cze 09

Olimpiada pomysłów

Druga edycja programu WF z klasa dobiega końca, jej sportowym podsumowaniem była zorganizowana 3 czerwca II Olimpiada Pomysłów. Jest ona wielkim sportowym wydarzeniem, podczas którego reprezentacje wybranych szkół pokazują swoje pomysły na ciekawe lekcje, ćwiczenia, gry i zabawy. Każdy z uczestników prezentuje swój pomył oraz może wziąć udział w aktywnościach proponowanych przez inne szkoły.

Dziewczęta z tucholskiego Leśnika przedstawiły na Olimpiadzie dwie aktywności. Pierwszą z nich była gra cheat-hop, która otrzymała nagrodę publiczności w konkursie „Wymyśl sportową grę z klasą”. Drugim pomysłem Tucholi były ćwiczenia koordynacyjne, zręcznościowe i skocznościowe z wykorzystaniem linek i różnej grubości sznurków. Obydwa stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Olimpiady. Otrzymaliśmy również pozytywne komentarze od uczniów i opiekunów z innych szkół. Naszą uwagę najbardziej przyciągnęły tabata, wyścigi rzędów na wesoło, duet w dobrej formie i formy tańca i aerobiku.

Gośćmi specjalnymi Olimpiady byli Monika Hojnisz, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w biatlonie, Robert Korzeniowski, wielokrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy w chodzie sportowym oraz Piotr Masłowski, brązowy medalista Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

Po części sportowej nadszedł czas na podsumowanie a podczas niego miał miejsce kolejny przyjemny moment dla Technikum Leśnego w Tucholi. Zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Wymyśl sportową grę z klasą”. Sprzęt sportowy o wartości 2 tysięcy złotych został przekazany na ręce opiekunki Anny Grzywacz oraz dziewcząt, które najbardziej przyczyniły się do powstania gry oraz filmu cheat-hop.

 

Relacja z imprezy w portalu sport.pl:

http://www.wfzklasa.sport.pl/wf/1,135921,18048810,II_Olimpiada_Pomyslow_z_Klasa__Mamy_moc_.html

DSC_0069 DSC_0079 DSC_0080 DSC_0083 SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA SAMSUNG DIGITAL CAMERA

cze 07

Trzy medale i dwa powołania do kadry na Mistrzostwach Polski Leśników w biegu na orientację

W ostatni weekend maja ponad 200 leśników z całej Polski udało się do Tułowic na XVI Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć reprezentantów Technikum Leśnego w Tucholi.

W pierwszym dniu zawodów biegacze mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę w biegu sprinterskim.  Wiodła ona przez łąki i lasy oraz park, znajdujące się w otoczeniu szkoły leśnej w Tułowicach. W biegu sprinterskim zdobyliśmy jeden brązowy medal w kategorii M 20, który wywalczył Jakub Adamowski.

Biegiem  na orientację najwyższej rangi wśród leśników jest bieg klasyczny zwany również biegiem mistrzowskim. Jego skala trudności jest naprawdę duża i wymaga nie tylko przygotowania biegowego ale przede wszystkim dobrej orientacji w terenie i bezbłędnego czytania mapy. Trasa biegu jest znacznie dłuższa i zdecydowanie trudniejsza niż w sprincie. Nasi reprezentanci w zależności od kategorii musieli pokonać od 6,7 km do 10,4 km i odszukać w odpowiedniej kolejności od 13 do 16 punktów kontrolnych. W tej kategorii zdobyliśmy dwa medale – Anna Grzywacz, opiekunka drużyny, srebrny medal w kategorii K21 oraz najcenniejszy złoty medal wywalczył Szymon Nowakowski w kategorii M20. W roku ubiegłym, podczas Mistrzostw Polski w Tucholi i Woziwodzie Szymon był drugi, w tym roku nie dal szans rywalom i zwyciężył z bardzo dużą przewagą.

