Teledysk, który daje nam do myślenia

Posted by ligacienia in Bez kategorii | Leave a comment

Wybraliśmy teledysk Savin’ Me zespołu Nickelback. Piosenka nie podoba nam się nawet w połowie tak, jak teledysk, który przedstawia mężczyznę widzącego nad głowami ludzi czas, jaki pozostał im do śmierci. Po obejrzeniu teledysku byliśmy zdziwieni – niektórzy z nas zastanawiali się, jak by to było mieć taką umiejętność. Jest to trochę przerażające, ale też ciekawe. Poniżej zamieszczamy link do piosenki.

http://www.youtube.com/watch?v=_JQiEs32SqQ

Zdjęcia z różnych perspektyw

Posted by ligacienia in Bez kategorii | Leave a comment

1. Zbliżenie

2. Perspektywa ptasia

3. Perspektywa żabia

4. Plan bliski

Co Liga Cieni sądzi o polskim kinie?

Posted by ligacienia in Bez kategorii | Leave a comment

Polacy są podzieleni między dwa poglądy:

- Jedni uważają, że polskie kino nigdy się nie wybije poza granice kraju, a same produkcje to bardzo przeciętne komedie romantyczne i mało konkurencyjne na świecie filmy historyczne.

- Drudzy są zdania, iż Polacy robią dobre filmy, lecz filmy nieanglojęzyczne mają mniejsze szanse na rynku zagranicznym.

Według nas nowe polskie produkcje nie dorównują naszym starym komediom. Rzadko kiedy reżyserom uda się nas przyjemnie zaskoczyć. Największym uznaniem wśród nas cieszy się trochę trudniejsze kino.

Mamy więc nadzieje, że polskie kino idzie w dobrym kierunku. Może za parę lat częściej będziemy mieć okazję oglądać nasze rodzime, niż amerykańskie megaprodukcje.

Witajcie!!! :)

Posted by ligacienia in Bez kategorii | Leave a comment

W naszym pierwszym wpisie na blogu chcielibyśmy się przedstawić. Nasza grupa składa się z pięciu osób – Julki, Ady, Wojtka, Janka i Stasia.

Julka lubi czytać książki, w szczególności Harry’ego Pottera (może go czytać milion razy). Lubi też słuchać muzyki – nie ogranicza się do jednego gatunku.

Ada kocha zwierzęta i uwielbia spędzać z nimi czas. Podobnie jak Julka, jest molem książkowym.

Wojtek to chłopak, któremu można zaufać. Interesuje się muzyką, informatyką, filmem oraz sportem.

Jasiu jeździ na kartingach (są to mniejsze Formuły) wygrał tam dwa razy Mistrzostwo Polski. Jest to typ sportowca, lubi każdą dyscyplinę w której trzeba biegać. Jego ulubionymi są: kartingi, piłka nożna i unihokej.

Stasiu lubi reggae i ma dredy. Jego hobby to gra na perkusji. Idzie mu bardzo dobrze.

Top 10 reżyserów

Posted by ligacienia in Bez kategorii | Leave a comment

1. Quentin Tarantino

2. Lana i Andy Wachowscy

3. George Lucas

4. Steven Spielberg

5. Tim Burton

6. Woody Allen

7. Juan Antonio Bayona

8. Jan Komasa

9. Andrew Adamson

10. Richard Curtis

Za co ich kochamy?

Quentina Tarantino za jego wszechstronność (reżyser, scenarzysta, aktor) oraz oczywiście za Pulp Fiction. Lana i Andy Wachowscy to wyjątkowe rodzeństwo wymyślili bardzo ciekawą historię z wieloma wątkami. George Lucas to niesamowity reżyser, producent, aktor oraz scenarzysta, którego znamy z Gwiezdnych Wojen. Steven Spielberg to niepodważalny mistrz kina akcji, wnosi do swoich produkcji dreszczyk emocji. Filmy, które wychodzą spod ręki Tima Burtona są dziwne, nietypowe, mroczne, ich zagadkowość nas pociąga. Woody Allen ma wyjątkowe poczucie humoru, które ujawnia się w jego filmach. Juan Antonio Bayona, mało znany reżyser, czuwał nad produkcją „Niemożliwe”, ostatnio bardzo znanego filmu. Jan Komasa jest jedynym Polakiem, którego umieściliśmy na naszej liście. Dostał on (zasłużenie) dużo nagród za film „Sala Samobójców”, który poruszył nasze dojrzewające serca. Andrew Adamsona kochamy za poczucie humoru w „Shreku”. Richard Curtis to jeden z ulubionych reżyserów Ady i Julki – uwielbiają go za „Dziennik Bridget Jones”, gdzie idealnie wybrał obsadę. Był to romantyczny film a także pełen poczucia humoru.