cze 19

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO !

SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO !

Kolejny rok szkolny za nami. Wiele imprez sportowych, sportowych emocji, startów i nowo poznanych ludzi. Przedstawione poniżej podsumowanie to wyraz dużego zaangażowania dzieci, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Nie sposób mówić o jakichkolwiek osiągnięciach bez podziękowania za wszystkie chwile wsparcia duchowego, merytorycznego jak i finansowego. Tylko dzięki dobrej współpracy, życzliwości i wsparciu możemy osiągać tak wiele. Jako szkoła znajdująca się na obszarze wiejskim odnosimy wiele sukcesów, spotykając na swojej drodze życzliwość i wyrozumiałość, a co najważniejsze chęci do współpracy.

 

W roku szkolnym 2015/2016:

a)      wystartowaliśmy w 20 zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym,  wojewódzkim i ogólnopolskim, plasując się na miejscach medalowych i pucharowych:

  • w lekkiej atletyce reprezentanci szkoły zdobyli indywidualnie zdobyli:

- 8 złotych medali,

- 15 srebrnych medali,

- 16 brązowych medali,

  • w kategorii gier zespołowych (piłka siatkowa, piłka nożna) reprezentanci zdobyli:

- 6 złotych medali,

- 6 srebrnych medali,

- 10 brązowych medali

b)      zorganizowaliśmy 5 akcji sportowych dla środowiska lokalnego:

-  III Rajd Rowerowy,

-  III Rajd Nordic Walking,

-  Cykl biegów rodzinnych,

-  Wycieczkę międzypokoleniową

-  III Zabawę na orientację

Łącznie w naszych lokalnych akcjach sportowych wzięło udział około 520 osób.

c)      zorganizowaliśmy imprezy na szczeblu szkolnym:

-  Ferie zimowe na sportowo,

-  Mikołajkowe szaleństwo sportowe,

-  Turniej mini siatkówki drużyn mieszanych,

-  Turniej piłki nożnej drużyn mieszanych,

-  Bieg po zdrowie,

-  Zajęcia sportowe „odznaka mini strażaka”,

d)      zorganizowaliśmy akcje promujące zdrowy styl życia:

-  Śniadanie daje moc,

-  Dzień profilaktyki,

-  Śniadanie wielkanocne,

-  Ratujemy i uczymy ratować,

e)      zorganizowaliśmy akcje sportowe z inicjatywy uczniów:

-  Pokaz układów tanecznych dziewcząt w czasie uroczystości szkolnych,

-  Wszyscy jesteśmy kibicami – uczymy się kibicować w czasie ME w piłce siatkowej mężczyzn,

-  Spotkanie z rekordzistą Guinnessa p. Januszem Chomontek,

-  Zajęcia otwarte z piłki nożnej dla dziewcząt z trenerem kadry wojewódzkiej,

-  Debata WF z klasą,

-  Noce integracyjne,

-  Aktywne przerwy, muzyka na przerwie,

-  Zabawy na podwórku – wywiady z rodzicami,

-  Dyskoteka,

f)       współpracowaliśmy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi:

-  gmina Tuchola,

-  UKS Borowi,

-  PKS Unitas,

-  MLKS Tucholanka,

-  parafia pw. NSPJ w Legbądzie,

-  Ochotnicza Straż Pożarna w Legbądzie,

-  świetlica wiejska w Legbądzie, Rzepicznej i Białej,

-  OSiR Tuchola,

- Komenda Powiatowa Policji w Tucholi,

g)      wzięliśmy udział w różnych programach, projektach:

-  WF z klasą,

-  Mały Mistrz,

-  MultiSport,

-  Trzymaj formę!,

-  Dzień profilaktyki.

 

DSC01291 1ł 1j DSC00873 DSC00785 szymon knakowski padzik DSC01235 DSC01210 kiełpiński przy piłce DSC01183

DSC02154 DSC01615 DSC01680 DSC01575 DSC01402

cze 19

PODSUMOWANIE LOKALNEJ AKCJI SPORTOWEJ !