Oprócz zdobytych medali naszych reprezentantów spotkał jeszcze jeden zaszczyt – znaleźli się oni w Honorowej Reprezentacji Polski. Zarówno Anna Grzywacz jak i Szymon Nowakowski, dzięki osiągniętym wynikom w biegu mistrzowskim, otrzymali powołania do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Leśników, które odbędą się w sierpniu na Węgrzech.

Skład drużyny Technikum Leśnego:

Bartosz Kolc, Szymon Nowakowski, Jakub Adamowski, Mateusz Kozioł,  Szymon Stolcman, Arkadiusz Filipski, Mateusz Kołacki, Anna Grzywacz (opiekunka drużyny), Jacek Jeziorski (opiekun drużyny)

 

Pełne wyniku z wszystkich kategorii oraz obszerna fotorelacja z zawodów znajduje się na stronie:

 

http://www.bno-tulowice.pl/

 

Leśnicy mieli również czas na zwiedzanie i udali się do pobliskiego Lipna, w którym znajduje się ogród dendrologiczny oraz ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna.

 Anna Grzywacz

 

IMG_7840 IMG_7842 IMG_7843 IMG_7846 IMG_7850 IMG_7852 IMG_7853 IMG_7857 IMG_7859 IMG_7860 IMG_7862 IMG_7863 IMG_7864 IMG_7868 IMG_7878 IMG_7887 IMG_7892

cze 01

Zawody w biegu na orientację

Orientuj się – czyli zawody w biegu na orientację.

W środę 27 maja tucholski Park Zamkowy zapełnił się biegaczami z mapami, którzy poszukiwali ustawionych na trasie punktów kontrolnych.

Zawody  w biegu na orientację zostały zorganizowane w ramach Lokalnej Akcji Sportowej programu WF z klasą, który m.in. wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów a także przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia była Anna Grzywacz.

Organizatorem imprezy było Technikum Leśne w Tucholi przy współpracy Gminy Tuchola a Patronat Honorowy nad zawodami objął Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 12 szkół reprezentowanych przez 85 uczniów. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu kategoriach:

Szkoły podstawowe (bieg parami), gimnazjum dziewczęta, gimnazjum chłopcy, szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta i szkoły ponadgimnazjalne chłopcy. Każda z kategorii miała wyznaczoną do pokonania inną trasę biegu, najmłodsi musieli odszukać 11 punktów kontrolnych, dziewczęta 13 a chłopcy 15.

Po przywitaniu uczestników przez Annę Grzywacz, otwarcia zawodów wspólnie dokonali Dyrektor Technikum Leśnego Aniela Czyżyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz.

Po biegu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w aktywnościach sportowych proponowanych przez organizatorów. Była to okazja aby poskakać przez dwie linki, zagrać w piłkę zmyłkę, boule i badmintona, pokręcić hula-hop czy wziąć udział w Zumbie prowadzonej przez uczennice Technikum Leśnego . Uczestnicy brali również  udział w licznych konkursach przygotowanych na stoisku Technikum Leśnego. Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie przedstawili kilka aktywności cyrkowych zachęcając obserwatorów do spróbowania własnych sił w sztuce cyrkowej. Bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych uczestników imprezy cieszył się, przygotowany przez Fit Club 24, tor CrossFit, pokonanie go wymagało bardzo dużego wysiłku dlatego najlepsi zostali nagrodzeni.

Kolejną atrakcją dla uczestników były warsztaty taneczne oraz pokaz tańca breakdance w wykonaniu Michała Prostko z Liquid Style.

