Literacki atlas Polski. Reportaże |

O programie

Reportaże o Warszawie

to program edukacyjny Centrum Edukacji Obywatelskiej dla młodych mieszkańców Warszawy, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu reportaży. Zachęcamy do pisania, robienia zdjęć, filmowania, tworzenia reportaży radiowych o Warszawie. Zapraszamy na warsztaty fotograficzne i dziennikarskie. Zgłoszenia do programu do 15 października.
Program skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie. Może być uzupełnieniem programu nauczania w szkole i propozycją na twórcze spędzenie czasu wolnego. Może być realizowany na zajęciach pozalekcyjnych – kółkach polonistycznych, dziennikarskich, w ramach grupy uczniów przygotowujących szkolną gazetkę, prowadzonego w szkole klubu filmowego, koła bibliotecznego, fotograficznego itp.

Program będzie realizowany od września do końca lutego 2012 roku.

Proponujemy uczniom reportaż jako sposób i narzędzie opisywania rzeczywistości, przede wszystkim tej związanej z dziedzictwem kulturowym Warszawy. Pozostawiamy uczestnikom programu możliwość wyboru dowolnej formy reporterskiej: literackiej, radiowej, filmowej, lub jako fotoreportaż. Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez reporterów i dziennikarzy. Relacje z pracy nad reportażami uczniowie będą zamieszczać na swoich blogach. Dla autorów reportaży przygotowaliśmy książki i filmy.

Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na stronie www.ceo.org.pl/reportaze

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października.
Kontakt: Katarzyna Grubek, 22 825 05 50 wew. 111, k.grubek@ceo.org.pl

Komentowanie wyłaczone.

Kategorie

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php