Finał „Młodych przedsiębiorczych” w NBP :)

W czwartek, tj. 15 maja 2013 roku spotkała nas bardzo miła niespodzianka :) :) :) a dokładnie dotarła do nas informacja, że nasz zespół jako jeden z 12 został wyróżniony przez jury złożone z moderatorów, koordynatorów i ekspertów ogólnopolskiego programu „Młodzi przedsiębiorczy” oraz  zaproszony  na ogólnopolską galę, która odbędzie się 13 czerwca  2013 roku  w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie.

Przypominamy, że  wszystkie zadania wykonujemy na specjalnej platformie internetowej. Aktualnie zakończyłyśmy pracę nad zadaniami z modułu 4 zatytułowanego „Finanse przedsiębiorstwa”.

Wirtualny Festiwal Młodych Przedsiębiorczych

Jako „młode przedsiębiorcze” 9 maja weźmiemy udział w Wirtualnym Festiwalu Młodych Przedsiębiorczych. Szczegóły festiwalu na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/wirtualny-festiwal-mlodych-przedsiebiorczych. 

Ciekawe jakie zadania organizatorzy przygotowali dla nas w tym roku ;)

Monika startowała w ubiegłym roku w festiwalu i zachęciła nas…podobno konkursowi towarzyszy dobra zabawa i wiele emocji…na to właśnie liczymy i oczywiście zachęcamy innych do udziału w festiwalu :) :)

O religii Łemków…

Skoro nasza firma to pensjonat ŁemkoHaus, w dzisiejszym poście chciałybyśmy przedstawić kilka informacji na temat religii Łemków. Są oni wyznawcami chrześcijaństwa wschodniego, a wielu z nich szczyci się przyjęciem chrztu w IX wieku od Świętych Cyryla i Metodego. Kręte drogi historii sprawiły, że są oni obecnie podzieleni na prawosławnych i grekokatolików. Wspólnym jest jednak fakt, iż cerkwie, wschodni obrządek, kalendarz juliański, śpiew, księgi liturgiczne zapisane cyrylicą są najtrwalszym znamieniem ich odrębności.

Nieodłącznie z religią Łemków łączą się cerkwie. Łemkowie wznosili świątynie do końca  XVIII wieku  wyłącznie z drewna.  Było ono łatwo dostępne, a więc tanie. Były to drzewa przede wszystkim iglaste: jodła, świerk, sosna, rzadziej modrzew.  Cerkwie murowane na Łemkowszczyźnie są rzadkością i pojawiają się dopiero od końca XVIII wieku. Drewniane cerkwie budowano  według  konstrukcji zrębowej, zwanej też blokową lub wieńcową. Polegała ona na układaniu poziomo bali w wieniec, a poszczególnych wieńców na siebie, odpowiednio łączonych na narożach. Kolejną charakterystyczna cechą są  zrębowe kopuły cztero lub rzadziej ośmiopołaciowe. Występują również zrębowe kopuły w formie namiotowych jedno, dwu i trzykrotnie łamanych  kopuł-dachów (wierchów, zwieńczeń), usytuowanych nad nawami i prezbiteriami. Wielkość tych kopuł jest uzależniona od wielkości poszczególnych pomieszczeń.  Kopuły zakończone są  przeważnie smukłymi, baniastymi hełmami.

Poniżej publikujemy zdjęcia kilku cerkwi znajdujących się na terenie naszej gminy, które można zwiedzić podczas pobytu w naszym pensjonacie:

Cerkiew w Komańczy

Cerkiew w Rzepedzi Wsi

 

Reklama to…

Czym jest reklama? wyszukałyśmy kilka ciekawych sentencji, złotych myśli, które poniżej publikujemy. A czym dla Was jest reklama? lub z którą z tych myśli się najbardziej zgadzacie?

  • Reklama – podszewka rzeczywistości. Ma ona miejsce, gdy do reklamy użyte zostanie rzeczywiste wydarzenie, znana osoba – np. aktorzy, ludzie popularni.
  • Jeżeli w reklamie znajdujemy elementy sztuki, to w żadnym razie nie jest to sztuka bezinteresowna, ale taka, która została podporządkowana jednemu nadrzędnemu celowi: zdobyciu konsumenta.
  • Reklama mówi o stosunkach społecznych, nie o rzeczach. Ukazując ludzi, którzy już jej ulegli, obiecuje nie tyle przyjemność, ile szczęście.
  • Reklamą jest każda płatna forma nieosobistej prezentacji i popierania idei, dóbr oraz usług przez ściśle określoną, zainteresowaną osobę.
  • Reklama ma być skuteczna, to znaczy doprowadzić widza do kupienia oferowanego produktu.
  • Reklama może być jedynie sposobem przypominania o pewnym towarze, oczywiście przypominaniem najczęściej upiększającym, uwypuklającym czy często wręcz kreującym jego najważniejsze walory.

Nam z kolei bardzo spodobała się myśl Marka Twaina, który kiedyś powiedział : „Wiele rzeczy małych stało się wielkimi, tylko dzięki odpowiedniej reklamie”.

Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie z naszym pensjonatem :) :)

 

Regionalnie, idealnie…

Nasze hasło reklamowe brzmi:

„Regionalnie, idealnie…”

Dziś przez chwilę poczułyśmy się jak prawdziwe Łemkinie :) :)   A wszystko to było możliwe dzięki p. Jarkowi Maszluchowi, który wypożyczył nam stroje  Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „OSŁAWIANY”. Dodamy, że zespół powstał w 1972 roku we wsi Mokre, na Podkarpaciu i jest łemkowską grupą folklorystyczną. W kolejnych postach więcej o zespole, a dziś chciałybyśmy Wam zaprezentować efekt naszej sesji zdjęciowej :) :) :

Pensjonat „ŁemkoHaus” na niezwykły wypoczynek w Bieszczady zaprasza Was!!!

css.php