Poza rywalizacją sportową ogłoszony został konkurs na hasło i plakat promujące biegi na orientację w Tucholi. Spośród 36 prac jury wybrało 5:

I miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej – Tomasz Talaśka, Szkoła Podstawowa w Kiełpinie

I miejsce w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej – Martyna Narloch, Szkoła Podstawowa w Legbądzie

Wyróżnienia:

Dagmara Baszanowska – Szkoła Podstawowa w Legbądzie

Julia Pestka – szkoła Podstawowa w Kiełpinie

Monika Murawska – Szkoła Podstawowa w Legbądzie

Po zakończonej rywalizacji i dodatkowych atrakcjach zwycięscy konkursu na plakat oraz najlepsi biegacze z biegu na orientację we wszystkich kategoriach zostali nagrodzeni, wręczenia nagród dokonali Dyrektor Technikum Leśnego Aniela Czyżyk oraz Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Na cześć najlepszych sygnaliści Technikum Leśnego odegrali fanfary.

Wyniki zawodów:

Kategoria szkoły podstawowe:

 1. Kinga Rekowska, Weronika Landmeser – SP Stobno
 2. Maciej Lorbiecki, Michał Tysarczyk – SP Raciąż
 3. Martyna Narloch, Julia Lepak  – SP Legbąd

Kategoria gimnazjum dziewczęta:

 1. Joanna Ott – Gimnazjum nr 2 w Stobnie
 2. Dominika Przybylska – Gimnazjum nr 2 w Stobnie
 3. Anna Pluschke  – Gimnazjum nr 1 w Tucholi

Kategoria gimnazjum chłopcy:

 1. Igor Drzycimski – Gimnazjum nr 1 w Tucholi
 2. Wiktor Drzycimski – Gimnazjum nr 1 w Tucholi
 3. Igor Ligman – Gimnazjum nr 2 w Stobnie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta:

 1. Karolina Urban – Technikum Leśne w Tucholi
 2. Katarzyna Nitka – Zespół Szkół licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi
 3. Klaudia Kuczkowska – Technikum Leśne w Tucholi

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne chłopcy:

 1. Mateusz Kołacki – Technikum Leśne w Tucholi
 2. Jakub Adamowski – Technikum Leśne w Tucholi
 3. Kacper Rydelek – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi

 

Oprócz nagród indywidualnych wszyscy uczestnicy zawodów oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowe breloczki oraz gadżety. Ponadto każda ze szkół otrzymała sportowe upominki.

Formułę zamknięcia zawodów wygłosili Dyrektor Technikum Leśnego Aniela Czyżyk oraz Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

 

 

Szkoły biorące udział w zawodach oraz opiekunowie:

Szkoły podstawowe

SP Legbąd – Karolina Dąbrowska

SP nr 3 w Tucholi – Monika Mikulska

Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie – Michał Jassel

Szkoła Podstawowa w Raciążu – Ryszard Klunder

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie – Wiesław Maluchnik

Szkoła Podstawowa w Stobnie – Dariusz Marcinek

 

Szkoły gimnazjalne

Gimnazjum nr 1 w Tucholi – Piotr Czerwiński

Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie – Lidia Loranc – Wiśniewska

Gimnazjum nr 2 w Stobnie – Maciej Mews, Dariusz Marcinek

 

Szkoły ponadgimnazjalne

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych – Henryk Zieliński

Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych – M. Wojtas

Technikum Leśne w Tucholi – Anna Grzywacz

 

W gronie osób, którym należą się wyrazy wdzięczności za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia znaleźli się:

Lucyna Chylewska, Arkadiusz Gostomski, Jacek Jeziorski, Karolina Biernacka – Zaremba, Aleksandra Dopke, Justyna Jeroch, Michał Prostko „Liquid Style”, Radosław Radzio i Michał Lica Fit Club 24 Tuchola, Roman Tyrański oraz liczna grupa uczniów Technikum Leśnego w Tucholi.