III  Zabawa na orientację

Organizacja, solidarność międzypokoleniowa, mały wysiłek, duża sprawność, profilaktyka, która ma sens, to tylko kilka wykładników, które mogą przyczynić się do sukcesu. Pod koniec maja 2016 roku, po raz kolejny w ramach programu „Wf z klasą” oraz programu „Postaw na rodzinę”, któremu towarzyszy hasło przewodnie „Dobrze się rozumiemy” zorganizowaliśmy zabawę na orientację. Przyjęliśmy, że będzie to już piąta w tym roku szkolnym lokalna akcja sportowa, organizowana przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Borowi. Dzięki współpracy kształtujemy odpowiednie postawy, prawidłowe relacje między rodzicami
i dziećmi oraz szkołą i środowiskiem lokalnym, zachęcając do wspólnego spędzania czasu wolnego. Aktywizacja środowiska lokalnego została dofinansowana z budżetu gminy Tuchola. Czytaj wpis

maj 16

LOKALNA AKCJA SPORTOWA – III ZABAWA NA ORIENTACJĘ !

Serdecznie zapraszamy w ten weekend ! Przed nami już trzecia edycja rodzinnej imprezy ! Dołącz do nas :-) )

Plakat III Z abawa na orientację 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin Zabawy:

Czytaj wpis

maj 15

ZABAWY NA PODWÓRKU !

Już od jutra w naszej szkole będzie czas wspomnień wśród nauczycieli, pracowników, rodziców, odwiedzających szkołę, którzy opowiedzą nam o swoich zabawach na podwórku, mam nadzieję, że włączą się i stworzymy skarbnicę pomysłów – do której każdy będzie mógł zajrzeć i nauczyć się prostych zabaw. Działamy ! NA BIEŻĄCO DODAJEMY KOLEJNE ZABAWY W ARTYKULE PONIŻEJ !

DSC01402

maj 15

WSPOMNIENIA Z DZIECIŃSTWA – NASZE ZABAWY NA PODWÓRKU !

Czym jest dla Ciebie zabawa? Co dzięki niej uzyskasz? Co nazywasz zabawą?

Dla nas zabawa to każda forma aktywności przez nas podjęta, dzięki, której czujemy się dobrze i mamy uśmiech na twarzy ;-)

Dzięki zabawom na świeżym powietrzu i nie tylko:

- zwiększamy zakres wiadomości o otaczającym nas świecie,

- poznajemy nowych przyjaciół,

- doskonalimy mowę, poszerzamy słownictwo, uczymy się komunikacji międzyludzkiej,

- uczymy się porównywać, segregować, klasyfikować,

- uczy się współpracować z w grupie,

- lepiej poznajemy samego siebie,  swoje możliwości.

MASZ POMYSŁ NA ZABAWĘ? NAZWIJ JĄ I OPISZ JEJ PRZEBIEG ! NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY WYRÓŻNILI ZABAWY, OPISALI ICH PRZEBIEG – TAK JAK PAMIĘTAJĄ Z DZIECIŃSTWA.

Relacjonuje Pani Karolina:

1. Gra w klasy (różne odmiany) m.in. CHŁOPEK – zabawa przeznaczona dla wszystkich w każdym wieku, ilość osób biorących udział od 3-6, pierwsza runda odbywa się na jednej nodze, uczestnik rzuca kamień na pole oznaczone nr 1 – przeskakuje to pole i skacze dalej. Do pól 4 i 5 wskakuje obiema nogami – lewą na 4, a prawą na 5 (jeżeli w późniejszej kolejce np. w polu nr 4 będzie kamień, wtedy na jednej nodze należy wskoczyć do pola nr 5 i skakać dalej, dopiero w drodze powrotnej, gdy weźmiesz kamień stojąc jeszcze na polu nr 6, to wskoczysz obunóż). Obunóż wskakujemy również na pola 7 i 8 a następnie obracamy się o 180 stopni i skaczemy z powrotem. Kiedy znajdujemy się na polu nr 2, podnosimy kamień z pola nr 1, wskakujemy do tego pola i wyskakujemy z chłopka. Po przejściu przez wszystkie klasy uczestnik może kolejną , skacząc np. na drugiej nodze.
chłopek- gra w klasy

