Dziękujemy, że byliście z nami w trakcie roku szk. 2016/2017

Witajcie,

To już ostatni wpis na naszym blogu. Chcielibyśmy podziękować wszystkim Czytelnikom za to, że byliście z nami, za to, że Wam także – podobnie jak nam – chce się więcej i za to, że uwierzyliście – podobnie jak my, że SUKCES ZACZYNA SIĘ OD CZYTANIA. Mamy nadzieję, że to, co opisywaliśmy przez pół roku na tym blogu stanie się również dla Was inspiracją do tworzenia, a przede wszystkim do sięgnięcia po książkę.

DSC_1005

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Filomeny Góreckiej-Bedli – dyrektor naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu za to, że pozwoliła nam na stworzenie i rozwijanie naszego bloga, co skutkowało wieloma akcjami związanymi z czytelnictwem.

Dziękujemy także opiekunowi naszego koła dziennikarskiego oraz administratorowi bloga – pani Agnieszce Motyce za pomoc w realizacji naszych pomysłów oraz inspirowanie nas do działania.

Jeszcze raz chcemy powiedzieć naszym DROGIM CZYTELNIKOM – dziękujemy i pamiętajcie – SUKCES ZACZYNA SIĘ OD CZYTANIA!!!

Rady na zmobilizowanie się do czytania w wakacje

Witajcie,

oto nasze

rady na zmobilizowanie się do czytania w wakacje:

DSC_1014

 

  1.                 Na początku znajdź książkę, która Cię zainteresuje.
  2.                 Weź coś do picia ( np. lemoniadę) i znajdź dobre miejsce do czytania( np. na trawie w cieniu, na kocyku na plaży, na ławce w parku).
  3.                Jeżeli czytasz na słońcu, nie zapomnij o kremie z filtrem, okularach przeciwsłonecznych oraz czapce!
  4.                A więc teraz pozostało ci zacząć lekturę :)

Miłego czytania!

Magdalena Fornas

 

 

Hasła motywujące do czytania (nie tylko) w wakacje!!!

Witajcie,

chcemy Wam przekazać naszymi motywującymi hasłami, że warto sięgnąć po książki, także w wakacje!!!

Hokus pokus kółka dwa  – czytaj książki w mig raz, dwa     -  M. Socha

DSC_0968

Plaża, słońce no i deszcz  – czytaj książki kiedy chcesz         – M. Socha, A. Kluz

DSC_0993

Plaża, słonce, domek też -  zabierz książkę tam, gdzie chcesz – M. Fornas, O.Stasieńko

Hokus Pokus dwa miesiące -  czytaj szybko -  to cie wciągnie – M. Fornas, O.Stasieńko

Hokus pokus, karuzela,  książka zawsze rozwesela – O. Stasieńko

Książki, wiersze, góry, morze -  czytać zawsze każdy może – M.Fornas

DSC_0988

Pamiętajcie, czytajcie:)

Polecamy książki na wakacje, cz. 4

DSC_1011

Witajcie,

dziś przygotowaliśmy dla Was już czwarty post z serii Polecamy książki na wakacje.

Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do sięgnięcia po książkę…, podobnie jak motywujące hasła na naszej ściennej gazetce szkolnej z książkami polecanymi do przeczytania…

Książka pt. Chłopcy z Placu Broni  umili Wam wakacje

         Książka, którą bardzo polubiłam nosi tytuł Chłopcy z Placu Broni. Jej autorem jest Ferenc Molnar. Po tytule może wydawać się, że jest to opowieść przeznaczona dla chłopców, ale mogą polubić ją również dziewczyny.