Zdjęcia z imprezy równiez pod adresem:

https://www.facebook.com/pages/Orientuj-si%C4%99-Biegi-na-orientacj%C4%99-w-Tucholi/1594128070850969

Anna Grzywacz

DSC_0198 DSC_0215 DSC_0221 DSC_0230 DSC_0260 DSC_0273 DSC_0278 DSC_0290 DSC_0308 DSC_0310 DSC_0317 DSC_0342 DSC_0345 DSC_0360 DSC_0372 DSC_0375 DSC_0378 DSC_0394 DSC_0396 DSC_0399 DSC_0406 DSC_0411 DSC_0416 DSC_0421 DSC_0422 DSC_0427 DSC_0430 DSC_0431 DSC_0443 DSC_0445 DSC_0447 DSC_0449 DSC_0451 DSC_0458 DSC_0464 DSC_0466 DSC_0471 DSC_0474 DSC_0484 DSC_0495 DSC_0503 DSC_0506 DSC_0507 DSC_0511 DSC_0513 DSC_0518 DSC_0521 DSC_0523 DSC_0527 DSC_0529 DSC_0531 DSC_0533 DSC_0538 DSC_0541 DSC_0542 DSC_0546 DSC_0555 DSC_0562 DSC_0579 DSC_0600 DSC_0602 DSC_0611 DSC_0626 DSC_0628 DSC_0631 DSC_0632 DSC_0638 DSC_0639 DSC_0675 DSC_0706 DSC_0735 DSC_0741 DSC_0755 DSC_0764 DSC_0765 DSC_0770 DSC_0775 DSC_0780 DSC_0783 DSC_0785 DSC_0786 DSC_0799 DSC_0810 DSC_0811 DSC_0812 DSC_0820 DSC_0822 DSC_0825 DSC_0832 DSC_0834 DSC_0839 DSC_0843 DSC_0846 DSC_0867 DSC_0869 DSC_0871 DSC_0874 DSC_0883 DSC_0884 DSC_0887 DSC_0893 DSC_0896 DSC_0897 DSC_0898 DSC_0899 DSC_0901 DSC_0902 DSC_0907 DSC_0917DSC_0921 DSC_0923 DSC_0927 DSC_0930 DSC_0934 DSC_0939 DSC_0942 DSC_0943 DSC_0951 DSC_0952 DSC_0960 DSC_0961 DSC_0963 DSC_0966 DSC_0967 DSC_0970 DSC_0973 DSC_0974 DSC_0976 DSC_0978 DSC_0980 DSC_0987 DSC_0992 DSC_0997 DSC_0999

 

cze 01

Lekka Atletyka na zakończenie Igrzysk Szkół Ponadgimnazjalnych

W słoneczne wtorkowe przedpołudnie 26 maja odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym rywalizacja sportowa o Puchar Starosty Tucholskiego. Tradycyjnie, jako ostatnia z dyscyplin, na terenie OSiR-u królowała lekka atletyka. Konkurencje z jakimi przeszło się zmierzyć sportowcom to:

- bieg na 100m

- bieg na 200m

- skok w dal

- pchnięcie kulą

- bieg na 800m

- bieg na 1000m

- sztafeta 4x100m

Reprezentację naszej szkoły stanowili:

Dziewczyny:

Karolina Sikora, Paulina Szweda, Magdalena Dąbrowska, Katarzyna Bartkowska, Karolina Urban, Adrianna Plata, Aleksandra Gussmann, Sandra Tobolska, Kamila Stanisławska, Marietta Karnowska.

Chłopcy:

Hubert Piastucki, Michał Drzazgowski, Krystian Szrajber, Jacek Betlejewski, Paweł Ostrowski, Arkadiusz Filipski, Stanisław Mikołajczak, Seweryn Ziółkowski, Marcin Jankowski, Damian Trzebiatowski, Wojciech Sulkowski, Patryk Schreder.