2. Gra w kapsle – zabawa przeznaczona dla wszystkich w każdym wieku, ilość bez ograniczeń,  wspólnie z rówieśnikami budujecie miasto w piaskownicy, w lesie z wykorzystaniem różnych nietypowych przyborów, kijków, szyszek i innych rzeczy (im trudniej tym lepiej). Zaznaczacie start i ustalacie gdzie jest meta, trzeba pamiętać, że muszą być tzw. bandy np. z szyszek, kamieni, klamerek, gałęzi itp..zaczynacie wyścig kapsli (kapsle od napojów butelkowych), różnego rodzaju przeszkody np. most, rzeka, place zabaw, dziury w drodze itp…Gra odbywa się poprzez jednoczesne pstryknięcie  palcem środkowym  i kciukiem w kapsel. Jeśli w czasie gry ktoś nie przeskoczy, nie przejdzie przeszkody może wykonać zadanie np. 10 pompek lub będzie tak długo w tym samym miejscu aż ją przejdzie, jeśli w czasie gry wypadnie poza bandy – wraca na start.

kapsel

 

 

 

kapsle

 

 

 

 

 

Już jutro kolejne wspomnienia innych nauczycieli ! Czekam również na Twoje propozycje gier i zabaw na podwórku ! Dołącz do nas !

 

 

 

 

 

 

Relacjonuje Pani Bernadeta:

3. Zabawa w chowanego - w zabawie mogli brać udział wszyscy chętni, zabawa odbywa się na wyznaczonym terenie. Jedna osoba „kryje” reszta się chowa. Osoba „kryjąca” z zamkniętymi oczami odlicza dziesiątkami do 100  a następnie przystępuje do poszukiwań. Jeśli kogoś zobaczy „zaklepuje” go w wyznaczonym miejscu mówiąc np.  „ Raz, dwa, trzy Gosia”. Jeśli ktoś sam się „zaklepie” wygrywa. Dla urozmaicenia i większej zabawy wprowadziliśmy przebieranie, zamienianie ubrań. Jeśli osoba, która „kryła” „zaklepała” kogoś innego krzyczeliśmy „pobite gary” i ratowaliśmy wszystkich „zaklepanych”. Oczywiście zabawa rozpoczynała się od początku. Bywało tak, że kogoś nie można było odnaleźć i wtedy osoba „kryjąca” poddawała się i „kryła” jeszcze raz.

4. Inną odmianą chowanego były „cegiełki”. Zabawa przebiegała podobnie jak zwykły chowany, tylko z 6 cegieł ustawialiśmy wieżę w odległości 5 kroków od „kryjącego”. Osoba szukająca musiała „zaklepywać” oraz bronić cegiełek. Jeśli ktoś sam się „zaklepał” i przy okazji przewrócił cegiełki ratował wszystkich „zaklepanych”. To były fajne czasy.

CZEKAMY NA KOLEJNE WPISY !

maj 15

WYCIECZKA MIĘDZYPOKOLENIOWA – TO JUŻ DRUGA AKCJA, KTÓRA ŁĄCZY POKOLENIA!

Zwiedzamy Gdańsk i Gdynię inaczej!

W ramach współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Borowi” działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbył się po raz drugi wyjazd międzypokoleniowy, który można uznać za kolejną LOKALNĄ AKCJĘ SPORTOWĄ.  Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu gminy Tuchola w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.

 26 kwietnia dziadkowie , rodzice, wraz ze swoimi dziećmi – uczniami klas I, V i VI oraz opiekunami wybrali się do Gdańska i Gdyni. Nie był to typowy wyjazd do Trójmiasta. Głównym powodem, dla którego wybrano taką trasę był Stadion Energa w Gdańsku oraz Centrum Naukowe Experyment w Gdyni. Stadion, który został wybudowany specjalnie na mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogliśmy zwiedzić od strony zaplecza. Trasa zwiedzania obejmowała zakątki i lokalizacje, których nie można zobaczyć przychodząc na mecz. Byliśmy w szatni zawodników, sali konferencyjnej, strefie mixed zone (miejsce, z którego zawodnicy wychodzą na boisko), w lożach VIP, na płycie głównej stadionu oraz Muzeum Lechii Gdańsk. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do Centrum Naukowego w Gdyni. Tutaj braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników centrum. Dla uczniów klasy I były to zajęcia „Pan Kulka i wiejskie zwierzęta”, natomiast dla klasy V i VI – „Mam to na końcu języka …”.