Opowiada ona o  dwóch grupach chłopców rywalizujących ze sobą o ogromny plac, który jest świetnym miejscem zabaw. Po pewnym czasie rywalizacja dla zabawy zmienia się w prawdziwą wojnę. Wszyscy chłopcy poważnie traktują bitwę o plac i nie mają zamiaru odpuścić. Po pewnym czasie jedna ze stron decyduje się na wypowiedzenie drugiej stronie wojny o ich ulubiony Plac Broni. Wtedy bohaterowie rozpoczynają intensywne przygotowania do decydującego starcia o plac. W dniu bitwy okazuje się, że przez cały dzień pada deszcz i nie wiadomo, czy bitwa będzie mogła odbyć się bez przeszkód. Natomiast po południu deszcz automatycznie ustał i zrobiło się bardzo ciepło. Chłopcy bardzo się cieszyli, że będą mogli zrealizować swoje plany.  W bitwie wzięli udział wszyscy chłopcy oprócz Nemeczka, który był przeziębiony. Gdy bohaterowie szli do ogrodu botanicznego chłopiec wpadł do stawu i dostał zapalenia oskrzeli. Po pewnym czasie stan Nemeczka pogorszył się i okazało się, że bohater jest bliski śmierci. Mimo ciężkiej choroby bardzo słaby Nemeczek przybiegł na plac, by ratować ulubione miejsce zabaw zarówno swoje, jak i swoich przyjaciół.

Dzięki przeczytaniu tej książki nauczyłam się, że warto jest mieć prawdziwych przyjaciół, ponieważ wtedy mogę mieć pewność, że nawet w najtrudniejszych chwilach zawsze będą przy mnie i będą służyli mi swoją pomocą.

Serdecznie polecam

Emilia Sało

Polecamy książki na wakacje, cz.3

Witajcie!

Dziś polecamy

dwie (nietypowe) książki na wakacje

DSCN0044

Zaczarowany las

Jest to kolorowanka autorstwa Johanny Basford. Niech jednak nie zwiedzie was słowo „kolorowanka”. Nie jest to zwyczajna kolorowanka dla dzieci. Gdy tylko otworzycie książkę, rozpoczniecie podróż do innej krainy. Do zaczarowanego lasu. Znajdziecie tam mnóstwo mitycznych, leśnych oraz bajkowych stworzeń, które czekają, aż tchniecie w nie życie kolorując je. Na końcu lasu jest tajemnica do której znajdziecie klucz w książce. Książka jest drugą częścią kultowego „Tajemniczego ogrodu”. Autorka stworzyła jeszcze trzecią część, czyli „Zaginiony ocean”.

Zniszcz ten dziennik WSZĘDZIE

Myślę, że dobrze znacie ten tytuł. Pewnie wielu z was posiadało lub posiada pierwszy tom z serii „Zniszcz ten dziennik”, ale czy znaliście wersję, której zadania możecie wykonywać w szkole, w parku lub  na łapaniu pokemonów?  To ta książka jest dla was! Jej dużym plusem jest to, że jest niewielka i mieści się do kieszeni.

W dzienniku znajdziesz różne zadania. Idealne na wakacje. Jest to dość nietypowa książka, bo zadania są ciekawe i śmieszne. Często mają na celu zniszczenie książki. Jedni jednak wolą książkę dekorować, a co ty wolisz?

Serdecznie polecam

Oliwia Stasieńko

Polecamy książki na wakacje, cz. 2

DSC_1013

Witajcie,

wakacje szybko się zbliżają, więc polecamy kolejne książki na dni beztroskiego wypoczynku…

DWIE KSIĄŻKI,

KTÓRE POLECAM DO PRZECZYTANIA NA WAKACJE

         Wśród książek, które przeczytałam w swoim życiu  znajdzie się kilka tytułów opowieści, które serdecznie polecam do przeczytania w czasie wakacji.

Jedna z tych książek ma tytuł Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i stara szafa.  Książka opowiada o czwórce rodzeństwa Łucji, Edmundzie, Zuzannie i Piotrze. Dzieci za pośrednictwem ogromnej szafy trafiają do krainy Narni, gdzie trwa wieczna zima spowodowana przez białą czarownicę uważającą się za prawdziwą władczynię tego kraju.  W bitwie o wszystko ginie biała czarownica, a rodzeństwo obejmuje rządy w tej niezwykłej krainie. Podczas polowania na białego jelenia dzieci natykają się na latarnię, którą cała czwórka zobaczyła, gdy wchodzili do tajemniczego świata. Ta historia uczy współpracy i tego, że posiadanie rodziny w każdej chwili jest niezbędne w naszym życiu.