W kwalifikacji drużynowej musieliśmy uznać wyższość szkół: ZSO oraz ZSLiA. Wraz z zespołem ZSLiT zdobyliśmy taką samą ilość punktów. Niestety dla nas regulamin w takiej sytuacji mówił, że o miejscu decydują indywidualne zwycięstwa danego zawodnika. To spowodowało, przesunięcie nas na czwarte miejsce. Można być jednak zadowolonym z naszej postawy i ambitnej walki do samego końca. Wiadomo przecież, że w sporcie amatorskim zwycięzcą jest każdy uczestnik J Najlepiej spośród nas zaprezentowali się:

Karolina Sikora III miejsce na 100m, Hubert Piastucki III miejsce na 100m, Michał Drzazgowski III miejsce na 200m, Krystian Szrajber II miejsce na 1000m, Aleksandra Gussmann III miejsce w skoku w dal oraz Aleksandra Gussmann, Sandra Tobolska, Kamila Stanisławska i Karolina Sikora III miejsce w sztafecie 4 x 100m.

Ostateczna klasyfikacja Igrzysk zostanie ogłoszona we wrześniu, ale już w tej chwili wiemy, że udało nam się poprawić zeszłoroczne osiągnięcie i staniemy na drugim stopniu podium. Zadajemy sobie jednocześnie sprawę, że drugie miejsce nie jest szczytem naszych marzeń i możliwości dlatego zapowiadamy zaciętą walkę o najwyższą lokatę w przeszłym roku szkolnym.

Jacek Jeziorski

maj 31

Wuefiści w akcji

22 maja odbyło się spotkanie lokalne dla nauczycieli wychowania fizycznego  przygotowane i przeprowadzone przez lokalne lidera programu wf z klasą – Annę Grzywacz.

 

Zgodnie z oczekiwaniami uczestników spotkanie zostało przeprowadzone głównie w formie praktycznej. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw, które proponuje Konrad Tulej w materiałach umieszczonych na stronie programu WF z klasą. Po „radosnych przywitaniach”, „ szybkich formacjach” i „piłce w tunelu” przeszliśmy do właściwej rozgrzewki.

 

W ramach wymiany dobrych praktyk bardzo pomysłowy zestaw ćwiczeń cardio przedstawiła Emila Woźna – Kożuch, nauczycielka wf w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi.

 

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani w wykonywanie ćwiczeń, często zgłaszali swoje uwagi i pytania, dzięki czemu zajęcia były bardzo interaktywne i rodziły się kolejne pomysły.

 

Kolejnym sportowym elementem spotkania były formy rywalizacji , które wymuszały na uczestnikach współpracę. Były to m.in. „fabryka piłek” z pedagogiki przygody oraz inne ciekawe zadania, które angażowały do wykonania zadania całą grupę.

 

Ostatnim elementem praktycznym warsztatów były zespołowe gry sportowe.  Zagraliśmy m.in. w cheat-hop, nożną rożną , trójpolówkę oraz piłkę głowę. Dodatkowo zupełnie nową grę zaprezentował Jacek Jeziorski, nauczyciel wf w Technikum Leśnym w Tucholi.

 

Po części praktycznej przeszliśmy do dyskusji na temat motywowania uczniów do ćwiczeń i powodów, dla których warto ćwiczyć. Podzieliśmy się na dwie grupy i znaleźliśmy wiele argumentów, okazały się one podobne do tych, które wcześniej przygotowali uczniowie Technikum Leśnego.

 

Poniżej wyniki naszej pracy:

 

Jak motywować?

 

nauczyciele uczniowie
 • zmieniać intensywność i częstotliwość ćwiczeń,
 • różnorodne i atrakcyjne lekcje, bez monotonii
 • znać zainteresowania uczniów,
 • być elastycznym na potrzeby uczniów
 • nagradzać, chwalić gestem, słowem, aprobatą, oceną za aktywność
 • nie trzymać się sztywno tabel – oceniać zaangażowanie uczniów
 • oceniać postępy uczniów
 • angażować uczniów do prowadzenia zajęć, odwrócona lekcja
 • gry i zabawy dla każdego, innowacyjność
 • uświadamiać uczniów o wpływie wf na ich rozwój, samopoczucie itd.

