestracyjny.

WAŻNE:

  • wymyślony przez Ciebie login nie może zawierać spacji, ani typowo polskich liter tj. ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń –> będzie kłopot z założeniem bloga.
  • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego kliknij przycisk , a następnie sprawdź maila, podanego podczas rejestracji. Nasz system wyśle do Ciebie link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby potwierdzić rejestrację.

Krok 2 – wybór programu   Literacki Atlas Polski. Reportaże.

Po zakończeniu rejestracji w serwisie CEO (tzn. kliknięciu linka, który znajdziesz w mailu aktywującym), wejdź na stronę www.edutuba.pl i zaloguj się na swoje konto. Następnie wejdź w zakładkę: „Moje programy”  . Na liście programów, odszukaj logo LAPR   i kliknij w ikonkę  , widoczną po prawej stronie. Po kliknięciu ikona zmieni się na  , a to oznacza, że Twoje zgłoszenie zostało wysłane do koordynatora programu Literacki Atlas Polski. Reportaże., który w ciągu 7 dni zaakceptuje Twój udział. Po zatwierdzeniu zgłoszenia ikona zmieni się na  . Otrzymasz wtedy także mail z informacją o przyjęciu do programu.

WAŻNE: dopóki ikona nie zmieni się na założenie bloga nie będzie możliwe.

Krok 3 – zakładam bloga

1. Zaloguj się w serwisie CEO, wejdź w zakładkę Moje programy i sprawdź, czy Twoje zgłoszenie do programu Literacki Atlas Polski. Reportaże zostało zatwierdzone – powinna pojawić się ikona  .
2. Jeśli tak jest, wejdź na: http://blogiceo.nq.pl/wp-signup.php Pojawi się ekran:

Klikasz na: “zalogować się TUTAJ”, pojawi się okno do logowania:

3. Zaloguj się (loginem i hasłem,którego używasz do logowania do serwisu CEO), a następnie wypełnij krótki formularz, który wygląda tak:

Jeśli nazwa z jakiegoś powodu jest nieprawidłowa lub zajęta przez innego użytkownika, formularz wyświetli się ponownie wraz z komunikatem co należy zmienić/poprawić.

WAŻNE:
Nazwa bloga może składać się z małych liter i cyfr. Nie używaj w nazwie bloga polskich znaków (ł, ś, ą, ę, ć, ż, ź, dź, dż, ń) –> blog zostanie założony, ale znaki te zostaną pominięte w nazwie. Przykład: chcąc nazwać bloga: szóstoklasiści, wpisz tę nazwę bez polskich znaków, czyli szostoklasisci. Inaczej system założy bloga o nazwie: szstoklasici.

4. Jeśli zaproponowana przez Ciebie nazwa jest w porządku, blog jest Twój! Pojawi się wtedy taki komunikat:

Gotowe! Możesz już blogować!

Komentowanie wyłaczone.

Kategorie

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php