 

Druga książka, którą polecam do przeczytania ma tytuł  Dolina tęczy.  Jest to siódma część przygód Ani z Zielonego Wzgórza.

Książka opowiada o dzieciach Ani Kubie, Walterze, Nan i Dianie.  W tej opowieści ulubionym miejscem zabaw dzieci jest łąka…A co się dzieje w trakcie akcji, sami przeczytajcie!!!

Serdecznie polecam

Emilia Sało

Polecamy książki na wakacje

Witajcie!!!

Nadszedł czerwiec, a to właśnie w tym miesiącu zaczynają się wakacje, chcemy więc polecieć Wam książki do przeczytania (nie tylko!) przez letnie miesiące.

Książka, do przeczytania której serdecznie zachęcam, ma tytuł ,, W pustyni i w puszczy‘’. Jej autorem jest sławny polski pisarz – Henryk Sienkiewicz.

Książka opowiada o ośmioletniej Nel i czternastoletnim Stasiu. Bohaterowie są dziećmi inżynierów pracujących przy budowie kanału Sueskiego. Pewnego dnia dzieci otrzymują depesze wysłaną do nich przez ojców, którzy są w pracy na budowie. Bohaterowie jadą więc do miejsca podanego w depeszy i właśnie tam zostają porwani. Dopiero w połowie drogi przez pustynię Staś orientuje się, że on i jego mała przyjaciółka Nel zostali porwani i są wiezieni do Mahdiego, czyli arabskiego proroka. Dzieci mają zostać wymienione w więzieniu  w zamian za synów arabskiego przywódcy.  Będąc blisko celu podróży, dzieciom udaje się uwolnić z rąk okrutnych porywaczy. Po wielodniowej i męczącej podróży przez czarny ląd Staś i Nel bezpiecznie docierają do miejsca, gdzie spotykają swoich ojców.

 DSC_0973

Z tej książki nauczyłam się, że w wielu trudnych chwilach nawet dzieci muszą umieć poradzić sobie samodzielnie i wykazać się dużą inteligencją i odpowiedzialnością.

Serdecznie polecam

Emilia Sało

Gry planszowe do lektur szkolnych wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu

Witajcie!

Uczniowie naszej szkoły wykonali gry do lektur szkolnych w ramach konkursów organizowanych na Światowy Dzień Książki.

Gry nie tylko sprawdzają wiedzę o lekturze, ale także pozwalają uzupełnić wiadomości z lektur w nietypowy -  połączony z zabawą i rywalizacją – sposób.

Nasze koleżanki i koledzy w konstruowaniu gier  wykazali się niezwykłą kreatywnością i wspaniałą znajomością lektur.

I MIEJSCE zajęły

Julia Gajda i Gabriela Zabłocka za grę planszową do lektury „W pustyni i w puszczy”

Gra do lektury "W pustyni i w puszczy" Julia Gajda, Gabriela Zabłocka

Gra do lektury „W pustyni i w puszczy”
Julia Gajda, Gabriela Zabłocka

II miejsce zajęły 

Emilia Budzowska, Aleksandra Bernacka za grę do „Dynastii Miziołków”

Gra do "Dynastii Miziołków" Emilia Budzowska, Aleksandra Bernacka

Gra do „Dynastii Miziołków”
Emilia Budzowska, Aleksandra Bernacka

ex aequo

Aleksandra Maciąga za grę do lektury „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”

Gra do lektury "Dziewczynka z Szóstego Księżyca" Aleksandra Maciąga

Gra do lektury „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”
Aleksandra Maciąga

III MIEJSCE zajęły

Nicole Kozłowska, Magdalena Zatyka za grę do lektury „Dynastia Miziołków”

Gra do "Dynastii Miziołków" Nicole Kozłowska, Magdalena Zatyka

Gra do „Dynastii Miziołków”
Nicole Kozłowska, Magdalena Zatyka

WYRÓŻNIENIE otrzymali

Jakub Chodań, Paweł Paryga, Henryk Krawczyk, Karol Sas za grę do „W pustyni i w puszczy”

Gra do "W pustyni i w puszczy" Jakub Chodań, Paweł Paryga, Henryk Krawczyk, Karol Sas

Gra do „W pustyni i w puszczy”
Jakub Chodań, Paweł Paryga, Henryk Krawczyk, Karol Sas

Dziękujemy za Wasze pomysły!!!