 

 • różnorodne gry i zabawy, dużo dyscyplin – każdy znajdzie coś dla siebie,
 • chwalić i dopingować
 • oceniać możliwości i postępy
 • mniej testów sprawności fizycznej
 • nagradzać dobrymi ocenami
 • słuchać uczniów i być otwartym na ich pomysły

 

 

 

 

Dlaczego warto ćwiczyć na wf?

 

 

 

nauczyciele uczniowie
 • radość
 • poprawa zdrowia, kondycja
 • hormon szczęścia
 • rozwój psychosomatyczny
 • poprawa sylwetki, atrakcyjny wygląd
 • rozwijanie swoich zainteresowań
 • pewność siebie
 • stawianie wyzwań, osiąganie celów
 • wzmacnianie poczucia własnej wartości
 • pokonywanie lęków
 • bycie fit, trendy,
 • żeby się wyżyć i pozbyć stresu
 • dla zdrowia i atrakcyjnego wygladu
 • być w formie
 • zgubić zbędne kilogramy
 • ciekawie spędzać czas z rówieśnikami
 • uczy współpracy i wytrwałości w dążeniu do celu
 • pozbyć się stresu
 • wyżyć się, rozluźnić
 • dobrze się bawić
 • rozwijać swoje umiejętności

 

 

 

 

 

Uczestnicy pełni wrażeń i pomysłów zapewnili, że wykorzystają zaproponowane na spotkaniu gry, zabawy i ćwiczenia w swoich szkołach.

spotkanie foto

maj 21

Lokalna akcja sportowa – przygotowania

Do zawodów w biegu na orientację pozostało już tylko kilka dni. Otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 80  uczniów, którzy będą rywalizowali w kategoriach szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy zawodów będą mogli wziąć udział w konkursach oraz aktywnościach fizycznych proponowanych przez uczniów i nauczycieli Technikum Leśnego.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty taneczne oraz pokaz tańca breakdance przygotowane przez Liquid Style- Michał Prostko.

Patronat Honorowy nad impreza objął Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. plakat orientuj si?

maj 09

Sportowa Strona Szkoły wśród blogów miesiąca!

Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe – mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi.

Nasza szkoła wzięła udział w pierwszej i  drugiej edycji programu i podjęła wiele działań mających na celu podniesienie aktywności fizycznej wśród uczniów i uatrakcyjnienie lekcji wf. Uczniowie zauważają pozytywne efekty uczestnictwa w projekcie, co podkreślali podczas Sportowego Okrągłego Stołu oraz w codziennych rozmowach i komentarzach.  Mamy jeszcze wiele pomysłów, które systematycznie będziemy wprowadzać, tak aby każdy znalazł dla siebie ciekawą formę aktywności fizycznej.

Nasze działania zostały również dostrzeżone przez szersze grono odbiorców – najpierw publiczność doceniła  grę Cheat-hop, następnie nasz blog znalazł się wśród pięciu  wyróżnionych  blogów w miesiącu kwietniu! Na blogu, będącym sportową stroną szkoły, na bieżąco informacje o wydarzeniach sportowych planach i ciekawostkach związanych z aktywnością sportową umieszczają nauczyciele wf – Anna Grzywacz oraz Jacek Jeziorski.

W II edycji programu WF z Klasą koordynatorzy programu co miesiąc wyróżniają 5 blogów, które zwróciły ich uwagę swoimi działaniami, pomysłami na lekcje czy sukcesami w promowaniu sportu na terenie szkoły. To bardzo duże wyróżnienie biorąc pod uwagę fakt, że w drugiej edycji prowadzonych jest ponad 1200 blogów!

Dziękujemy za wyróżnienie i działamy dalej bo w naszej szkole jest WF z klasą!

Link do strony z wyróżnionymi blogami:

http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/blogi-miesiaca/

 

 

Anna Grzywacz

Starsze posty &laquo

css.php