Mogliśmy również sami eksperymentować i doświadczać w różnych dziedzinach nauki. Doświadczyliśmy trzęsienia ziemi, zbadaliśmy siłę swojego głosu, widzieliśmy jak będzie wyglądała nasza twarz za kilkadziesiąt lat, co dzieje się w naszym organizmie po zjedzeniu różnych pokarmów, itp. Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia takich miejsc. Podziękowania należą się opiekunom: Bernadecie Borysiuk, Ewelinie Gwizdała, a w szczególności Janinie Milczewskiej, która zorganizowała wycieczkę i czuwała nad jej przebiegiem.

1 2 3 4

 

maj 15

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE !

Blisko 20 osób reprezentuje nasze środowisko i szkołę w XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Szczegółowe wyniki i fotorelację z każdego czwartku znajdziemy na stronie : http://www.osirtuchola.pl/?p=3370

DSC09223

kwi 28

KOLEJNE STARTY ZA NAMI – CZEKAMY NA WAS W KAŻDY WTOREK !

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania na I edycję Biegów Rodzinnych i Nordic Walking. Za nami już pierwszy cykl, który odbył się we wtorek 12.04.2016r w ramach programu „Wf z klasą” oraz kampanii „Postaw na rodzinę”. Głównym celem jaki przyświeca organizatorom jest promowanie biegania i chodzenia jako najprostszej formy ruchu oraz czynnego wypoczynku całej rodziny. Impreza ma charakter rekreacyjny, dlatego uczestnicy walczyli tylko ze swoim zmęczeniem i oczywiście odnieśli wielki sukces. Tego dnia na starcie stawiło się  aż 51 uczestników, którzy pokonali łącznie 165 km 406 m. Na mecie czekała na wszystkich woda i owoce. Przypominamy, że biegi odbywają się w każdy wtorek o godz. 17.00 w lesie za boiskiem szkolnym. Chęć uczestnictwa można zgłaszać do Bernadety Borysiuk i Karoliny Redlarskiej – SP im Jana Pawła II w Legbądzie. Biegi mają charakter cykliczny odbywać się będą w każdy wtorek (wyłączając święto majowe), a podsumowanie nastąpi podczas 10 biegu – 21 czerwca 2016r.  Czytaj wpis

kwi 17

WTOREK GODZINA 17.00 LASEK PRZY BOISKU SZKOLNYM !

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych, miłośników biegania i nordic walking, pasjonatów na Biegi Rodzinne i Nordic Walking, które odbędą się w najbliższy wtorek tj.19 kwietnia o godzinie 17.00 lasek przy boisku szkolnym w Legbądzie.

ZAPROSZENIE biegi rodzinne

DSC01306

kwi 17

WIOSENNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT W BYSŁAWIU !

Na zaproszenie UKS „SMYK” BYSŁAW ORAZ ZESPÓŁ SZKÓŁ W BYSŁAWIU wzięliśmy udział w Turnieju Wiosennym Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Mecze rozegrano każdy z każdym 2 x po 10 minut. Przeciwniczkami naszych piłkarek były dziewczęta ze szkół podstawowych z: Lniana, Lubiewa, Bysławia. Mecz z Lnianem wygrałyśmy 2:0, mecz z Lubiewem i Bysławiem zremisowałyśmy 1:1. Ostatecznie zajęłyśmy II miejsce w turnieju. Reprezentowały nas: Natalia, Maria, Dagmara, Julia, Zuzanna, Klaudia, Aleksandra.

DSC01623 DSC01626 DSC01629 DSC01631 DSC01632 DSC01633 DSC01634 DSC01635 DSC01668 DSC01677 DSC01680 DSC01685

Starsze posty &laquo

css.php