A Drogich Czytelników naszego bloga zachęcamy do spędzania czasu z lekturami szkolnymi…, bo warto sięgać po wiedzę!!!

Najmłodsi – autorami książek

Witajcie!

W ramach konkursów na Światowy Dzień Książki także uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu (kategoria klasy 2-3) pokusili się o napisanie książek – tym samym zostali autorami!!!

Zobaczcie, kto został laureatem:

I MIEJSCE ZAJĘŁA

Emilia Kamińska

I MIEJSCE

I MIEJSCE

II MIEJSCE ZAJĘŁA

Emilia Wojdyło

II MIEJSCE

II MIEJSCE

III MIEJSCE ZAJĘŁA

Małgorzata Zwolska

III MIEJSCE

III MIEJSCE

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Ignacy Janawa

DSC_0952

Klaudia Huk

DSC_0950

Paraskevi Sklia

DSC_0944

Młodzi autorzy pokazali, że mają wspaniałą wyobraźnię i są wrażliwymi ludźmi.

A Was, Drodzy Czytelnicy zachęcamy do spędzenia popołudnia z książką…

Uczniowie czwórki – autorami książek – (I Ty możesz być autorem książki – wyniki konkursu)

Drodzy Czytelnicy,

witajcie ponownie!

Od kilku miesięcy przypominamy Wam, że sukces zaczyna się od czytania!!!

Ale czytanie książek inspiruje również do działania i tworzenia, o czym mogliśmy się przekonać  w trakcie ogłoszonych przez nas konkursów.

Uczniowie naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu – nie tylko czytają, ale też piszą własne książki!

Oto prace nagrodzenie w konkursie

I Ty możesz być autorem książki w kategorii klas IV- VI

I MIEJSCE EX AEQUO

Nikola Drostek (KL.6)

za książkę – relację podróżniczą z wakacyjnej wyprawy samochodowej

Nikola Drostek - Drynda

Nikola Drostek – Drynda

Julia Wojtowicz (KL.6)

za książkę o sile miłości braterskiej i wrażliwości na drugiego człowieka

Julia Wojtowicz -Droga do szczęścia

Julia Wojtowicz -Droga do szczęścia

Amelia Kuźma (KL.4)

za opowieść z niezwykłymi przygodami

Amelia Kuźma - Przygody w dżungli

Amelia Kuźma – Przygody w dżungli

II MIEJSCE EX AEQUO

Konrad Peszek (KL. 6)

za trzymającą w napięciu opowieść detektywistyczną

Konrad Peszek - Piotrek i tajemniczy, stary dom

Konrad Peszek – Piotrek i tajemniczy, stary dom

Katarzyna Janusz (KL.4)

za książkę z ciekawą i przemyślną akcją

Katarzyna Janusz - Złoty pierścionek

Katarzyna Janusz – Złoty pierścionek

III MIEJSCE EX AEQUO

Emilia Sało (KL. 6) za ujmującą i pouczającą opowieść o przyjaźni wystawionej na próbę

Emila Sało - Nasze trudne wakacje

Emila Sało – Nasze trudne wakacje

Oliwia Grabias za niezwykłe baśnie

Oliwia Grabias - Baśnie Oliwii

Oliwia Grabias – Baśnie Oliwii

WYRÓŻNIENIA ZA SWOJE KSIĄŻKI OTRZYMAŁY:

Oliwia Stasieńko (KL.6)

Anna Baran (KL.4), Pola Segiet (KL.4), Nicole Duval de Dampiere (KL.5)

Prace wyróżnione w konkursie I Ty możesz być autorem książki

Prace wyróżnione w konkursie I Ty możesz być autorem książki

Udowodniliście, że macie wspaniałe pomysły, jesteście kreatywni i ciekawi świata.

Dziękujemy za udział w konkursie!